xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Bal ve Sütün Yüze 5 Faydası ve Kullanım Yolları

0 1.396

Bal ve süt ikilisi sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için eski zamanlardan beri kullanılmıştır. Efsanevi Mısır kraliçesi Kleopatra’nın her gün süt banyosu yaparak cildini temiz, genç ve parlak tuttuğu söylenir. Süt ve bal cilt üzerinde yaşlanma karşıtı etkiler yapabilir. Bu yazıda ziyaretçilerimize bu kombinasyonla cilt bakımı yapmanın yolları ve faydaları üzerine bilgiler vereceğiz.

Yüz İçin Bal ve Süt Kullanmanın Faydaları

Süt ve Bal Cildin Nemlenmesine Yardım Eder

Ekşi süt, laktik asit içerir. Bu, cildin doğal nemlendirme sisteminin bir parçası olduğu düşünülen bir meyve asidi türüdür. Bal, cilt üzerinde nemlendirici ve yumuşatıcı etki yapar. Ayrıca nemin cilde hapsedilmesine de yardımcı olur. Bu yüzden, bal ve süt pek çok cilt bakım ürününde kullanılır.

Bal, Sivilce Tedavisi İçin Kullanılabilir

Sivilcelerin üstüne bal sürmenin daha hızlı iyileşmelerini sağlayabilir. Bal, akne oluşumuna sebep olan bazı bakterilerin büyümesini durdurabilir.

Bal, Cildin pH’ını Korur

Cildin pH değerindeki bir dengesizlik cildin doğal savunma sistemini bozar, bu da tahrişlere sebep olur. Bal, cildin pH seviyesinin düzenlenmesine yardım eder. Bu, kızarıklıkları, döküntüleri ve sivilce oluşumunu önlemek açısından önemlidir.

Bal, Yaralar Üzerinde İyileştirici Etki Yapar

Bal, mikrop karşıtı özellikleri ve içeriğindeki aktif bileşiklerden biri olan metilglioksal sayesinde yaraların daha hızlı iyileşmesine yardım edebilir.

Süt, Cildi Sıkılaştırır ve Pürüzsüzleştirir

Süt, hafif bir peeling etkisi yapmanın yanı sıra, cildin daha sıkı ve pürüzsüz hale gelmesini de sağlar. Kuru cildi nemlendirir, tahriş olmuş cildi yatıştırır.

Yüz İçin Bal ve Süt Kullanmanın Yolları

Cilt Temizleyici Maske

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal

2 yemek kaşığı süt

Yapılışı

Malzemeleri bir kaseye koyup karıştırın. Bir parça pamuğu karışıma batırın ve dairesel hareketlerle yüzünüzde gezdirin. 10 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Kuruladıktan sonra toner ve nemlendirici uygulayın.

Nemlendirici ve Rahatlatıcı Yüz Maskesi

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı süt

Yapılışı

Malzemeleri karıştırın. Sonra ısıya dayanıklı bir kabın içine koyarak mikrodalga fırında veya benmari yöntemiyle biraz ısıtın. Karışımın dokunulmayacak kadar sıcak olmamasına dikkat edin.

Maskeyi bir fırçayla veya parmaklarınızla cildinize yayın. En az 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Ardından günlük nemlendiricinizi kullanın.

Bal ve Süt ile Peeling

Malzemeler

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı süt

1 yemek kaşığı Fuller toprağı, öğütülmüş yulaf veya öğütülmüş badem

(Cildiniz yağlı ise Fuller toprağı, hassas ise yulaf kullanın. Normal bir cildiniz varsa 3 seçenekten herhangi birini kullanabilirsiniz.

Yapılışı

Süt ve balı karıştırın. Sondaki 3 alternatif arasından uygun olanı ekledikten sonra gerekirse maskenin kıvamını biraz süt ekleyerek ayarlayın. Karışımı göz çevresine yaklaştırmadan yüzünüze uygulayın. 5 dakika süreyle cildinize nazikçe masaj yapın. Sonra soğuk suyla yıkayın ve kurulayın. Son olarak toner ve nemlendirici sürün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.