xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Açık Parfüm Kullanmanın Riskleri

0 1.576

Kozmetiklerle ilgili olarak kafamızı karıştıran konulardan biri de “Açık parfümler sağlıklı mı?” meselesi. Konuya kendi fikrimi söyleyerek başlamak istiyorum, ben çok nadir olarak açık parfüm almışımdır, o da ilk çıktığı zamanlarda. Evde 1 – 2 parfüm olmasından hoşlanırım ve parfüm alacağım zaman orta kalite bir şeyler seçmeye çalışıyorum. Bana öyle geliyor ki yüksek fiyatlı, kaliteli bir orijinal parfüm bile zararlı maddeler içeriyordur, bir oranda zorunludur zaten bu. Açık olanları haydi haydi içeriyordur bu durumda.

Halk sağlığı uzmanlarının çoğu açık parfümlerin çok fazla toksik madde içerdiğini ve bu maddelerin baş ağrısına, alerjik reaksiyonlara, hatta akciğer hastalıklarına yol açabileceğini belirtiyorlar. Akciğer hastalığı gibi dramatik bir sorun 2 fısfısla olmaz gerçi sanırım, orta veya uzun vadeli kullanımda olabilir herhalde. Ama migren ağrılarının artması ve deride kızarıklık, şişlik gibi hasarlar oluşması kısa vadede de olabilir. Konuya şöyle de bakmak lazım; bilindik bir markanın ürününü aldığımız zaman, o markanın, en azından namını korumak için daha itinalı bir üretim yapmış olacağını düşünüyoruz – ve bunda da yanıldığımız oluyor. Açık parfüm üreticileri daha da insafsız davranıyordur mantıken.

Sahte parfüm ile açık parfümün aynı şey olmadığı yolunda bir şeyler okudum ve bana mantıklı geldi; onu da aktarmak istiyorum. Fark açık parfümlerin orijinal olma iddiası olmadığı, sahte parfümlerin ise şişesi ve paketiyle orijinaline benzetilmeye çalışılması olarak açıklanmış. Açık parfümle sahte parfüm bu açıdan aynı şey olmayabilir ama açık parfümün de orijinal parfümle alakası olmadığını kabul etmek lazım. Bir yerde açık parfümlerin üretilme şekillerinden birinin şöyle olduğunu okudum: Orijinal parfümün birkaç damlası bir şişeye koyuluyor, üstüne de su, etil alkol ve bir şeyler daha ekleniyor. Orijinal olan ciddi derecede seyreltiliyor yani. Zaten birçok kişi açık parfüm sıkanlardan genellikle itici, yakıcı, ağır bir koku geliyor; özellikle de parfüm çokça sıkılmışsa. Kullandığı açık parfümden gayet memnun olan ve bunun biraz şans işi olduğunu, insanın bazen iyisine denk geldiğini düşünenler de var. Fakat hassas bir cildiniz varsa açık parfüm çeşitlerinden her zaman uzak durmanızı tavsiye ederim, ne olur ne olmaz. Konuyu araştırırken bu yüzden kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunlar yaşadığını söyleyenler olduğunu gördüm.

Şunu da eklemeliyim ki bir süredir kullandığınız açık parfümün görünür bir zarar vermemesine aldanmayın. Devamlı olarak kullanırsanız 3 – 5 yıl sonra cildinizde benler, yağ bezeleri, çiller belirmeye başlayabilir. Sağlık Bakanlığı onayına falan güveniyor musunuz bilmem, ben güvenmiyorum.

Sonuç? Açık parfümler ucuz fiyatlara satılıyor ve bu da onları birçok kişi için cazip kılıyor. Karar sizin tabii, kendi hesabıma her zaman alabileceğim herhangi bir şeyin orta kalitede olanını almaya çalışırım. Dediğim gibi, çok bilinen bir marka bile insanı yanıltabiliyor. İçeriği, üretim şartları, şusu busu çok belirsiz olan ürünler iyice korkutucu geliyor bana bu durumda. Bence kullanmamak daha doğru.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.