Başak Burcu Erkeği: Aşk ve İlişkiler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Astrologlara  ve doğum haritası okuyanlara göre Başak, insanları gözlemci, gerçekçi, pratik ve mükemmeliyetçi yapan Merkür tarafından yönetilen bir toprak grubu burcudur. Başak burcu kişileri genellikle mantıklı ve yardımsever insanlardır. Sorunları çözmekte iyidirler ve her zaman barışı korumaya çalışırlar. Bir Başakla ilk karşılaştığınızda büyük ihtimalle onun mütevazı ve utangaç biri olduğunu düşünürsünüz. İlk bakışta mesafeli ve soğuk biri olduğu izlenimini uyandırır. Bununla birlikte,  Başak burcu erkeği aşk hayatında birini sevdiği zaman bütün kalbiyle seven biridir.

Başak Erkeği Nasıl Aşık Olur?

Gerçek şu ki bu adamın birine aşık olması zaman alır. Başak burcu erkeği başlangıçta duygularını göstermekte zorlandığı için sizden uzak durabilir. Ancak, aşka düştüğü zaman son derecede kararlı ve sadık bir partner olur.

Onun sizden hoşlandığını biliyorsunuz ama daha fazlasını; sizin için deli olmasını, sonsuza kadar kalbinde taşımasını istiyorsunuz. Neler yapmanız gerekir? İşte birkaç etkili ipucu:

*Ona saygı gösterin

*Sadık olun

*Dürüst olun

*Zekanızı gösterin

*Olayları abartmaktan, bir drama kraliçesi olmaktan kaçının

10 Maddede Başak Erkeğinin Aşk Hayatı

Kendi tarzında romantikleşir

Başaklar romantik insanlar olarak bilinmezler. Ancak, birini gerçekten sevdikleri zaman işler değişir.

Başak burcu erkeği aşk hayatında nadiren sıradan, tipik bir romantik gibi davranır. Bunun yerine sizi, size özel jestlerle şaşırtmak için çaba gösterir. İyi bir gözlemci olduğu, partnerinin çevresinde ve iç dünyasında olan bitenlere dikkat ettiği için böyle şeyleri bulmakta güçlük çekmez.

Siz söylemeden sevdiğiniz renklerin ve çiçeklerin farkına varır. Bir gün, sahip olmayı istediğinizi çok zaman önce söylediğiniz bir şeyi almış olarak karşınıza çıkabilir. Hiç beklemediğiniz bir zamanda sizi akşam yemeğine davet edip beğeniyle söz etmiş olduğunuz bir restorana götürebilir. Sırılsıklam aşık olursa doğum gününüzü, tanıştığınız günün yıl dönümünü unutmaz ve bu tarihler için sizi şaşırtacak güzel sürprizler planlar.

Sizinle ilgili her şeyin farkına varır

Başak erkeğinin belirgin özelliklerinden biri ayrıntılara önem vermesidir. Aşık olduğu zaman sizinle ilgili her detayı fark etmeye başlar. Biriyle gerçekten ilgilendiği zaman ona bütün benliğiyle dikkat eder. Partnerinin söylediği bütün küçük şeyleri hatırlar.

Bu adam, erkeklerin sizde pek farkına varmadığı veya kız arkadaşlarınızın görmediği yönlerinizi görerek sizi şaşırtabilir. Saç biçiminizi, makyaj stilinizi değiştirdiğinizi, yeni bir elbise giydiğinizi hemen fark eder. Sadece görünüşle ilgili şeylere değil, ruh halinizdeki değişimlere de dikkat eder. Ondan sır saklamak kolay değildir. Bir sıkıntınız olduğunu çoğu zaman siz söylemeseniz de anlar.

Beyninize hayranlık duyar

Ne kadar çekici ve güzel bir kadın olursanız olun, onu ne kadar tahrik ederseniz edin; bu adam, aklınıza ilgi duymuyorsa, aşık olmak bir yana, sizden gerçekten hoşlanmayacaktır bile. Merkür yönetimindeki Başak erkeğinin insanlarda öncelikli olarak takdir ettiği şey zekadır. Seksten hoşlanır ama sadece dürtüleri tarafından yönetilen biri değildir.

Söylediğiniz her şeyle gerçekten ilgilenir ve sizi değerlendirirken bunları dikkate alır. Hayata bakışınız, hayata karşı düşünceleriniz ve tutumlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek ister. Onun aradığı bir hayat arkadaşıdır, söylediklerini duyacak ve konuşabileceği bir kadındır. Partneriyle derin düzeyde bir bağlantı kurmak ister. Aşık olduğu zaman zihninize de, ruhunuza da, bedeninize de aşık olur.

