xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

197 Gün

0 1.236

Ülke gündemini bir dönem uzun süre işgal etmiş olan Ünlü bir işadamının oğlu olan Cem Gariboğlu tarafından işlenen Münevver Karabulut cinayetinden esinlenilerek yazılmış polisiye roman 197 gün Tuti Kitap tarafından çıktı.

Durugörü, psişik güçler ve parapsikolojik konulara meraklı okurların bir nefeste okuyacağı roman canavarca hislerle işlenmiş bir cinayetle başlıyor. Cinayet sonrasında bir cinayet masası dedektifi ile parapsikoloji meraklısı bir nörolog ve psişik yetenekleri olan bir matematik hocasının yaşadıkları olayları konu alıyor.

Kitabın yazarı Doç. Dr. Sultan Tarlacı Beyin Omurilik ve Kas Hastalıkları uzmanı,ancak insandaki “bilinç” konusuna ilgi duyuyor. Bilincin en iyi kuantum fiziği ile anlaşılacağını düşünen Tarlacı, iki bilim dalını birlikte ele alan NöroKuantoloji isimli bilim dalının kurucusudur. Kuantum fiziği, nöroloji ve parapsikolojiyi birleştirip özünü bulmaya çalışırken İbn-i Arabi’nin Sufi mistizmine rastlamıştır.

Bilimin parapsikoloji dalında görünmeyen sansürünü aşmanın zor olduğuna inanmasına rağmen bilincin kafatasından dışarı doğru uzandığını düşünür. Ayrıca insanlardaki bazı duyuların zaman ve mekan sınırlamasına tabi olmadığını ve ölümden sonra da bilincin bir şekilde devam ettiğini öğrenir, okur, yazar.

Sultan Tarlacı, yaptığı çalışmalar ışığında, sürükleyici kurgusu, akla yatkın bilimsel verileri ve ilgi çekici parapsikolojik ve dini yaklaşımlarıyla Türkiye’de  polisiye romanlar kategorisinde türünün tek örneği olan 197 Gün ile meraklısına elinden bırakmadan okunacak bir kitap sunuyor. Bu arada kitabın ismi Cem Gariboğlu’nun cinayetten sonra kaçtığı gün sayısından geliyor.

Sultan Tarlacı Kimdir?

Rize Lisesinden mezun olduktan sonra Tıp eğitimini 1995’de Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde dönem birincisi olarak mezun tamamladı. 1995-2000 yılları arasında Ege Üniversitesi, Nöroloji Anabilim dalından Nöroloji uzmanlığını almış ve 2013 yılına kadar bazı özel hastanelerde nörolog olarak çalışmıştır. 2000 ve 2001’de Tübitak Beyin Araştırmaları Derneği ödülleri, 2003’te Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Sedat Simavi Sağlık Bilimleri Ödülü ve 2014 yılında da NeoCortex ödülüne layık görülen Tarlacı şu an İzmir’de Şifa Üniversitesinde çalışmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.