xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 1.167

Bundan 15 sene önce takoz gibi telefonlarla yılan oyunu oynarken cep telefonu teknolojisinin bugünkü geldiği noktaya geleceğini söyleseler inanasım gelmezdi. Bugün akıllı telefon kullanarak bir bilgisayarla yapılan işlemleri hatta daha fazlasını yapabiliyorsunuz. Hal böyle olunca bazı telefonların fiyatları bilgisayar fiyatlarını aşmış durumda. Kimisi alacağı telefonu bir şekilde marka ve modeline kadar belirlemiş olarak satın almaya giderken kimi insanlar da telefonun özelliklerini kendi kafasında belirlediği halde mağaza satış personelinin yönlendirmesiyle daha önce hiç duymadığı bir telefonu almak durumunda kalabiliyor. Peki akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Akıllı telefon seçerken öncelikle telefonu hangi amaçla alacağımızı düşünmemiz gerekiyor. Cep telefonu eskiden sadece telefon için kullanılırdı. Artık telefon almanın birçok amacı var. Mesela daha çok oyun oynamak için telefon alıyorsanız düşük performanslı bir telefon almak mantıklı bir iş değil. Tam tersi bir iki internete girerim, sosyal medya hesaplarımı kontrol ederim, bir de telefon için kullanırım diyorsanız o zaman da yüksek performanslı telefon almanın bir mantığı yok. Sonuçta telefondan istenen performansın yüksek olması ayrılacak bütçenin de artması anlamına geliyor.

akıllı telefon seçerken

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Akıllı telefon dünyasında en önemli olay işletim sistemidir. Bu aşamada daha zengin uygulama ve cihaz uyumluluğu ile Google, Android işletim sistemini cazip kılıyor. Tabii işletim sisteminin Android olmasının yanı sıra sürümünün güncel olması da önemli.

Apple’ın İOS, Microsoft’un Windows Phone taraflarında durum Android’den biraz değişik. Bunun sebebi bu markaların donanım ve yazılım etkileşimiyle birlikte üretilmiş olmaları. Böylelikle işlemcileri ve RAM’leri daha güçlü Anroid cihazlarla aynı performansı sergileyebilen iPhone veya Windows Phone cihazlar üretilebiliyor.

Ancak sonuç olarak akıllı telefonların işletim sistemlerinde önemli olan kullanıcının alışkın olduğu teknoloji. Mesele Mac kullanıcısı iseniz Android ya da Windows Phone kullanmak pek kolay olmaz. Bununla birlikte Windows işletim sistemi kullanıcıları için de Android telefonlar gayet uygundur.

Akıllı telefonlarda 1 GB’dan düşük RAM’i olan modelleri almanızı tavsiye etmem. RAM’in düşük olması telefonun kasılmasına sebep olabiliyor. Bunun yanı sıra telefonun dahili hafıza kapasitesi ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. Buna da telefonu nasıl kullanacağınızı bilerek kendiniz karar vermelisiniz. Alacağınız cihazın batarya gücü açısından iyi olması da dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan. Kasa ve ekran açısından sağlam telefonlar almaya bakın. Telefondaki çekirdek sayısından ziyade Ghz olarak işlemci hızına odaklanın. Eğer video ve fotoğraf keyfine düşkünseniz ekran çözünürlüğü yüksek olan telefonlara yönelmelisiniz.

akıllı telefon alırken

Fotoğraf ve video çekimi telefonlar için son derece önemli. Size tavsiyem telefondaki megapiksel sayısına fazla takılmayın. Lens ve kamera yazılımları megapikselden daha önemli olabiliyor.  Mesela lensi kaliteli olan 8 MP bir telefonla çekilen fotoğraflar lens kalitesi daha düşük 12 MP bir telefonla çekilenlere göre daha kaliteli olabilir.

Bazıları teknolojiyi çok yanlış anlıyor. Alacağı telefonun kendisine değişik bir hava katacağını düşünen insanlar var. Halbuki cep telefonu bir amaç değil araçtır. Telefonu bir statü göstergesi değil gerçekten işlerinizi kolaylaştıracak bir araç olarak alın. Orta halli bir telefon, telefon ihtiyacınızı karşılayabilecekken yüksek özellikli bir telefona dünyanın parasını vermenin alemi yok. Kısacası telefon alırken tek düşünceniz ihtiyaçlarınızı karşılaması olsun. Statünüzü yüksek göstermek sizin ihtiyacınızsa orası ayrı tabii. Sadece bu yazıyla da sınırlı kalmayın. Bir marka ve model belirlediğinizde internette onunla ilgili muhakkak bir araştırma inceleme yazısı bulabilirsiniz. Böylelikle kafanızdaki telefon hakkında bilgi sahibi olur, kendinize en uygun telefonu alırsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.