xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Ayvalık Sokaklarında Birkaç Tur

0 1.076

İnsanı dünyanın renklerine doyurur Ayvalık sokaklarında birkaç tur atmak, yaz mevsiminden söz ediyorum ama, havalar soğuyunca bu dar, hatta bazen daracık taş sokaklar böyle görünmüyordur mutlaka. Girişi çiçeklerle süslenmiş bir sokakta, etrafına beyaz ferforje sandalyeler dizilmiş sıra sıra masalar çıkıyor insanın karşısına birden, ya da duvara asılmış şapkalar veya mor – beyaz bir sanat evi. Birbirinden etkileyici eski binalar çıkıyor ya da taş boyayan, ahşap bir çerçeveyi yenileyen insanlar. Ayvalık’ta tatil yapmayı keyifli kılan başlıca şeylerden biri bu olsa gerek; nostaljik, renkli ve sürprizli Ayvalık sokakları. İnsan nereye baksa taş, ahşap, ferforje falan görüyor; bu beton görmekten daha keyif verici ve dinlendirici bir şey.

 

İnsanda bir sıcaklık, bir komşuluk hissi uyandıran yerler vardır ya; uygulamada öyle midir bilmem ama Ayvalık insana işte o izlenimi veriyor. Tatil için gelmiş bir konuksun, insanlar, insan ilişkileri nasıldır bilemezsin, aslında seni etkilemez de; gelip geçicisin. Gittiğin yerde duvar diplerinden çiçekler, renkli binalardan hayat ve sanat fışkırıyorsa ki fışkırıyor, merkezdeki o kapalı çarşının serin ve insanı saran bir havası varsa ki var, bir de bunlar sana hitap ediyorsa, gördüklerinden hoşlanırsın tabii.Ben hoşlandım.

Butik otellere, sanat atölyelerine dönüştürülmüş olan Ayvalık evlerinin çoğu Rum ustalar tarafından yapılmış. Sarımsaklı’da kaldık biz, Ayvalık’a birkaç kere, birkaç saatlik gezintiler için gittik ama daha çok gezip görmek isterdim. Fazla modernleşmemiş bir yer gibi düşünecek olursak sokakların ve binaların yapısı itibarıyla, keşke hep böyle kalsa. Bir yerler de böyle kalmalı, ne bileyim, bir yerlerde de çok katlı apartmanlar, gökdelenler falan olmayıversin. Arada bir oralara gidip sakinleşsin, nefes alsın, huzurlu hissetsin insanlar.

Sarımsaklı o izlenimi vermiyor bakın, yüzüp güneşlenmek için güzel ama bir tarafta kilometrelerce uzanan plajlarıyla, karşı tarafta sıra sıra oteller ve dükkanlarla estetik bir görünümü yok oranın. Ayvalık sokakları başka, Ayvalık evleri de öyle; insanın gözünü gönlünü okşuyor. Hayal kurma, şiir yazma, bir şarkı mırıldanarak dolaşma isteği uyandırıyor. Sarımsaklı’da keyifle yüzdüm, keyifle güneşlendim bir yandan kitap okuyarak. Ama Ayvalık’ın verdiği sıcaklık hissini vermedi bana.

Ayvalık’ta Gezilecek Yerler

*Nefis bir manzarası olan ve gün batımı seyri için çok tavsiye edilen fakat bazen aşırı kalabalık olması, otopark sorunu vb. sebeplerle itici olabilen Şeytan Sofrası

*Tarihi taş evleri, kiliseleri, balıkçı restoranları, tavernalarıyla Cunda Adası

*Güzel manzarası için tavsiye edilen, düzensizliği eleştirilen Cennet Tepesi

*Hediyelik eşyalar, antika ürünler görmek isteyenlerin ilgisini çekebilecek olan Ayvalık Bit Pazarı

*Kilise ve camiler: Ayazma Kilisesi, Taksiyarhis Kilisesi (Bu kiliseden 2 tane var; biri Ayvalık’ta, diğeri Cunda’da), Çınarlı Camii, Hamidiye Camii, Saatli Cami (Bir zamanların Agios Yannis Kilisesi).

*Tarihi 15. yüzyıla kadar uzanan, içindeki yapıların restore edilmesiyle bir sanat ve tasarım köyüne dönüştürülmesi hedeflenen Ayvalık Küçükköy

Amasra için tıklayın

Sapanca için tıklayın

Antalya için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.