xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

2016 Seo ve Dijital Pazarlama Trendleri

0 1.270

Binkelam için yazdığım son 2015 yazısı 2016 seo ve dijital pazarlama trendleri konusunda olsun dedim. Bilmem web sitenizle ilgili hatalarınız var mı, benim var ve hala onları düzeltmeye çalışıyorum. Ama bir yandan da önüme bakmam ve gelecekte nasıl davranmamın doğru olacağını anlamaya çalışmam gerekiyor. Başka web sayfası sahiplerinin de işine yaraması umuduyla, konuya hemen giriyorum:

2016’da organik tıklama tarzındaki tıklamaların değerinin artması ve sitenin sıralamalardaki durumunu daha çok etkilemesi bekleniyor. Bu şu anlama geliyor bildiğim kadarıyla; sitenize arama motoruna yazdığı bir kelime veya kelime grubu üzerinden gelenlerin sayısı ne kadar çok olursa o kadar iyi.

Siteniz yavaş açılıyorsa zaman kaybetmeden bunun çaresine bakmalısınız. Kullanıcı, bir linke tıkladığında bağlantının hemen görüntülenmesini istiyor. Bu konuyla ilgili incelemeler bir web sayfasının yüklenmesinin 3 saniyeden fazla sürmesi halinde kullanıcıların yüzde 40’ının o sayfaya girmekten vazgeçtiğini gösteriyor. İnternet kullanıcılarının yarıya yakını da girmek istediği sitenin 2 saniye içinde yüklenmesini bekliyor.

2015 seo trendleri sitelerin mobil uyumlu olmasının çok çok önemli olacağını öngörüyordu fakat pek öyle olmadı. Mobil uyumlu olmayan siteler 2016’da bundan dolayı pek bir kayba uğramadılar. Dünyada konuşulanların yalancısıyım; Google sitelere bu yıl için de şans tanımış ama 2016 mobil uyumluluk açısından daha ciddi bir yıl olacakmış.

2016 seo trendleri

Sosyal medya platformlarını aktif bir şekilde kullanıyor musunuz? Bazı SEO uzmanları bu konunun çok önemli olduğunu düşünüyor, bazıları ise sosyal platformlardaki aktivitelerin seo sonuçlarını değiştirmediği kanısında. Bana soracak olursanız Twitter, Facebook, Google Plus, Pinterest, Linkedin gibi sosyal medya sayfalarında aktif olmanın, yeterince uğraşırsanız siteye katkısı olacağını düşünüyorum. Ki böyle düşünmeye geç başladım ben, daha erken uyansaydım iyi olurdu. Şunu da eklemek isterim ki sosyal medyada tanıtım yapmak kolay bir şey değil, hakikaten çok uğraşmak gerekiyor, çok da yoruluyor insan. Fakat emeklerin sonucunu yavaş yavaş da olsa almak hoş oluyor. Benim gibi kendi küçük sitesini büyük oranda kendi başına debelenerek geliştirmeye çalışan biri iseniz işiniz baya zor. Ekip çalışması yapıyorsanız, size yardımcı olabilecek birileri varsa benim kadar zorlanmazsınız. Olaya şöyle bakın; bir blog açtınız ve içine şiirlerinizi, düz yazılarınızı falan ekliyorsunuz mesela. Haber verdiğiniz arkadaşlarınızdan başka kim bakacak o siteye, kim keşfedecek sizi binlerce, belki de daha fazla blog arasında? Ama sosyal medyada etkin olarak daha çok okuyucu bulmanız mümkün. Tabii bunların sitede kalması için sizin yazdığınız tarzda şeyleri beğenecek insanlar olması lazım. İşiniz kolay değil yani. Ama uğraşmadan da bir yere varamazsınız.

2016 dijital pazarlama ve seo

Kaliteli İçerik Meselesi

2016 seo trendleri konusuna sitelerdeki içeriklerin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi vererek devam edelim. Bu yıl ziyaretçiyi memnun eden güçlü ve zengin içeriklerin öneminin artması bekleniyor. Tıklayarak ulaştığı sayfada aradığı konuda yeterince bilgi bulabilmesi ziyaretçiyi memnun edecektir tabiatıyla, bunun o sitenin arama motoru nezdindeki değerini de yükselteceği düşünülüyor. Bir de şu var;  sadece 1 – 2 kelimelik olanlara değil daha uzun arama sorularına da cevap veren içerikler oluşturmaya çalışın. Kaliteli içerik hep önemliydi, yine önemli; sadece veya büyük oranda anahtar kelimelerden oluşan yazılar değil  gerçekten bilgi veren, dolu dolu yazılar ekleyin.  Şunu da eklemek istiyorum; çok uzun yazılar ekleyeceğiniz zaman araya görseller ve ara başlıklar ekleyin. Bizde kitap okuma alışkanlığı düşük zaten, upuzun bir yazı ziyaretçide “Oku oku bitmez bu şimdi” izlenimi uyandırabilir, onun gözünü korkutabilir. Ayrıca, aradığı konuyu her yönüyle değil de belli bir yönüyle arıyordur belki. Ara başlıklarla kullanıcıyı yönlendirirseniz daha iyi olur.

“Şu nedir, bu ne demektir, şu kadar metre kaç inç eder?” gibi konularla dolu bir siteniz varsa ve sitenin içeriği kısa, basit cevaplar şeklindeyse o sitenin içeriğini zenginleştirmeye bakın. Çünkü Google internet kullanıcılarının büyük kısmının sorduğu bu türden soruları cevaplayabiliyor. Kullanıcının aradığı cevabı bu şekilde alması bu tip sitelerin organik trafiğini olumsuz etkileyebilir.

Sonuç itibarıyla sitenizin sayfaları hızlı açılan, kullanıcıyı yormayan, sıkmayan ve eli boş döndürmeyen, doyurucu ve zengin içeriklerle dolu, hem ziyaretçileri mutlu edecek hem de arama motorlarının dikkatini çekecek tarzda bir site olmasını sağlamak için elinizden geleni yapmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.