Sizi arar

Günümüzde bir erkeğin bir kadından hoşlanıp hoşlanmadığını gösteren şeylerden biri mesajlaşma alışkanlıklarıdır. Çoğu erkek bir kadını beğenip bir ilişki başlatmayı istiyorsa bunu sosyal medya hesaplarına bakarak ve oradan mesaj göndererek yapar. Başak burcunda dünyaya gelen erkeklerin çoğu bu açıdan farklıdır.

Başak burcu erkeği sizi reelde göremiyorsa sesinizi duyma ihtiyacı hisseder. Sadece neler yaptığınızı sormak ve sohbet etmek için düzenli olarak aramaya başlar. Bu onun çok ısrarcı, insanı usandıracak biri olduğu anlamına gelmez. Sadece, telefon ekranına bakıp cevap vermenizi beklemek yerine sizi konuşurken duymayı tercih eder.

Fiziksel yakınlık söz konusu olduğunda çekingendir

Bu adam ilişkinizin başlarında cinsel açıdan sınırlarınızı zorlayacak, çok ısrarcı veya saldırgan davranacak biri değildir. Bu, size sadece seks yapmak düşüncesiyle yaklaşmadığını düşünerek hoşunuza gidebilir ama sizi çekici bulmadığını düşünmenize de yol açabilir. Ne olursa olsun, istisnalar bir yana, Başak burcu erkeği ellerini sevdiği kadının üstünden çekemeyen adamlardan değildir.

Cinsellik söz konusu olduğunda genellikle utangaç bir adamdır. Ve size ne kadar aşık olursa olsun bu durum ilerleyen zamanlarda da fazla değişmeyebilir. Yaratıcı bir sevgili değildir, yatakta da her şeyin geleneksel ve sade olmasını tercih eder.

Duyguları konusunda açık ve dürüsttür

Fiziksel temas söz konusu olduğunda çekingen olsa da duygularını sözle ifade etmekte durum değişir. Size karşı hislerinden emin olduğu, sevgisine layık olduğunuza, size zaman ayırmaya değeceğine inandığı zaman bunu yüzünüze karşı söylemekte zorlanmaz. Akıl oyunları oynamak veya karmaşık sinyaller göndermek, birini uzun süre kovalamak veya elde edilmesi zor erkeği oynamak pek ona göre değildir. Dramadan, sürekli ayrılıp barışma tarzındaki ilişkilerden de hoşlanmaz.

Neyi ve kimi istediğini her zaman bilir. İlişkilerde sıklıkla yaşanan aşk oyunları, amaçlı olarak yapılan soğuk davranma ve duyguları gizleme gibi davranışlar bu adamın başını ağrıtır.

Daha rahat olur

Başak erkeğinin belirgin özelliklerinden biri özellikle yeni tanıştığı insanların karşısında biraz kapalı ve sert olmasıdır. Bu, kendini üstün görmekten çok dikkatli, temkinli bir kişiliğe sahip olmasıyla ilgilidir. İnsanların girmesi için kapılarını kolaylıkla açmaz ve çevresindeki herkese açılmaz.

Başak burcu hayatının bir parçası olacak olan kişileri özenle seçen insanların burcudur. Bu yüzden, burcun erkeğinin aşık olduğunu gösteren işaretlerden biri de partnerine karşı daha rahat olmaya başlamasıdır. Güvenebileceğini hissettiği zaman ona yavaş yavaş açılmaya başlar. Sırlarını açmaya, hayallerinden söz etmeye başlaması partnerini kendisini anlayan ve karşısında kendi gibi olabileceği biri olarak görmeye başladığını gösterir. Bu durumda kendinizi özel biri olarak hissedebilirsiniz, zira bu Başak erkeğinin nadiren başına gelir.

Sizinle ilgilenir ve sizi şımartır

Başak sık sık aşık olmaz, ama olduğu zaman partneri için yapamayacağı bir şey yoktur. Onun mutluluğunu her şeyin üstünde tutar. Başak erkeği ilişkilerde en az bencil olan erkekler arasındadır. Her zaman partnerinin refahını gözetir. Ona öncelik verir ve daima ilgilenir. Aşık olduğu, karşısındaki kadına değer verdiği zaman yolundan çıkar; özel günleri beklemeden hediyeler alarak, romantik jestler yaparak onu şımartır. Sevgilisinin de mutlu olduğunu bilmediği sürece kendini iyi hissetmez. Aşıksa, bütün çabasını ve enerjisini sevdiği kişiye verir, onu hoşnut etmek için uğraşır.

Sadık ve kararlıdır

Başaklar, kadınıyla erkeğiyle, genelde sıradan bir ilişki peşinde değildirler ve sadece seks amacıyla birine yaklaştıkları nadiren görülür. Başak erkeği ciddi bir ilişkisi olmasını ister. Öte yandan yalnız olmak da ona büyük bir sıkıntı vermez. Zamanını ve enerjisini anlamsız, geleceği olmayan bir ilişki için harcamaktan hoşlanmaz, değer verdiği kişiye de kendini bütün benliğiyle adar. Partnerini kolay kolay aldatmaz. Sadakat onun için çok değerli bir kavramdır.

