xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Amores Perros (Paramparça Aşklar Köpekler) 2000

2 2.218

Yıllardan sonra bir kere daha izledim Amores Perros (Paramparça Aşklar Köpekler) filmini. Yine beğendim, yine etkilendim. 2.5 saat boyunca hiç sıkılmadan seyrettim. Geç saatte başladığım için uykum geldi ama bırakmadım, bitirmek istedim. Değişik, enteresan bir kesişen hayatlar hikayesi bu. Hızlı akmıyor ama insanı kendine çekiyor.

Piyasaya sunulduğunda büyük ses getiren bu dram tarzındaki Meksika yapımı film, farklı sosyal statülerdeki üç insanın korkunç bir araba kazasının sonucunda kesişen aşk, kayıp ve pişmanlık hikayelerini anlatıyor.

Üçü de hayatın sert gerçeklerine maruz kalıyorlar ve üçünün hikayesinin de köpeklerle bağlantısı var. Sahip oldukları köpekler her birinin kararlarını, hayatını güçlü bir şekilde etkiliyor.

Filmdeki köpek dövüşü sahnelerini rahatsız edici bulanlar olabilir. Ben izlerken daraldım mesela. Ama şu da var ki bu, hayatın ele aldığı gerçeklerini şirin bir şekilde, yumuşatarak değil, oldukları gibi yansıtan bir film. Köpek dövüşleri de Octavio’nun hayatının çok önemli bir parçası. Hayalleri uğruna bu piyasaya dahil oluyor, hiçbir şeyi yokken zamanla bir sürü şeyi olan biri haline geliyor ve sonunda yine başladığı noktaya geri dönüyor.

Annesi, abisi ve yengesiyle beraber yaşayan ve yengesine takıntılı bir şekilde aşık olan genç Octavio, sefil hayatından kurtulmak için köpeği Cofi ile beraber köpek dövüşlerine katılıyor. Cofi’yi vurduğu için bıçakladığı adamdan kaçarken bir kaza yapıyor.

Ünlü model Valeria bu kaza yüzünden sakat kalıyor.  Tıpkı eşinden ayrı yaşamaya başlayan sevgilisinin onunla yaşamak için tuttuğu evde, parkelerle beton arasındaki bir boşluğa düşen yavru köpeği Richie gibi, o da çaresiz duruma düşüyor. Köpeğin de, sahibinin de eski parlak ve ihtişamlı günleri geride kalıyor.

Eskiden komünist bir gerilla olan, yasa dışı hayatı yüzünden hapiste yatan, sonra tetikçilik yapmaya başlayan El Chivo, aynı kazada yaralanan Cofi’nin hayatını kurtarıyor. Artık dövüşlere katılmayan fakat daha önce yaşadığı hayat yüzünden vahşi, dövüşken bir tarafı olan Cofi, bir gün onun baktığı diğer köpekleri öldürüyor. Bunun üzerine El Chivo da onu öldürmek istiyor. Fakat, ikisinin hayatta sürüklendikleri yerler arasındaki paralelliği fark edince bundan vazgeçiyor.

Amores Perros (Paramparça Aşklar Köpekler) güzel, kaliteli ve etkileyici bir film. Sahneler son derecede gerçekçi, müzikler etkili, oyunculuklar çok iyi. Evet, çok uzun bir film bu, ağır işliyor ve karışık bir yapısı var. Fakat benim gibi insan psikolojisini derinlemesine ele alan, karmaşık bağlantıları olan filmleri seviyorsanız sıkılmadan izlersiniz.

Filmin yönetmeni Alejandro Gonzalez Inarritu, senaristi ise Guillermo Arriaga. El Chivo’yu Emilio Echevarria, Octavio’yu Gael Garcia Bernal, Valeria’yı Goya Toledo canlandırıyor. Valeria’nın sevgilisi Daniel rolünde Alvaro Guerrero oynuyor. Octavio’nun abisi Ramiro’yu Marco Perez, yengesi Susana’yı Vanessa Bauche canlandırıyor. Birkaç oyuncu daha sayayım: Jorge Salinas, Rodrigo Murray, Humberto Busto, Gerardo Campbell.

2 Yorumlar
  1. Duo Diyet

    Çok eskiden izlemiştim ben de ama beğendiğim için yorum yapmaktan kendimi alamadım. Filmdeki kesişmeler çok başarılı kurgulanmış, şaşırtıcı..

    1. Hilal Uslu

      Ben de izlemiştim, ama çok oldu. Bazı filmler her zaman güzel – bu, benim için onlardan biri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.