xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Alışveriş Listesi Nasıl Hazırlanır

0 7.211

Market alışverişine çıktığımızda, özellikle de büyük marketlere gidiyorsak reyonlar arasında ne alacağımızı bilmeden dolanmak ve eve pek çok gereksiz malzeme satın almış, gerekli olanların ise büyük bir kısmını unutmuş olarak dönmek hemen hemen hepimizin şikayetçi olduğu bir durumdur. Doğru alışveriş yapabilmek, ihtiyaçlarımızı tam olarak giderebilmek ve gereksiz harcamalardan kaçınmak için ise belli bir plan dahilinde hareket etmek şarttır. Düzgün bir alışveriş listesi hazırlamak ve ona uymak bu açıdan son derece önemlidir.

Evin herhangi bir ihtiyacı için alışverişe çıkmadan önce yapılacak en doğru şey diğer ihtiyaçları da belirlemek ve duruma uygun bir alışveriş listesi hazırlamak olacaktır. Bu sayede aynı hafta içinde örneğin bir kez temizlik malzemeleri, bir kez gıda ürünleri, bir kez de diğer ihtiyaçlar için alışverişe çıkmak zorunda kalmazsınız. Böylece günlük ya da günaşırı yapacağınız alışverişlerinizi de ekmek gibi kolay bozulan ürünlerle sınırlı tutarak ağır yükleri taşımaktan ve fazla para harcamaktan kurtulmuş olursunuz.

 

Alışveriş listenizi hazırlarken ihtiyaçlarınızı mümkün olduğunca bölümlendirmeye çalışın. Evin bütün ihtiyaçlarını tek bir başlık altında toplamak kafanızı karıştırabilecekken temizlik ürünleri, sebzeler, meyveler, bakliyat, züccaciye ve benzeri kategorilerde ne gibi eksikleriniz olduğunu belirlemek son derece kolay olacaktır. Bu şekilde hazırlayacağınız alışveriş listesi de özellikle belli reyonlara ayrılmış marketlerde size pratiklik kazandıracak ve alışverişte gereğinden fazla zaman harcamanızın önüne geçecektir.

Alışverişlerinizi aylık, haftalık ve günlük olarak sınıflandırıp bu alışverişlerin her biri için temel birer liste hazırlamak da alışveriş yapmayı siz ve aileniz için kolaylaştıracak uygulamalardan biridir. Evde her ay düzenli olarak tüketildiği bilinen sıvı yağ, çay, şeker, un, kuruyemişler gibi kolay bozulmayan ürünlerin aylık alışverişte yeterli miktarda satın alınması sizi daha sonra bu ürünler için markete gitme zorunluluğundan kurtaracaktır.

Aynı zamanda su, margarin, yumurta, süt, peynir, zeytin gibi kısa sürede tüketilmesi gereken ürünlerin haftalık alışveriş listesi içinde yer alması yerinde olacaktır. Geriye kalan ekmek, gazete gibi hemen her gün satın alınıp aynı gün içinde ya da en geç ertesi gün tüketilen maddeler ise günlük alışveriş listesine dahil olmalıdır.

Eğer eviniz alışveriş yapacağınız markete yakınsa, bir arabanız varsa veya alışverişe birkaç kişi çıkma imkanına sahipseniz sıvı yağlar, bozulmadan uzun süre depolanabilen bakliyatlar, temizlik ve hijyen ürünleri gibi şeyleri mutlaka büyük miktarlarda satın almayan çalışın. Bu tarz ürünlerin 5 ve üzeri kiloluk ya da litrelik çeşitleri küçük miktarlarda paketlenenlerinden çok daha ucuza mal olacaktır.

Yazımızı alışverişe aç karına çıkılmaması gerektiğine dair, hemen her yerde rastlayabileceğimiz ancak pek çoğumuzun dikkate almadığı ya da unuttuğu bir öneriyle bitirmek istiyoruz. Unutmayın ki atladığınız çok temel bir ürün olmadıkça (ki listenizi doğru hazırladığınızda olmayacaktır) elinizde bulunan alışveriş listesi sizin için kesin olarak uyulacak ve dışına çıkılmayacak bir nitelikte olmalıdır.

Listenin içine gereksiz abur cuburlar, oyuncaklar, uygun fiyatlı oldukları için size çekici görünen ama aslında günlük hayatınızda yeri olmayan ürünler girmemelidir. Alışveriş anında yönelebileceğiniz bu tarz ekstra harcamalardan kaçınmanın en iyi yolu ise alışverişe karnınız tok ve dinlenmiş olarak çıkmanızdır. Bu sayede listenizde yazan malzemeler dışındaki ürünlerin dikkatinizi dağıtma olasılığı son derece düşük olacaktır.

Alışveriş harcamalarınızın yanında seyahat masraflarınızı da kısarak daha fazla tasarruf etmeyi düşünüyorsanız “Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.