Eleştiri eğilimi ilişkisini olumsuz etkileyebilir

Başak erkeğinin yüksek standartları ilişkisine zarar verebilir. O, hayatını her açıdan mümkün olan en mükemmel noktaya götürmeyi isteyen bir adamdır. Bir kadını gerçekten sevdiğinde aynı şeyi onun için de ister. Bunu partnerinin iyiliği için yapar ama zaman içinde bu özelliği kontrolden çıkabilir.

Önceleri onu size daha ileriye gitmeniz için ilham veren, motive eden biri gibi görebilirsiniz. Aslında her zaman iyi niyetlidir ve istediği şey sizin tam potansiyelinize ulaşmanızdır. Ancak bazen çizgiyi aşma eğilimindedir. Mükemmeliyetçiliği ve yüksek standartları çok zaman geçmeden rahatsız edici eleştirilere dönüşebilir. Sizi kendi standartlarına uymanız için biçimlendirmeye çalışabilir. Bu birine duyduğu sevginin ve verdiği değerin kesin bir ifadesi olsa da bazen bu özelliği partneri için çok yorucu olabilir.

Başak Burcu Erkeği Burç Uyumları

Başak erkeği Koç kadını : Bazı ortak yaşam değerlerini paylaştıklarından iyi arkadaş olabilirler ama aşk ilişkisinde özellikle cinsellik açısından çok farklıdırlar. Koç, daha vahşi ve farklı şeyler denemeye daha yatkın insanların burcudur ve Başak onun zıddıdır.

Başak erkeği Boğa kadını: Çok iyi bir birleşimdir. Sabırlı ve becerikli Boğa, Başak burcu erkeğinin daha rahat ve esnek biri olmasını sağlayabilir. Birbirlerine güvenirlerse neredeyse mükemmel bir ilişkileri olabilir.

Başak erkeği İkizler kadını: Bu beraberlikten her türlü oynaklık ve istikrarsızlığı bekleyebilirsiniz. Başak ve İkizler aynı gezegen tarafından yönetilirler, ancak, biri toprak, biri hava grubu burçları üyesi olduklarından barışçıl bir beraberlik yürütmeleri zordur.

Başak erkeği Yengeç kadını: Aralarındaki en büyük sorun Yengeç kızının gerçekçi Başak için fazla hassas ve romantik biri olmasıdır.

Başak erkeği Aslan kadını: İkisinin de egosunun yüksek olması ve birbirlerine pek saygı duymamaları sorun yaratabilir. Fakat ego sorununu aşarlarsa çok iyi bir ilişki yürütebilirler.

Başak erkeği Başak kadını: Seçici Başak kadını kendi burcundan bir erkekte aradığı hemen her şeyi bulabilir. Bu çiftin ilişkisinde yatak odası tarafında sorunlu olabilir. Zira ikisi de genelde katı insanlardır ve cinsel hayatlarına heyecan katmak için pek çaba göstermezler.

Başak erkeği Terazi kadını: Birçok astrolog, bu ikilinin aralarındaki bütün farklılıklara rağmen uyumlu bir ilişki kurabileceklerini düşünür. Bir yanda kararsız bir kadın, diğer yanda insanları düzeltip değiştirmeye eğilimli bir adam…uzun vadede mutlu olmaları biraz zordur.

Başak erkeği Akrep kadını: Bu beraberlikte erkek kadının hayatına huzur ve istikrar, kadın da erkeğinkine heyecan getirir; böylece güzel bir denge oluşur. Ancak, ikisi de kontrolü elde tutmayı seven kişiler olduklarından ilişkileri bazen bir güç oyununa dönüşebilir.

Başak erkeği Yay kadını: Yıldızlara göre iyi bir çift sayılmazlar. İkisi de rasyonel kişiler oldukları için ilişkileri duygudan yoksun olabilir.

Başak erkeği Oğlak kadını: İkisi de toprak grubu burçlarından olan bu çift birbirlerini çok iyi anlarlar.  Tanıştıklarında çoğu zaman ikisi de diğer yarısını bulduğunu düşünür.

Başak erkeği Kova kadını: Kişilikleri tamamen farklıdır. Karşıtların birbirini çekmesi durumu bu çift için geçerli değildir. Aralarında bir çekim oluşsa bile bu çoğu zaman kalıcı olmaz. Kadının duyguları tarafından yönlendirilir, erkeğinse mantığını izleyen biridir; özellikle bu farklılık uyumlu bir ikili olmalarını engeller.

Başak erkeği Balık kadını: Hassas Balık ile akılcı Başak, aralarındaki farklılıklara rağmen ortak bir zeminde buluşmayı başarabilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başak Burcu Erkeği: Aşk ve İlişkiler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin