moda, film, astroloji, rüya tabirleri, yaşam

Yay Burcunun Genel Özellikleri

0 59

İçten ve iyimser bir yaşam görüşüne sahip ve özgürlüğüne düşkün kişiler olan Yay burcu insanları özellikle gençlik döneminde geleneklere aykırı davranışlar sergileyebilirler. Enerjik, dinamik, canlı ve becerikli bir yapıda olan bu kişilerin kavrayışı da oldukça hızlıdır. Maceradan ve risk almaktan hoşlanırlar, geniş görüşlüdürler ve eğlenceli bir partner olurlar. Değişkenlik de Yay burcunun genel özellikleri arasındadır ve bu durum bazen ilişkilerine tutarsızlık getirebilir. Hemen her konuda geleneksel düşüncelerle ters düşen görüşleri olan Yay burcu insanı hürriyetine kastedildiği zaman altüst olabilir. Genelde sportmen bir dış görünüşü ve adil bir yapısı vardır.

Yay burcu insanları araştırmayı, keşfetmeyi, dağarcıklarında bir şeyler biriktirmeyi severler. Çok yönlü kişiler olduklarından aynı anda birkaç konuyla ilgilenebilir ve bundan mutluluk duyarlar. Gergin, huzursuz, sıcakkanlı ve ateşlidirler; çabuk öfkelenirler ama aynı zamanda bağışlayıcıdırlar ve kötülük düşünmezler. Herhangi bir şeyden sorumlu tutulması kolay olmayan Yay insanları geleneksel ve muhafazakar bir düşünce yapısı olan kişilere yorucu ve irkiltici gelebilir. Kötü yönleri baskın olan Yaylar ahlaken zayıf, verdikleri sözü tutmayan kişiler olabilir. Yaylardan sorumsuz ve savruk tipler de çıkabilir. Önderlik yeteneği de olan bu aktif, güler yüzlü ve sokulgan insanlar düşünceli bir karaktere sahiptirler ve varmak istedikleri bir amaçları vardır.

İçtenlik, neşe ve zekanın yanı sıra cömertlik de Yay burcunun genel özellikleri arasındadır. Bazıları verici yapılarından dolayı sömürebilirler ama kendilerinde insanları sömürme eğilimi yoktur. Yay insanlarının ufukları geniştir, büyük işler ve olaylarla ilgilenebilirler ama sabırsız oldukları için ayrıntıların pek üstünde durmazlar. Göçebe ruhlu olan bu insanlar yolculuktan, gezmekten, keşfetmekten hoşlanırlar ve fiziksel olarak seyahate çıkamasalar bile zihinlerini geliştirecek faaliyetlerde bulunurlar. Merhametlidirler, hayvanları severler, doğada ve geniş alanlarda bulunmaktan hoşlanırlar.

Yay burcu insanları iyi birer konuşmacıdır, geleneksel olmayan fikirlerini ve bunları bazen patavatsız bir şekilde ifade edişlerini kaldırabilirseniz onlarla sohbet etmekten hoşlanırsınız. Aptalca risklere atılabilirler ama çoğu zaman bundan ders çıkarmayı da becerebilirler. Parayı yönetmek konusunda pek başarılı değildirler. Bazen fazlaca net ve direkt konuşup karşılarındaki kişiyi incitebilirler. Herhangi bir şeyle meşgul olmayan Yaylar büyük ihtimalle bunalıma girer. Mutlu olmak için kendilerini bir idealle, bir amaçla beraber tanımlamaları ve o uğurda uğraşmaları gerekir. Fakat maymun iştahlı bir yanları da olduğundan bir uğraşı yarıda bırakıp bir başkasına yönelebilirler.

Yay burcunun genel özellikleri bu burçta doğan çocuklarda da görülür. Burcun çocukları çoğunlukla güler yüzlü, spor yapmayı ve hayvanları seven, iyi kalpli, iyi bir öğrenci olan fakat disipline pek gelemeyen çocuklardır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.