xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Bakım Ve Güzellik İçin Hindistan Cevizi Yağı

0 1.612

Satırlarıma küçük bir şişe Hindistan cevizi yağını bitirip ardından aynı yağdan büyük bir kutu alan kuru ciltli bir kadın olarak başlıyorum. Cildim için arada bitki yağları kullanmayı severim ve Hindistan cevizi yağı ile cilt bakımı yapmak bana tatmin edici geldi. Cildim yağlı görünüyor bunu yaptıktan sonra ama bu hali kısa sürüyor ve yağı emdikçe nemlendiğini, yumuşadığını hissediyorum. Ellerime sürdüğümde de aynı şeyi hissettim.

Öyleyse, dedim, neden bu konuda bir yazı yazmayayım, de mi, sonuçta binkelam.com için içerik lazım, bu da cilt bakımı ve güzellik kategorisi için mis gibi konu.

Oda sıcaklığında hafif katı halde olan (Olması gereken bu, benim aldığım soğuk sıkma tekniğiyle hazırlanmış ve öyle mesela) bu yağı göz çevresini nemlendirmek için  kullanabilirsiniz. Burası nispeten ince ve hassas bir bölge olduğu için nazik dokunuşlarla sürmek lazım tabii.

Ayrıca göz altı morlukları üzerinde de etkiliymiş. Hindistan cevizi yağını duştan sonra vücut nemlendiricisi olarak sürebilir, dirsek ve topuklarınıza uygulayarak bu bölgelerdeki sinir bozucu sertliklerden kurtulabilirsiniz. Nemlendirici özelliği bu kadar yüksek olan bir yağı dudak balmı olarak kullanmamak düşünülemez tabii, çekinmeyin, dudaklarınıza da sürün.

Daha zengin içerikli ve renkli bir doğal dudak nemlendiricisi hazırlamak isterseniz şunu yapabilirsiniz: 1’er tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağıyla balmumunu karıştırın. Arzu ederseniz besleyici özelliğini arttırmak için de biraz shea yağı veya badem yağı ilave edin. Doğal bir pembelik için biraz da karadut katmanız lazım. Bir miktar karadutu ezin ve suyunun birkaç damlasını bu karışıma ilave edin. Buzdolabında bir süre saklayarak ihtiyaç duydukça kullanabilirsiniz.

Bir de ne diycem, insan kendisi bunu pek fark etmiyor ama güzel de kokuyor galiba. 1 – 2 kere arkadaşlarım, yüzüme Hindistan cevizi yağı sürüp de dışarı çıktığımda, parfüm falan sürmediğim halde benden hoş bir koku geldiğini söylediler. İyi bir parfüm gibi uzun süre kalacak hali yok ama sürüldükten sonra bir süre güzel bir koku yayıyor galiba.

Tam bunu yazdıktan sonra bir yerde, biraz karbonatla karıştırılarak doğal deodorant niyetine koltuk altlarına ve ayaklara sürülebileceğini okudum.

Birçok yerde Hindistan cevizi yağının son derecede etkili bir makyaj temizleyici olduğu, suya dayanıklı maskaralara bile kafa tutabildiği yazıyor. O kadar olabilir mi ki? Denemek lazım.

Hindistan cevizi yağıyla peeling yapmak isterseniz yarım bardak yağı çok kısık ateşte ısıttıktan sonra 1 bardak esmer şekerle veya tuzla karıştırmak gerekiyor. Bu doğal peeling tarifi yüz için de, vücut için de kullanılabiliyormuş.

Gençlik vitamini olarak anılan E vitamini bulunuyor yağın içeriğinde. Antibakteriyel özellikleri de olan bu yağ cildi nemli tutarak kuruluktan dolayı zamanından önce çizgiler oluşmasını engelliyor. Masaj yağı olarak da kullanıldığı gibi gebelik çatlaklarını önlemek açısından da etkili oluyor. Biliyorsunuz bu çatlaklar tamamen yok edilemiyor; çok hafif, çok yeni olanlarının bir şansı olabilir belki ama ilerlemiş, yerleşmiş olanları ancak silikleştirilebiliyor. Bu yüzden oluşmalarını engellemeye çalışmak çok önemli. Gebelikte vücudunuza düzenli olarak Hindistan cevizi yağı sürerseniz bu konuda ciddi bir önlem almış olursunuz.

Tıraş sonrası kremi ve pişik kremi olarak da kullanılabilen, böcek veya sinek ısırıklarından kaynaklanan sıkıntıları azaltan, tırnakları besleyen, suyla hazırlanmış gargarasıyla ağız içindeki bakterilerle savaşan ve ağzın ferah kokmasını sağlayan Hindistan cevizi yağıyla tanışmanızda fayda olabilir, özellikle de cildiniz kuruysa.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.