xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

5 Ev Yapımı Saç Maskesi Tarifi

0 3.209

Saçlarınızın sevgiye ve özene ihtiyacı varsa sizin için derlediğimiz 5 ev yapımı saç maskesi ile onları  ve tabii kendinizi de mutlu edebilirsiniz.

Evde saç bakımı yapmak zahmetli gelebilir biraz; hazırlamasıydı, bekleme süresiydi, iyice durulamasıydı falan, üşenirsiniz belki.

Ama üşenmeyin derim, mutfakta bulunan veya temin etmekte zorlanmayacağınız malzemelerle hazırlanan bu doğal saç maskeleri bir süre saçlarınızın daha parlak, daha yumuşak, daha güçlü ve nemli olmasını sağlayacak. Üstelik saçlarınızı raf ömrünü uzatmak gibi amaçlar için kullanılan kimyasallarla muhatap etmeden.

Maskeleri Hazırlamak İçin Kullanılan Bazı Malzemeler Ve Saça Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı

Yumuşak ve parlak saçlar isteyenlerin kullanması gereken bir üründür. Nem tutma özelliğinden dolayı saçların nemli ve yumuşak olmasını sağlar, hasar görmüş saçları iyileştirir.

Bal

Yüksek oranda şeker içerdiği için saçları nemli tutar ve saç dökülmesini önler. Saçı yumuşatır, kaybolan parlaklığını geri getirir.

Sızma Zeytinyağı

Mükemmel bir doğal krem çeşididir; kafa derisinin kuruluğunu giderir, nemi saça kilitler. Saçların kırılmasını, uçlarının ayrılmasını önler.

Limon Suyu

Yağlı saçlar için ideal bir üründür, saçın fazla yağını emer. Saçları arındırır, tozlardan ve kozmetik ürünlerin kalıntılarından kurtulmalarına yardım eder.

Esmer Şeker

Saç derisindeki kalıntıların ve ölü cilt hücrelerinin giderilmesine yardımcı olur.

Yumurta

A, D ve E vitaminlerinden yana zengin bir besin maddesi olan yumurta, içerdiği protein ve yağ asitleri sayesinde saçların parlamasını ve parlaklığını korumasını sağlar.

Hindistan Cevizi Sütü

Saç onarıcı etkisi olan bir üründür. Saçları köklerinden uçlarına kadar nemlendirir ve besler. Saçların güçlenmesine ve daha hızlı uzamasına yardım eden etkili bir organik saç kremidir.

Elma Sirkesi

Anti bakteriyel ve antifungal (Mantarları önleyen, mantarlarla savaşan) özellikleriyle saç derisindeki pul pul yapıyla ve kaşıntıyla mücadele eder. Saçı, doğal yağını sıyırmadan temizler.

Evde Yapılabilecek 5 Saç Bakım Maskesi

Esmer Şekerli Maske

Saçlı derideki ölü hücreleri yok eder, kaşınan, kurumuş veya pul pul olmuş saç derisinin iyileşmesine yardım eder.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı esmer şeker

1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

Uygulama:

Malzemeleri bir kabın içine koyup karıştırın. Yukarıdan aşağıya doğru saçlarınıza uygulayıp 15 – 20 dakika bekleyin. Sonra saçlarınızı maskeden arındırın.

Yumurtalı Saç Maskesi

Saçların daha yumuşak ve parlak olmasını sağlar.

Malzemeler:

1 adet yumurta

1 su bardağı Hindistan cevizi sütü

2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

1 limonun suyu

Uygulama:

Yumurtayı bir kabın içine kırın. Hindistan cevizi sütüyle sızma zeytinyağını ekleyip karıştırın. Limon suyunu da ilave ettikten sonra hepsini iyice karıştırın. Maskayi saç derinize uygulayıp 15 – 20 dakika beklettikten sonra saçınızdan çıkarın.

Saçları Onaran Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Saçınıza kaybettiği nemi ve parlaklığı geri verir, yumuşamasını sağlar.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 yemek kaşığı bal

Uygulama:

Malzemeleri karıştırıp ısıtabileceğiniz bir kabın içine aktarın. Ocağa koyup eriyene kadar ısıtın. Elde ettiğiniz maskeyi saçlarınıza yukarıdan aşağıya doğru yedirin. Başınızı duş başlığı vb. bir şeyle örtün. 15 – 20 dakika sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayarak maskeden arındırın.

Avokadolu Saç Bakım Maskesi

Hasar görmüş saçları onarır, saçları nemlendirir, kıvırcıklarla mücadele eder.

Malzemeler:

1 adet avokado

2 adet yumurta

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 yemek kaşığı bal

Uygulama:

Bütün malzemeleri bir kabın içinde karıştırarak maskeyi hazırlayın. Köklerden uçlara saçlarınızın tamamına uygulayın. 15 – 20 dakika geçtikten sonra saçlarınızı durulayın.

Çilekli Saç Maskesi

Saçların fazla yağını giderir ve ışıldamalarını sağlar.

Malzemeler:

6 – 8 adet taze çilek

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Uygulama:

Tüm malzemeleri karıştırıp püre yapısında bir maske elde edin. Saçlarınızı hafif ısltıp maskeyi eşit olarak dağıtın. 5 – 10 dakika sonra saçlarınızı ılık suyla temizleyip maskeden arındırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.