moda, film, astroloji, rüya tabirleri, yaşam

Koç Burcunun Genel Özellikleri

0 7

Oldukça girişken ve cesur olan Koç burcu insanları çekinmenin ne olduğunu pek bilmezler. İnsan vücudunda baş bölgesini temsil eden bu burcun mensupları ‘başı çekmek’ ve dik başlılık’ deyimlerinin sözlükteki karşılığı gibidirler. Lider ruhlu olan bu kişiler aynı zamanda formalitelerden hoşlanmayan dosdoğru ve samimi bir kişiliğe sahiptir. Zoru sevdiklerinden ötürü giriştikleri bir işte rekabet ortamı yoksa onu yaratmaya çalışırlar. Koç burcunun genel özellikleri arasında en belirgin olanlarından biri aşırı derecede özgürlük düşkünlüğüdür. Şartlara ve kurallara bağımlı olmaktan, emir almaktan hoşlanmayan bu kişiler kendi tarzlarına uygun bir hayat şekli oluşturmaya çalışır.

 

Koç burcu insanı cinsel yönden istekli, duygulu ve güçlü bir profil çizer. Öncü ruhu yüzünden yeni şeylere atılmaktan hoşlanır fakat bunlar rutin halini aldığında ilgisini kaybeder. Hırçındır, çabuk parlar fakat kendisini aynı çabuklukla toparlayabilme yeteneği de vardır. Mücadeleci bir yapısı olan bu kişi düşünmekten ziyade çalışmaktan yanadır ve sıklıkla pek düşünmeden hareket eder. Sabırsızdır; hemen alevlenir ancak uzun süre kin gütme eğilimi yoktur. Dolambaçlı davranışlardan ve arkadan iş çevirmekten hoşlanmaz, kartlarını açık oynamayı tercih eder. Yapmacıksızlığı ve insanların duymaktan hoşlanmayacağı şeyleri fazla sakınmadan söyleme huyu ona güçlü dostlar da düşmanlar da kazandırabilir. Koç burcunun genel özellikleri arasında bencillik de vardır. Güneş Koç burcundayken doğmuş olan insanlar önce kendilerini düşünür; fakat başkalarının hakkını gasp etmeye meyilli veya cimri kişiler değildirler. Son derecede sıcak ve cana yakın bir yapıda olan bu kişiler çok çalışırlar ama paraya aşırı değer vermezler. Kontrolsüz harcama yapma ve kazandıklarından fazlasını harcama eğilimleri vardır.

Öncü ruhlu, içgüdüleriyle hareket eden, inatçı ve ihtiraslı Koç burcu insanlarının ilişkilerinde aşırı bağımsız ve geçinilmesi zor kişiler olmalarından kaynaklanan sorunlar yaşanabilir. Koç burcunun özellikleri arasında yer alan bencillik bu burcun insanlarının kendi duygularına öncelik verip karşısındakinin duygularını algılamakta gecikmesine yol açabilir. Erkeksi bir burç olan koç başkalarını takip etmeyi değil önde gitmeyi tercih eder, bu durum ateş elementinden gelen kontrol edici özelliğiyle birleşince ilişkilerde ve işbirliklerinde bazı sorunlar oluşur. Eylemi düşüncenin önüne koymak Koç burcunun genel özellikleri arasındadır; aşkta oyuncu ve maceracı olan bu kişiler hevesli doğaları yüzünden atılgan ve aceleci davranabilirler.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.