xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

6 Doğal Peeling Tarifi

0 1.457

Yüzünüzdeki ölü derileri gidermek, alttaki lekesiz ve yumuşak cilde yol açmak için ev yapımı peeling tarifleri uygulamayı düşünür müsünüz? Evet, hazır bir peeling kremi alıp sürüvermeye göre daha çok zaman alacak ama sonuçta cildinizi ne gibi etkileri olduğunu bilemediğiniz birtakım kimyasallarla muhatap olmak durumunda bırakmamış olacaksınız. Yediğimiz içtiğimiz şeylere, kozmetik ürünlerine çok fazla hile katılıyor maalesef, bebeklere yönelik ürünlerde yapılan hilelere denk gelince özellikle kötü hissediyorum ben kendimi. İnsan anneye acımasa da bebeğe acımalı, değil mi, günahtır.

Organik ürünlere olan talep arttıkça onların üstünde oynanan oyunlar da artıyor, üstünde “Doğal” yazan her ürün doğal değil aslında; bir de bu var. Evde bir şeyler hazırlamak emek vermeyi ve zaman ayırmayı gerektirir ama içiniz daha rahat olur. Hayatın temposu bunu düzenli olarak yapmanıza izin vermeyebilir ama arada bir olsun yapmak lazım.Aynı fikirde olan binkelam.com ziyaretçileri için 6 doğal peeling tarifi derledim. Az sonra geliyor, önce birkaç hazırlık uyarısı:

*Açık yaraların, sivilcelerin üstüne ve yakın çevresine peeling uygulamayın.

*Peeling yapmadan önce cildinizi iyice temizleyin. Buhar banyosu yaparsanız uygulama daha da etkili olur.

*Saçlarınızın yüzünüze gelmemesi için tedbir alın.

*Göz çevresindeki hassas cilde peeling yapmayın.

*Haftada 1 veya 2 kereden fazla peeling uygulamayın, cildinize zarar verirsiniz. Cildiniz kuruysa 2 bile fazla olabilir.

*Peeling uygulamalarının hemen hepsinde karışımı cilde dairesel hareketler yaparak, ovalayarak sürmek ve aynı şekilde çıkarmak gerekir. Bu sırada hoyrat ve aceleci davranmayın.

*Cildiniz hassas ise herhangi bir peeling maskesini uygulamadan önce bileğinizin iç kısmında test edin. Denediğiniz formülü cildinizde tavsiye edilenden daha kısa bir süre tutun ve bir sorun görür, bir rahatsızlık hissederseniz uygulamadan vazgeçin.

Tarifler geliyor şimdi de:

ev yapımı peeling

1. Kahve peelingi

1 yemek kaşığı çekilmiş kahveyi cildiniz kuru ise 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile, yağlı ise 1 yemek kaşığı su ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin, sonra yıkayarak çıkarın.

Veya:

İçtiğiniz kahvenin telvesini dökmeyin. Yüzünüze sürüp kurumasını bekleyin, 10 dakika kadar bir sürede kuruyacaktır. Sonra da cildinizi yıkayarak temizleyin.

Kahve pütürlü yapısı sebebiyle doğal peeling etkisi yapar. İçerdiği kafeik asit de cildin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.

2. Yağ ve şeker peelingi

1 yemek kaşığı toz şekere 2 yemek kaşığı yağ ekleyin. Zeytinyağı, jojoba yağı, badem yağı, papatya yağı, kuşburnu yağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı veya üzüm çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. Karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze yayın, biraz bekledikten sonra ılık suyla çıkarın.

3. Canlandırıcı peeling maskesi

Solgun bir cildiniz varsa veya sıklıkla makyaj yapıyorsanız bu canlandırıcı peelingi mutlaka denemelisiniz. Böylece cildiniz kirlerden, makyaj malzemesi kalıntılarından arınacak; sağlıklı ve canlı görünecektir. Yapmanız gereken sadece aşağıdaki malzemeleri karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürmek, 10 dakika beklemek ve sonra cildinizi bolca ılık suyla temizlemek.

1’er çay kaşığı toz şeker ve tuz

1’er tatlı kaşığı süt, zeytinyağı ve limon suyu

4. Esmer şeker peelingi

Bir parça esmer şekeri balla karıştırın, elde ettiğiniz karışımı hafif bastırarak cildinize yedirin, birkaç dakika bekleyip bol suyla yıkayarak çıkarın.

doğal peeling

5. Burun üstündeki siyah noktalar için peeling formülleri:

*Bir miktar kahve telvesini yoğurtla karıştırın. Birkaç dakika boyunca bu karışımı burnunuzun üstüne, hafifçe ovalayarak uygulayın. Sonra bölgeyi suyla temizleyin.

*Yukarıdaki işlemi irmik – yoğurt karışımıyla yapın.

*Aşağıdaki malzemeleri karıştırıp elde ettiğiniz karışımı burnunuzun üstüne ovalayarak sürün. 15 – 20 dakika bekleyin, sonra peelingi yine ovalayarak çıkarın ve bol suyla cildinizi temizleyin.

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çorba kaşığı un

1 limonun rendelenmiş kabuğu

5. Mısır unu peelingi

Burun ve çenenizde siyah noktalar varsa bu tarifi deneyin, gördüğüm kadarıyla memnun olanlar var. İnternetteki kullanıcı yorumlarının samimi mi olduğu, yoksa reklam amacıyla mı yapıldığı her zaman açık bir şekilde belli olmuyor gerçi. Bazen “Ben bir reklamım” diye bağırıyor yapılan eylem, bazen daha derli toplu bir şekilde yapılıyor. Sonuçta en iyisi insanın kendi denemesini yapıp (1 kerecik değil ama, bir süre düzenli olarak) kendi sonucunu çıkarması. Doğal peeling tariflerinin içeriği sizde alerji yapan, cilt tipinize uygun olmayan bir madde içermedikçe zarar vermez sanırım. Umduğunuz faydayı sağlayıp sağlamayacağının tek yolu ise denemek. Neyse, biz tarifimize geçelim.

Aşağıdaki malzemeleri karıştırıp katı bir kek kıvamında bir karışım oluşturun. Bu karışımı ovalayarak yüzünüze sürün, 15 – 20 dakika bekleyin ve yine ovalayarak çıkarın.

4 tatlı kaşığı mısır unu

2 tatlı kaşığı süt

1 yumurtanın akı

6. Karbonat peelingi

1 çay kaşığı karbonatı 1 çorba kaşığı yoğurtla karıştırın. Karışımı masaj yaparak cildinize uygulayıp 10 dakika beklettikten sonra bol suyla durulayarak çıkarın.

 Peeling İle İlgili Diğer Başlıklar

TCA Peeling: Nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

 Bitkisel bazlı cilt yenileme: Green peeling

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.