xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Ayak Kokusu İçin Çözüm Önerileri

0 1.096

İnsana rahatsızlık ve utanç veren bir sorun olan ayak kokusu doğal yöntemlerle ortadan kaldırılabilir. Bir dermatoloji uzmanına görünmek sorunun daha kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır fakat birçoğumuz bu tip sorunlar için önce ev yapımı çözümleri denemeyi veya eczanelerden ayaklar için özel üretilmiş ürünler almayı tercih ederiz. Evde uygulanabilecek yöntemlere geçmeden önce ayak kokusundan kurtulmak için yapılması gereken bazı temel şeylerden söz etmek istiyorum:

Ayak temizliği konusunda titiz davranmak birinci kural. Pamuklu kumaştan yapılmış kaliteli çoraplar giymeli ve çoraplarınızı sıklıkla değiştirmelisiniz. Hep aynı ayakkabıyı giymekten kaçınmalı, asla kokan ayakkabıları giymemelisiniz. Kokan ayakkabı demişken, mısır nişastasının kötü kokuları emdiğini biliyor muydunuz?. Ayakkabılarınızın içine geceden mısır nişastası serpin, sabahleyin etkisini fark edeceksiniz. Ayrıca hava alan ve ayaklarınızı sıkmayan ayakkabılar giymeniz gerekiyor.

Gelelim evde uygulayabileceğiniz doğal ayak bakımı yöntemlerine. Bunları 1 – 2 kere deneyip vazgeçerseniz bir anlamı olmaz, bir süre düzenli olarak uygulamalısınız.

Siyah çayın içeriğindeki tannik asit ayak kokusuna sebep olan bakterilerle savaşır ve ayak terlemesini azaltır. 2 poşet siyah çayı 3 bardak sıcak suyun içinde demleyin ve bu çayı yarım kova suyun içine atın. Ayaklarınızı 15 – 20 dakika kovanın içinde bekletin. Sonra ayaklarınızı yıkayıp iyice kurulayın. Uygulamanın etkili olup olmayacağından emin olmak için bunu en az 1 hafta boyunca her gün yapın.

Elma sirkesinin faydaları konusunu araştıranlar bilir, bu faydalardan biri sirkenin vücutta koku yaratan bakterileri ortadan kaldırması ve kokuyu emmesidir. Bir kaba ayaklarınızı kapsayacak miktarda ılık su koyup içine 2 fincan elma sirkesi ekleyin ve ayaklarınızı bu karışımda 15 dakika bekletin. Sonrası ayakları yıkayıp kurulamak tabii ki.

Renk ve görünüm itibarıyla sofra tuzuna benzeyen Epsom tuzu (Magnezyum sülfat) da ayak kokusu sorununa çözüm getirebilir. Yarım kova ılık su ve 2 çay kaşığı Epsom tuzuyla hazırlanan ayak banyosu kokuya sebep olan enfeksiyonlarla mücadele eder. Uygulamadan sonra birkaç saat çorap ve ayakkabı giymezseniz daha etkili sonuçlar alırsınız, bu yüzden bunu yatmadan önce yapmakta fayda var. Bu karışımın ayak ağrıları üzerinde de yatıştırıcı etkisi vardır.

Güzel kokulu bir esansiyel yağ olan lavanta yağı vücutta koku yaratan bakterilerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bir kovaya ılık su koyup içine birkaç damla lavanta yağı ekleyin ve ayaklarınızı bu karışımın içinde 15 – 20 dakika bekletin. Günde 2 kere yaparsanız sonuç daha hızlı ve etkili olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.