xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Badem Yağının Faydaları

0 1.315

Her zaman belirttiğimiz gibi son yıllarda saç ve cilt bakımı, kozmetik gibi alanlarda doğal bakım ürünleri kullanmak revaçta. Bitkisel yağlar da bu durumun en önemli öğelerinden. Hem cilt, hem de saç bakımı için kullanılabilen badem yağı mucizevi etkileriyle harikalar yaratıyor. Yazımızda badem yağının faydaları ve kullanım alanları üzerinde duracağız.

Badem bilindiği üzere sağlıklı yağlar açısından son derece zengin bir yemiştir. Badem yağı da hem bu açıdan, hem de E vitamini açısından son derece zengin bir yağdır. Badem yağının üretimi sırasında badem çekirdeğinin içindeki vitamin ve mineraller hemen hemen hiç kaybedilmeden bu çekirdekler ezilir ve sürülebilir bir sıvı haline getirilir. Bu nedenle özellikle güvenilir aktarlardan satın aldığınız badem yağının katkısız ve tamamen doğal olduğuna emin olabilirsiniz.

Badem yağının yemeklerde kullanılması fazla rastlanılan bir uygulama değildir. Bu yağın tadının da çok iyi olduğu söylenemez. Ancak badem yağının yararları arasında kabızlığı gidermek ve soğuk algınlığına karşı vücudun verdiği savaşı desteklemek de olduğundan böyle durumlarda günde 1 çay kaşığı kadar tüketilmesi uygundur. Badem yağının kalori değeri oldukça yüksek olduğundan kilo vermeye ya da formunuzu korumaya çalışıyorsanız badem yağını yiyecek yoluyla tüketmenizi önermiyoruz.

Badem yağı saça ve cilde yapılan bakımlarda da oldukça etkilidir. Bu tarz bakımlarda tatlı badem yağı kullanılmalıdır. Bir pamuğa az miktarda tatlı badem yağı döküp saç diplerinize nazikçe mesaj yaparak yedirip birkaç saat saçınızda bekletirseniz hem saçlarınızın uzama hızı artacak, hem de saçlarınız doğal bir yumuşaklık ve parlaklığa kavuşacaktır. Aynı uygulamayı geceleri yatmadan önce yüzünüzü temizlemek için de tercih edebilirsiniz. Ancak yağlı bir cildiniz varsa bu uygulamadan kaçınmalı, normal yapılı bir cilde sahipseniz de az miktarda yağ kullanmaya özen göstermelisiniz.

badem-yağının-faydaları-2Saçları uzatmada etkisi olan badem yağının faydaları kaş ve kirpikler üzerinde de etkilidir. Eğer kısa sürede daha uzun, daha gür ve parlak kirpiklere sahip olmak istiyorsanız sık sık kullandığınız bir maskaranın içine ikişer damla tatlı badem yağı ve doğal zeytinyağını damlatmanız yeterli. Bu uygulama sayesinde hem makyajınızla bakımınızı bir arada yapmış, hem de rimelinizin kurumadan daha uzun süre dayanmasını sağlamış olursunuz. Aynı şekilde eğer kaşlarınızı gürleştirmek istiyorsanız ya da kaş aralarınızda kötü görünen boşluklar varsa bir kulak çubuğunun ucunu badem yağına batırıp kaşlarınıza sürebilirsiniz. Bu sayede kaşlarınızın uzaması hızlanacaktır, dökülme gibi problemler kısa zamanda ortadan kalkacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.