xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Aşk Uğruna / Equals: Film 2015

0 1.084

Uzak bir gelecekte yaşanan bir aşk hikayesini anlatan Aşk Uğruna (Equals) filmini seyrettim az önce. Türü için birçok yerde bilim kurgu diye de yazdığını gördüm ama bu bir aşk filmi daha ziyade, mekanlar, tek tip giyinmiş mekanik tavırlı insanlar, halka birtakım bildirimler yapan, talimatlar veren kocaman ekranlar dışında bilim kurguyla pek alakası yok. Geleceği karanlık gösterdiğinden distopik film kategorisine de giriyor sanırım.

Konusu şöyle: Son büyük dünya savaşı sonrasında kurulan yeni toplum düzeninde üzüntü, endişe, merhamet, kızgınlık, nefret gibi şeyler hissetmek ve aşık olmak, bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Sistem insanların bir şey hissetmeden ve düzeni hiç sorgulamadan yaşamasını desteklemekte ve birbirini sevmek, sevişmek falan gibi terbiyesizlikler yapan kişilerin ilgili makamlara ispiyonlanmasını istemektedir.

Böyle bir toplumda büyümüş ve bilimle uğraşan gençler olan Silas ve Nia birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlayınca toplum için tehlike arz eden hastalıklı bireyler sınıfına dahil olurlar. İki genç bir süre aşklarını yaşarlar ama tehlike çanları da çalmaya başlamıştır. Öte yandan sistemin görevlileri harıl harıl duygulanma hastalığının çaresini bulmaya çalışmaktadırlar.

2015 ABD yapımı olan Aşk Uğruna (Equals) 2015 filminin yönetmeni Drake Doremus. 100 dakika süren filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise Nicholas Hoult, Kristen Stewart, Guy Pearce, Jacki Weaver, Kate Lyn Sheil, Aurora Perrineau, Toby Huss ve Scott Lawrence.

Bu öyle çok etkileyici bir film değil ama yormayacak, zaman geçirtecek bir film izlemek istediğiniz zaman gayet güzel gider. Hemen hiçbir konuda detaya girilmemiş; ne gibi aşamalardan sonra toplum bu duruma gelmiş, kimler böyle olmasını uygun görmüş, yöneticiler nasıl kişilerdir, 2 gençle ilgili ayrıntılar; film böyle şeyleri anlatmıyor.

Silas ve Nia önce birbirlerini özel bir şekilde fark etmeye başlıyorlar. Ki bu bile baya bir duygulanma sayılıyor, insanlar o derece ruhsuz. Ne bileyim, birini görüp sevinirsin, başka birini görünce ayar olursun; öyle şeyler yok. Sonra aralarındaki çekim biraz daha artıyor, birbirlerine dokunmak, baş başa kalmak istiyorlar ve bunları yapıyorlar da. Aşka düşmek onları ürkütüyor ama cesaret de veriyor.  Bunun etkisiyle birtakım tehlikeli planlar yapmaya başlıyorlar. Onlara destek olacak birileri de var tabii, bütün insanlar arzu edilen o tamamen duygusuz hale getirilememiş.

Hikaye bu ve ayrıntısız, aksiyonsuz bir şekilde anlatılıyor. Sıkıyor mu peki? Yok, bence sıkıcı bir film değil. İnsanı oyalayacak vasat, izlenebilir bir yapım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.