xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Akne İzleri İçin 5 Doğal Tedavi Yöntemi

2 2.770

İstenmeyen sivilcelerin yine istenmeyen sonuçlarından biri olan akne izleri için doğal tedavi yöntemleri uygulamak sabır isteyen bir süreçtir. Ama bu sabrı göstererek zamanla bu izleri hafifletmek mümkündür. Aşağıda size bu amaçla kullanabileceğiniz gıda maddelerini ve onların bazı özelliklerini göreceksiniz.

Bu maddelerden hangisinin sizin için en verimli sonucu verdiğini anlamak için her birini belli bir süreyle birer birer denemeniz gerekebilir.

Ayrıca bunlar ancak hafif ve az sayıdaki sivilce izleri üzerinde etkili olabilecek çözümlerdir. Sorununuz ciddi boyutlardaysa, cildiniz sivilceler ve onların sevimsiz izleri tarafından istila edilmiş durumdaysa bir cildiye uzmanıyla görüşmeniz iyi olur.

Sivilce izlerini azaltmak için yapılması gereken şeylerden biri cildin kurumasını önlemek, her zaman nemli ve yumuşak olmasını sağlamaktır. Aşağıdaki tavsiyelerden bazıları bu amaca hizmet eder.

1. Karbonat

Karbonat tedavisi, sivilcelerle mücadele etmek ve cilt yüzeyinde bıraktıkları izleri azaltmak için kullanılabilecek doğal, basit ve ucuz bir yöntemdir. Bu yöntemi denemek için bir miktar karbonatı suyla karıştırarak yumuşak bir macun oluşturun ve bu macunu sorunlu bölgelere uygulayın.

Birkaç dakika sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Daha yoğun bir tedavi için bunu gece yatmadan önce de yapabilirsiniz. Geceyi bu şekilde geçirin, sabah kalkınca da yüzünüzü yıkayıp günlük bakım rutininizi uygulayın. Bu işlemi haftada 2 – 3 kere yapabilirsiniz.

2. Limon Suyu

Limon suyu,  alfa hidroksi asit (AHA) içeriklerinde yaygın olarak kullanılan bir asit olan sitrik asit içerir. AHA’lar, yani meyve suyu asitleri birçok yaşlanma karşıtı cilt bakım ürününün içeriğinde yer alırlar, çünkü cildin iyileşmesine yardımcı olduğu düşünülen bir madde olan kollajen üretimini teşvik ederler.

Limon suyundaki sitrik asit hem koyu renkli akne izleri üzerinde hafifletici etki yapar, hem de ölü cilt hücrelerinin dökülmesini sağlar. Ayrıca akne oluşumuna sebep olan bakterileri yok etmek için çalışan güçlü bir antiseptiktir.

Sivilce izlerinden kurtulmak için limon suyundan faydalanmayı deneyeceğiniz zaman önce cildinizi güzelce temizleyin. Sonra bir kaseye cildinizin durumuna göre 1 ila 3 limonun suyunu sıkın. Bir pamuk topunu bu suyla ıslatıp doğrudan izlerin üstüne uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra yüzünüzü bolca suyla yıkayın.

Limon suyu tedavisi haftada 2 veya 3 kere tekrarlanabilir. Cildiniz hassassa ilk birkaç uygulamada sıkıntı çekebilirsiniz. Endişe verici bir durum olursa bu yöntemden vazgeçin.

3. Elma Sirkesi

Elma sirkesi harika bir doğal cilt bakımı malzemesidir. Cildin pH değerini düzenler ve akne izlerinin azalmasına yardım edebilir. Elma sirkesini bu amaçlarla farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin yüzünüzü 1 ölçü elma sirkesi / 2 ölçü su karışımıyla yıkayabilir veya karışımı geceden sivilce izlerinin üstüne püskürtüp öyle yatabilirsiniz.

Vücuttaki akne izleri için de elma sirkesiyle banyo yapılabilir. Bunun için küvete ılık su doldurup üstüne 1 bardak elma sirkesi ekleyin ve en az yarım saat suyun içinde uzanın.

Sindirim sistemindeki sorunlar sivilce, kızarıklık, tahriş gibi cilt sorunlarına yol açabilir. Sindirime yardımcı olma özelliği de olan elma sirkesini bağışıklık sistemini güçlendirmek ve cildinizin iyileşmesini teşvik etmek için şu şekilde de kullanabilirsiniz:

1 bardak suya 2 çay kaşığı bal, 2 çay kaşığı da elma sirkesi ekleyin ve karışımı için. Bunu 3 günde 1 kere yapabilirsiniz. Karışım size fazla asitli gelirse 1 çay kaşığı da karbonat ekleyin.

4. Domates Ve Salatalık

Domates ve salatalık faydalı besin maddeleri ve nem içeren cilt dostu gıda maddeleridir. A vitamininden yana zengin olan domates hasar görmüş cildin yenilenmesine yardım eder.

Bir domatesi ikiye bölün ve temizlenmiş cildinizi ovun. Cildinizin kurumasını bekleyip aynı şeyi tekrar yapın. Bunu haftada 3 – 4 kere yapabilirsiniz.

Domatesin içerdiği A vitamininden faydalanmanın başka bir yolu da taze sıkılmış domates suyunu cildin lekeli bölgelerine uygulamaktır. Geceyi bu şekilde getirirseniz uygulamanın etkisi daha verimli olur.

Salatalık suyu vitamin ve besleyici maddeler içerdiğinden cilde iyi gelir. Salatalık suyunu şu şekilde hazırlayabilirsiniz: 1 adet salatalığı soyup dilimleyin. Dilimleri 1 sürahi suyun içine koyup 1 saat bekletin. Bu suyu buzdolabına koyup her gün birkaç bardak için.

Salatalıkla serinletici, rahatlatıcı bir yüz maskesi hazırlamak için 1 tane salatalığı rendeleyip yüzünüze yayın ve 10 dakika uzanıp bekleyin. Sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp temizleyin.

5. Sabit Yağlar Ve Uçucu Yağlar

Sabit ve uçucu bitkisel yağlar cildi iyileştirme konusunda harikalar yaratabilir. İşte bu yağların kullanımıyla ilgili birkaç öneri:

* Günde 2 kere cildinize tatlı badem yağı uygulayın. Cildi nemlendirir, yumuşatır ve akne izlerinin yumrulu görünümünü hafifletir.

* Bir parça pamuğa birkaç damla lavanta yağı emdirip pamuğu sivilce izlerinin üstüne uygulayın. Bunu günde 2 kere yapabilirsiniz.

*Bir miktar badem veya zeytinyağını birkaç damla lavanta ve / veya çay ağacı yağıyla karıştırın. Karışımı pamuklu bir çubukla sivilce izlerine uygulayın.

* Cildinizdeki ölü yara dokularını yumuşatmak için her gün 1 yemek kaşığı zeytinyağıyla masaj yapın.

*Ölü derilerin pul pul dökülmesini sağlamak için 1 çay kaşığı zeytinyağıyla 1 çay kaşığı karbonatı karıştırın. Bu karışımla cildinize yumuşak ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu uygulamayı haftada 2 – 3 kere yapabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. yesimlehertelden

    Özellikle elma sirkesi ve limonun lekeler üstünde etkili olduğunu okumuştum ben de..Bu yazı üstüne denk geldi.

    1. Hilal Uslu

      Evet, bu ikisinin adı cilt lekeleri hakkındaki yazıların hemen hepsinde geçiyor gördüğüm kadarıyla.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.