xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Aloe Vera Bitkisinin 6 Önemli Faydası

0 1.469

Son derece faydalı bir bitki olan ve günümüzde pek çok saç ve cilt bakımı ürününün yanı sıra besin takviyelerinde de sıkça kullanılan aloe vera; sarımsak ve soğanın da içinde bulunduğu zambakgiller familyasına ait bir bitkidir. Aloe veranın farklı kısımları farklı amaçlarla kullanılabildiğinden bitkinin hemen her kısmından faydalanmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızda aloe veranın faydaları arasından en önemli birkaç tanesini ele alacağız.

1. Vitamin ve mineraller açısından zengindir: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E vitaminleri, folik asit ve kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum, demir, potasyum bakır ve manganez mineralleri aloe verada önemli miktarlarda bulunur.

2. Amino asitler ve yağ asitleri açısından zengindir: Amino asitler vücut sağlığı açısından kritik öneme sahip olan proteinlerin yapı taşlarıdır. Uzmanlara göre insan vücudu için faydalı ve alınması mecburi 22 çeşit amino asit mevcutken bunların 8 tanesi olmazsa olmaz niteliktedir. Aloe veranın içeriğinde bulunan yaklaşık 20 çeşit aminoasit, bahsettiğimiz 8 türün hepsini içermektedir. Aloe vera bitkisi bunun yanında kandaki yağı azaltma, alerji belirtilerini hafifletme ve hazımsızlığı giderme gibi faydaları olan yağ asitleri açısından da zengin bir kaynaktır.

3. Adaptojen özelliğe sahiptir: Adaptojenler en basit tanımıyla vücudun değişen hava şartlarıyla dış koşullara uyum sağlamasına ve hastalıklarla başa çıkıp dayanıklılık kazanmasına yardımcı olan maddelerdir. Aloe veranın adaptojen özelliği vücudun savunma mekanizmalarının ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olarak grip ve soğuk algınlığından strese, hava kirliliğinden mevsim değişikliklerine kadar pek çok duruma daha kolay uyum sağlamasına yardımcı olur.

4. Sindirime yardımcıdır: Sindirim yollarını temizlemesi ve genel olarak sindirime yardımcı olması da aloe veranın faydaları arasındadır. Aloe vera başta hassas bağırsak sendromu olmak üzere pek çok rahatsızlığın giderilmesinde rol oynayabildiği gibi zararlı bakterilerin ve bağırsak kurtlarının vücuttan atılmasına destek olur.

5. Cilt için son derece faydalıdır. Aloe vera içerdiği cildin kendisini onarmasına ve doğal nem dengesini bulmasına yardımcı olan maddeler nedeniyle kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Ciltteki hafif yanıkların, aşınmış bölgelerin ve hatta böcek ısırıklarının üzerine uygulandığında analjezik özelliği sayesinde acının hafifletilmesine yardımcı olur ve hatta doktora danışıldıktan sonra sedef hastalığı için bile kullanılabilir. Aloe vera kökünü bir saat kadar buzdolabında beklettikten sonra güneş yanığı olmuş bölgelere sürebilirsiniz. Bunun yanında içeriğinde %99 su bulunan bitki cildi nemlendirmeye ve elastikiyetini artırmaya ve gençleştirmeye de yardımcı olur.

6. Kilo vermeye ve diyete yardımcıdır. Aloe veranın direkt olarak yağ yakma özelliği bulunmasa da sindirimi iyileştirici ve vücudu toksinlerden arındırıcı etkisinden dolayı sağlıklı bir diyet sırasında destekleyici olarak kullanılabilir. Her gün içeceğiniz küçük bir fincan aloe vera çayı vücudunuzda doğal bir detoks etkisi yaratacak, kendinizi daha hafif ve enerjik hissetmenizi sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.