xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Balın Cilde 8 Faydası

0 1.357

Bal, özellikle akneye meyilli cilde ve egzama, sedef hastalığı gibi rahatsızlıklara sahip kişiler için cilt bakımında kullanılabilecek mucizevi bir malzemedir. Balın en saf hali olan organik bal, ciltteki bakterilerin miktarını dengeleyerek sivilce oluşumunu engellemeye ve var olan sivilcelerin tedavisine yardımcı olur. Aynı zamanda hücre yenilenmesini hızlandırır ve yara tedavisinde etkilidir. Balın cilde faydaları arasında nazik ve etkili bir peeling malzemesi olması da yer alır.

Balın Cilde Faydaları Nelerdir?

  1. Cildi Derinlemesine Nemlendirir

Balın pek çok doğal ve kozmetik cilt bakımı ürününün malzemeleri arasında yer almasının sebebi cildi derinlemesine nemlendirmesidir. Balın içeriğinde yer alan enzimler onun cildin katmalarında kolayca emilmesini ve güçlü bir nemlendirme sağlamasına neden olur.

Balın nemlendirici özelliğinden faydalanmak için bir yemek kaşığı balı temiz ve kuru cilde masaj yaparak uygulayabilir, 15 ila 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz.

  1. Gözenekleri Temizler

Bal cilt gözeneklerini temizler ve siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olur. Balın içerdiği antioksidanlar ile antiseptik ve antibakteriyel özellikler onun gözeneklerdeki kiri dışarı atarak siyah nokta karşıtı bir etki göstermesini sağlar. Balla temizlenen gözenekler aynı zamanda sıkılaşacağından gelecekte gözeneklerde daha fazla kir birikmesinin de önüne geçilir.

Ballı bir gözenek temizleyici maske elde etmek için bir tatlı kaşığı organik balı iki tatlı kaşığı jojoba ya da Hindistan cevizi yağıyla iyice karıştırın. Maskeyi temiz ve kuru cilde hafifçe baskı yaparak uyguladıktan sonra soğuk suyla temizleyin.

  1. Peeling Etkisi Yapar

Yapay malzemelerle hazırlanan peelingler ciltte kızarıklıklara ve tahrişe neden olabilir. Peeling için hazır ürünler yerine çok etkili bir cilt soyucu olan balı kullanarak bu gibi istenmeyen durumların önüne geçebilirsiniz. Bal cildi nazikçe, zarar vermeden soyarak ölü derinin atılmasına yardımcı olur.

Ballı peeling için iki tatlı kaşığı balı bir tatlı kaşığı karbonatla karıştırın. Cildinizi suyla hafifçe ıslattıktan sonra karışımı yüzünüze ve istediğiniz diğer bölgelere masaj yaparak uygulayın ve iyice durulayın.

  1. Yaraların Görünümünü Solgunlaştırır

Bal en doğal antiseptiklerden biridir. Bu özelliği sayesinde cildin rengini açarak yara ve sivilce izlerinin görünümünü solgunlaştırmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan antioksidanlar ile cildin daha hızlı iyileşmesine de katkı sağlar.

Evde etkili bir yara izi giderici hazırlamak için bir tatlı kaşığı balı bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi ya da zeytinyağı ile karıştırıp yara izlerinin bulunduğu bölgeye parmak uçlarınızla 2-3 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. İlgili bölgeyi sıcak bir havluyla örtün ve havlu soğuyana kadar bekleyin. Ardından karışımı ılık suyla durulayın.

  1. Güneş Yanıklarına Karşı Etkilidir

Balın faydaları arasında güneş yanıklarının etkisini azaltması da yer alır. Bal, ciltteki yanma hissini önemli ölçüde azaltır ve hasarlı dokuları besleyerek güneş yanıklarının daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Güneş yanıklarınızı balla tedavi etmek için bir ölçü balı iki ölçü aloe vera jeliyle karıştırın ve yanıkların bulunduğu bölgeye günde 2 kez nazikçe uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz.

  1. Sivilcelerle Mücadele Eder

Bal, güçlü antibakteriyel özelliği sayesinde yalnızca cilt yüzeyindeki fazla yağı temizlemekle kalmaz, aynı zamanda gözeneklere nüfuz ederek sivilceye neden olan tıkanıklık ve birikintilerin giderilmesini sağlar.

Sivilce karşıtı etkilerinden faydalanmak için bir parça organik balı parmak ucunuzla sivilcelenmeye meyilli bölgelere ve sivilcelerin üzerine uygulayın. 15-20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

  1. Yaşlanma Etkilerini Yavaşlatır

Balın içeriğinde bulunan doğal antioksidanlar ciltteki kırışıklıkların kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Bal aynı zamanda cildin esnekliğini artırarak daha parlak ve genç görünmesini sağlar.

Bir ölçü balı yarım ölçü süt ya da yoğurtla karıştırıp kırışıklıkların yoğunlaştığı bölgelere masaj yaparak uygulayarak ev yapımı bir yaşlanma karşıtı maske elde edebilirsiniz. Bu doğal maskeyi cildinizde yarım saat kadar beklettikten sonra ılık suyla iyice durulayın.

  1. Cilt Rengini Açar

Balın cilt rengi açıcı etkileri domates suyuyla birleştiğinde daha da güçlenir.

Cilt renginizi biraz açmak, güneş yanığı izlerini azaltmak ve kızarıklıkların önüne geçmek için bir domatesin suyunu bir tatlı kaşığı balla karıştırın ve 20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bal içeren 12 güzellik maskesi

Bal ve sütün yüze faydaları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.