xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Adale Romatizması Nedir,Belirtileri Nelerdir?

0 936

Her yaştaki bireylerde görülebilen ama ileri yaştaki kişilerde çok daha sık görülen bir sağlık sorunu olan romatizma hareket sistemimizi oluşturan kaslarda ve eklemlerde oluşan ağrılı bir hastalıktır. Şişliklere ve deformasyona da yol açabilir. Tıp dilindeki adı myalgia veya fibrozit olan adale romatizması çoğunlukla şiddetli bir soğuk algınlığının sonrasında ortaya çıkar. Genetik etkenler ve diş çürükleri gibi iltihabi durumlardan da kaynaklanabilen bu hastalık bel ve boyun tutulmasına yol açabilir. Şikayetler birkaç haftada azalsa veya geçse bile tedavi ettirme yoluna gidilmesi önerilir, aksi halde muhtemelen tekrarlayacaktır.

 

Oldukça ağrılı bir hastalık olan fibrozitin bazı hallerde vücut direncinin düşmesinden kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bu yüzden dişlerinizde çürük ve iltihap oluştuğunda zaman kaybettirmeden tedavi olmalısınız, zira bu sorunlar vücut direncinin düşmesine sebep olur. Aralarında adale romatizmasının da bulunduğu romatizmal hastalıklar genellikle önce ağrı ve hareket kısıtlılığı ile belirti verir, bu durumu takiben şişlik ve şekil bozukluğu da görülebilir. Adale romatizması ve benzer hastalıklar çoğunlukla iskelet ve kas sistemi üzerinden etki eder; fakat deri ve tırnaklar, solunum sistemi, karaciğer, mide-bağırsak sistemi ve böbrekleri de etkileyebilir. Romatizmal sorunların en belirgin bulgusu ağrı hissidir. Bu ağrının gerçekten bir eklem ağrısı mı yoksa belli bir sinirden kaynaklanıp ekleme yansıyan bir ağrı mı olduğunun tespit edilmesi önemlidir.

Soğuk hava romatizmal ağrılara sebep olmaz, fakat bu tip ağrılar soğukta daha yoğun hissedilir. Romatizmal ağrılar çeken kişilerin kendilerini rahat hissedecekleri şekilde iyi ısıtılmış ortamlarda bulunmaları, dışarıya çıktıklarında özellikle el eklemleriyle boyun omurlarını soğuktan koruyacak şekilde giyinmeleri faydalı olur. Ayakkabı olarak ayağın ortopedik kavisiyle uyumlu ve yumuşak tabanlı modelleri tercih etmeleri gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.