xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

An Inspector Calls (2015)

0 1.904

2015 İngiltere – Ukrayna yapımı bir film olan An Inspector Calls (2015) suç, dram ve gizem unsurlarını barındırıyor. Filmi dün izledim, çok beğendim ve zaman kaybetmeden hakkında bir yazı yazmak istedim.

Her bir oyuncunun iyi iş çıkardığı filmin mekanları, kostümleri, müziği, senaryosu; her şeyi güzel ve etkileyici bence. Büyük kısmı tek mekanda geçiyor. Diyaloglar çok sürükleyici. Kendi hesabıma sonuna kadar hiç sıkılmadan izledim. Düşündürücü, etkileyici ahlaki mesajlar da içeren bu filmi izlemediyseniz ısrarla tavsiye ederim.

John Boyton Priestley tarafından yazılmış ve birçok defa sahnelenmiş bir tiyatro oyununa dayanan film “Bir Komiser Geldi” adıyla radyo tiyatrosu için de seslendirilmiş.

1912’de İngiltere’de geçen bir olayı anlatan filmin konusu şöyle: Yakın bir zamanda şövalye ünvanı alma umudu olan kibirli fabrikatör Arthur Birling evinde, ailesiyle birlikte kızı Sheila’nın Gerald Croft’la nişanlanmasını kutluyordu. Gençlerin evlenmesi iki aile işinin birleşmesini sağlayacak ve Birling ailesinin prestijini arttıracaktı.

Sohbetleri Müfettiş Goole’un ziyaretiyle kesildi. Eva Smith isimli bir genç kadın kendini öldürmüştü ve onun günlüğünü okumuş olan müfettiş bunun Birling’lerle ilgisi olduğunu düşünüyordu.

Başlangıçta hepsi Eva’yı tanımadıklarını iddia ettiler. Fakat Müfettiş Goole, Sheila’nın nişanlısı Gerald dahil her birinin kızı tanıdığını ve onun çöküşünde rolü olduğunu ispat etti.

Müfettişin soruşturmasını tamamlayıp gitmesinden sonra hepsi alt üst olmuş haldeydiler. Sheila nişanı bozmaya karar verdiğini söyledi.

Gerald olan bitenlerde bir tuhaflık olduğunu düşünüyordu. Onunla aynı fikirde olan Arthur Birling, Goole ve intihar eden genç kadın hakkında bilgi almak için yerel polis karakolunu aradı. Aldığı bilgiler özellikle kendisini, karısını ve Gerald’ı rahatlattı.

Fakat yaşayacakları kötü sürprizler henüz bitmemişti.

An Inspector Calls filminin yönetmen koltuğunda Aisling Walsh oturuyor. Oyuncu listesi de şöyle: David Thewlis (Müfettiş), Sophie Rundle (Eva), Ken Stott (Arthur Birling), Miranda Richardson (Sybil Birling), Chloe Pirrie (Sheila Birling), Finn Cole (Eric Birling), Kyle Soller (Gerald Croft).

Yüzleşme 1996 (Aynı Filmin Yerli Versiyonu)

An Inspector Calls filminin yerli versiyonu olan Yüzleşme isimli filmin yönetmeni Ömer Uğur. Konu aynı olmakla beraber 1912’de değil, 1990’larda, İstanbul’da yaşanan bir hikaye olarak anlatılıyor. Oyuncular Yalçın Dümer, Kaan Girgin, Aydan Şener, Metin Serezli, Göksel Kortay, Çiçek Dilligil ve Taner Barlas.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.