xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı İçin 20 Öneri

0 3.124

1. Göz çevresi kremi kullanmak 30’lu yaşlarda cilt bakımı rutininin ayrılmaz bir parçası olmalıdır. İhtiyaç varsa; örneğin işinizden dolayı gözlerinizin fazla yorulup yıprandığını hissediyorsanız veya gözlerinizin etrafında morluk, şişlik, torbalanma gibi sorunlar varsa buna daha önce de başlayabilirsiniz.

2. 30 yaşından sonra cilt kuruluğu sorunu başlar. Bu yüzden düzenli olarak nemlendirici kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Nemsiz kalan cildin yaşın gerektirdiği seviyeden daha fazla kuruyup kırışması kaçınılmazdır.

3. Kendinizi pervasızca güneşe bıraktıysanız 30 yaş civarında teninizde cilt lekeleri oluşmaya başladığını görürsünüz. Bu zamana kadar dikkat etmediniz, bari bundan sonra dikkat edin; zararın neresinden dönseniz kardır. Güneş koruyucu ürün kullanmadan dışarı çıkmama alışkanlığı edinin, güneşlenirken kendinizi daha iyi korumaya başlayın ve güneşin çok yüksek olduğu saatlerde kumların veya şezlongun üstüne uzanmayın. Güneş gözlüğü ve şapka kullanmanız da iyi olur.

4. Çok kuru ve ince, fazla hassas bir cildiniz varsa cilt bakımı için yoğun nemlendirici ürünler kullanın. Hassas cilt daha özenle bakılması gereken bir cilttir; herkes cilt tipine uygun ürünler kullanmalıdır ama siz bu konuda herkesten daha titiz davranın. Yaşınıza uygun kozmetikler kullanmalısınız ama bunlar fazla ağır, çok miktarda kimyasal barındıran ürünler olmamalı.

5. Asla makyajınızı temizlemeden uyumayın.

6. Uyuyacağınız ortamda kaliteli uyku şartlarını oluşturun. Sıcaklığı 15 – 18 derece civarında olan karanlık ve sessiz bir ortamda en az 6 saat uyuyun.

7. Kırışıklık giderici kremler 30’lu yaşlarda cilt bakımı için önemli ve gereklidir. Kaliteli dermokozmetik ürünler bu açıdan gerçekten işe yarayabiliyor. Bu tip ürünler seçerken cildinizin ihtiyaçlarını ve sorunlarını göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız. Yani sigara içiyorsanız ona göre, stresli bir hayatınız varsa veya mimik çizgileriniz çok fazlaysa ona göre bir ürün kullanmalısınız.

30lu yaşlar cilt bakımı

8. Cildinizdeki yağın, kolajen ve elastin liflerinin azalmasını önleyecek şekilde davranmalısınız. Bunun yollarından biri kısa sürede fazla miktarda kilo almaktan veya vermekten kaçınmaktır.

9. Bu yaşlarda boyun bölgesi yoğun bir boyun bakımı yapılmasını gerektirecek derecede kırışık ve sarkık olmaz , bu daha çok 40’lı yaşlardan sonra görülen bir durumdur. Fakat ileriye yatırım olarak boyun bölgenize koruyucu cilt bakımı yapmaya başlayabilirsiniz. Yüzünüz için kullandığınız nemlendiricileri yukarıya doğru hareketlerle boynunuza da sürün ve boynunuz için de güneşten koruyan ürünlerden kullanın; bu yeterlidir.

10. Cildinize fazla miktarda kimyasal madde değmesini istemiyorsanız cildinizin tipine ve sorunlarına uygun doğal cilt bakımı yöntemlerini araştırın veya içeriğinde yüksek oranda bitkisel maddeler olan kozmetikleri tercih edin.

11. Yüzünüze her sabah güneşten koruma özelliği de olan bir nemlendirici sürün. Ürünü cildinize nazik hareketlerle masaj yaparak uygularsanız daha fazla fayda sağlarsınız.

12. Cildiniz yağlıysa kullandığınız ürünlerin yağ oranının yüksek olmamasına dikkat edin.

13. Sabahları ve akşamları cilt temizliği yapmayı ihmal etmeyin. Böylece gözeneklerin tıkanmasını önlemiş olursunuz, ayrıca cildiniz daha aydınlık ve sağlıklı görünür.

14. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için şu uygulanması kolay, etkisi güçlü yöntemi uygulayın: Maden suyu – limon karışımını buz küplerine koyun ve sabahları küplerden birini tülbente sarıp yüzünüzde ve boynunuzda gezdirin.

30lu yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalı

15. Akne sorunu 30’lu yaşlarda da görülebilir. Derdiniz arada bir belirip kaybolan birkaç sivilceden ibaret değilse, sivilceler size ciddi bir sıkıntı veriyorsa bir dermatolog ile görüşüp cilt bakımını onun önerileri doğrultusunda uygulamanız iyi olur. Yağsız nemlendirici kullanmayı da unutmayın.

16. Cildinizin elastikiyetini uzun süre koruyabilmek için geceleri retinol içeren bir krem kullanın.

17. Bir güzellik merkezinde 30’lu yaşların cilt sorunları için uygun olan cilt bakım yöntemlerinden birini uygulatmak isterseniz mezolifting konusunu araştırın. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinin yanı sıra ellere de uygulanabilen bu yöntemde cilde minik iğnelerle çeşitli mineral ve vitaminlerle antioksidan maddeler veriliyor.

18. Yüz jimnastik hareketleri konusunu araştırın, bunlar, düzenli olarak yapıldığı takdirde ciltteki yumuşama ve sarkma sürecini yavaşlatan yüz ve boyun hareketleridir. Örneğin yanakları iyice gererek U ve X harflerini söylemek yanak kaslarını gergin tutmak açısından faydalıdır.

19. Cilt yaşlanmasını geciktirmek için antioksidan özellikli veya antioksidan içeren ürünler kullanmaya başlayın.

20. Kısacası; yaşlanma karşıtı bakım yapmaya başlamanızın zamanı geldi sayılır, hele 35’i geçtiyseniz. Ama bunu bilinçli bir şekilde yapın, aynı zaman diliminde bir sürü farklı ürün kullanarak cildinizi yormayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.