xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Azınlık Raporu

0 1.150

2002’de vizyona girmiş olan Minority Report veya Azınlık Raporu Philip K. Dick’in kısa öyküsünden uyarlanmış bilimkurgu-aksiyon türünde bir yapım. 2054 yılında Washington DC’de geçen filmde teknoloji bir cinayetin işlenmeden önce fark edilip önlenebileceği bir seviyeye gelmiştir. Bu iş bir havuzda yaşayan ve psişik yetenekleri olan robot-insan karışımı üç kahin ve bazı teknolojik aygıtlar tarafından yapılmaktadır. Tom Cruise’un canlandırdığı John Anderton kahinlerden gelen bilgilerin ışığında katilin daha cinayeti işlenmeden yakalanmasıyla görevlendirilmiş bir ekibin şefidir. Kendisi yıllar önce oğlunu kaybetmiştir. Anderton’un henüz test aşamasında olan bu sistem hakkında birtakım huzursuzlukları yok değildir ama görevini de başarıyla yapmaktadır. Fakat bir gün her şey tersine döner ve katilleri yakalamakla görevli olan dedektif cinayet suçlamasıyla aranan birine dönüşür. Yönettiği birim artık onun peşindedir.

 

Baştan sona fantastik unsurlarla dolu olan filmin yönetmeni Steven Spielberg geleceği farklı ve son derecede etkileyici bir biçimde işlemiş. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan Azınlık Raporu izleyiciye birçok soru sorduruyor, örneğin; suç işleyeceği tespit edilen ama henüz niyetini eyleme geçirmemiş olan biri suçlu kabul edilip mahkum edilebilir mi, olur da o suçu işlemekten vazgeçerse ne olur vs. Çok iyi bir şekilde kurgulanmış ilginç bir senaryosu olan yapım izleyiciye sordurduğu soruların cevaplarını da veriyor. Minority Report’u aksiyon sahnelerini fazlaca uzatmış, bazı sahnelerde klişeye kaçmış bir film olmakla eleştirenler olsa da çoğunluğun izleyiciyi içine çeken gayet sürükleyici bir film olduğunu düşündüğü görülüyor. Tom Cruise’un başarılı performansı da sinemaseverlerin hemen hepsinden övgü alıyor.

Azınlık Raporu’nda gelecekte gerçekleşmesi muhtemel birçok unsur görülüyor; fütürist taşıtlar, şehir merkezindeki trafik sorununa getirilmiş yaratıcı çözümler, gelişmiş uzay gemilerine benzeyen polis araçları, iris tanımlamalı kapılar gibi. Bazı mantık hatalarının ve aksiyonun bilimkurgudan daha ön planda olmasının zaman zaman eleştirildiği görülüyor; fakat filmi bu açılardan eleştirenlerin bile ‘izlenmeye değer film’, hatta ‘kaçırılmaması gereken film’ kategorisine sokuyorlar. Azınlık Raporu’nu insanı sıkmayan, sürükleyici bir polisiye-gizem-bilimkurgu-aksiyon filmi olarak değerlendirmek gerekiyor. ‘Mükemmel’ ve ‘muhteşem’ sıfatları filmi izlemiş olanlar tarafından sıklıkla kullanılmış; bunlara ‘tekrar tekrar izlenebilecek bir film’ tespitini de ekleyebiliriz.

2 saat 25 dk. süren Azınlık Raporu’nun oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Tom Cruise, Kathryn Morris, Colin Farrell, Samantha Morthon, Peter Stormare, Spencer Treat Clark, Joel Gretsch ve Steve Harris.

Filmin IMDB linki: http://www.imdb.com/title/tt0181689/?ref_=fn_al_tt_1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.