xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Başak Burcunun Uğurlu Taşları

0 4.037

Sağduyulu, biraz tutucu, detaycı, pratik zekalı, dikkatli ve titiz insanların burcudur Başak burcu. Başak kişileri düzeni ve uyumu seven insanlardır, burçları Toprak grubuna bağlı olduğundan yere sağlam basmaktan hoşlanırlar.

Burcun ana taşı doğanın ve hayvanların ruhlarıyla bağlantı kurmakta aracı olduğuna inanılan jasper kristalidir. 23 Ağustos – 22 Eylül arasında doğanlar Başak’tırlar ve Başak burcunun uğurlu taşları kişinin dünyaya geldiği döneme göre değişir.

23 Ağustos – 1 Eylül arasında doğanlar Güneş’in etkisi altında olan sakin, soğukkanlı, uyumu ve yerleşik hayatı seven kişilerdir. Uğurlu taşları akik, lapis lazuli, malakit, aventurin, jasper, ametist, yeşim, kaplan gözü, necef taşı ve cornelian taşıdır.

2 Eylül – 11 Eylül arasında doğanlar Venüs’ün etkisi altındadırlar. Genelde içine kapalı, sessiz, sıkılgan kişilerdir. Uğurlu taşları yeşim, kedi gözü, inci, oniks, alaca akik, krizopras, kan taşı, sitrin taşı ve sardonikstir.

12 Eylül – 22 Eylül arasında doğan Başaklar Merkür’ün etkisi altındadırlar. Genellikle geç evlenen, alçak gönüllü, becerikli, akıllı, bazen tembelce davranan kişilerdir. Uğurlu taşları topaz, safir, lal taşı, zebercet, zümrüt ve elmastır.

Başak burcunun uğurlu taşlarının özellikleri:

Akik: Güçlü bir iyileştirici olan akik taşı kişinin kendine güvenini arttırır, olumlu düşünmesine ve kendini iyi hissetmesine yardımcı olur. Vücudun gerginliğini azaltır, damarları güçlendirir.

Mavi tonlarındaki akik taşı boğaz kısmındaki sağlık sorunlarına iyi gelir.

Kırmızı tonlarındaki akik taşı dolaşım sisteminin düzenli çalışmasına yardım eder, kalbi güçlendirir.

Mavi dantelli akik taşı insanın sosyal ortamlarda serinkanlı ve güvenli davranmasını sağlar.

Akik birçok sağlık sorununa iyi geldiği düşünülen bir taştır; ağrı giderici etkisi vardır ve cilt hastalıklarına iyi gelir. Ayrıca zihni ve yaratıcılığı geliştirme özelliği vardır. Uykusuzluğa, korkulara, nazara iyi gelir. Tansiyonu dengeler. Kişiyi negatif etkilerden korur, bereket getirir, iyimserlik duygusunu ve cesareti arttırır.

Lapis lazuli: Melankoliye ve depresyona iyi gelir, zekanın kıvraklaşmasına yardım eder, kemikleri güçlendirir. Romalılara göre afrodizyak etkisi de vardır.

Tansiyonu dengeler, zihni açar, düşünceleri zenginleştirir, ruh halinin olumlu olmasına yardım eder.Düşünceleri netleştirir, güven verir. İkili ilişkilerdeki iletişim sorunlarının azalmasına yardım eder. Bakış açısını genişletir.

Malakit: Sakinleştirici etki yapar, hoşgörüyü arttırır, masaj taşı olarak kullanıldığında ağrıyı azaltır. Pankreas, dalak, kalp ve dolaşım sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.

Nedensiz gibi görünen sıkıntıların kaynağının bulunmasına yardım eder, bunlarla baş etmeyi kolaylaştırır. Kişiyi radyasyonun etkilerine karşı korur. Uykusuzluğa iyi gelir.

Kaplan gözü: İnatçılık, tiksinti, kıskançlık, kin gibi duygusallıkların insanın üstündeki etkisini azaltır. Yaratıcılığı destekler, enerjiyi dengeler. Cesaret arttırıcı etkisi vardır; dayanıklılığı arttırır ve engellerin üstüne gitme gücü verir.

Kişiyi nazardan koruduğu da düşünülen bu taş sakinlik ve iç huzuru verir. Odaklanma yetisini arttırır, algıyı yükseltir. Astım hastalarına, sinirsel ağrılarla baş ve eklem ağrılarına, mide bulantısına, sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Uykusuzluğa iyi gelir.

Yeşim taşı: Kişi korkudan ve endişeden, duygularının esiri olmaktan korur. Kendisini üstünde taşıyana mutluluk ve güzel huylar kazandırdığına inanılır. Adet ve doğum sancıları, göz bozukluğu, ağızda tutulduğu taktirde diş ağrıları üzerinde etkilidir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir, yüksek tansiyonu düzenler. Rahatlatır, dinlendirir, dinçleştirir. Kişinin olumsuz duygulardan sıyrılmasına yardım eder. Sol elde tutulur veya kalp bölgesine gelecek şekilde takılırsa özgüven, cesaret ve huzur verir.

Topaz taşı: Bolluk ve bereketle ilişkilendirildiği için bereket taşı olarak da anılan topaz taşının faydalı özellikleri rengine göre değişir. Şifalı özellikleri genel olarak enerji vermesi (Mavi topaz), duyguların dengelenmesini sağlaması, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olması ve zihni sakinleştirmesidir.

Sol bileğe takılması halinde kişiyi kem gözlerden koruyacağına inanılır. Astım ve uykusuzluğa karşı etkilidir. Sarı yakut (Aşk taşı)olarak bilinen türü çiftler arasındaki uyumu arttırır.

Necef taşı: Duyguları dengeler, ferahlık ve huzur verir, bağışıklık sistemini ve kalbi güçlendirir, motivasyonu arttırır, kişinin çevresindeki negatif enerjiyi dağıtıp pozitif enerjiyi toplar. Kıyafetin altında, tene değerek taşınırsa kişiyi başkalarının olumsuz enerjilerinden korur.

Zümrüt: İlham verir, yaşama sevincini ve cesareti arttırır, neşelendirir. Gözler, ciğerler, kan dolaşımı ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Kararsızlığı giderir, depresif duyguları azaltır. Yaratıcılığı güçlendirir, üretkenliği arttırır.

Kedi gözü taşı: Göz yorgunluğunu azaltır, insanlarla iyi ilişkiler kurulmasına yardımcı olur, borsa vb. spekülasyon alanındaki işlerle uğraşanlara faydalı olduğuna inanılır.

Ametist: Pozitif düşünceler uyandırır, enerjiyi tazeler, çevresindeki olumsuz enerjileri pozitif enerjiye dönüştürür. Uykuya dalmayı kolaylaştırır. Sinir sistemini olumlu etkileyen bir enerji yayar. Sıkıntı veren düşünceleri yatıştırır, canlandırıcı etki yapar.

Baş ağrısına, göz ve kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği düşünülür. Depresyon hastalarına ve depresif düşünmeye eğilimli kişilere iyi geldiğine inanılır.

Lal taşı: Koyu kırmızı olanı erkekleri, açık kırmızı olanı kadınları temsil eder. Cinsel hayata yönelik faydaları yüzünden tutkuların taşı olarak da anılır.

Kişiyi hayallerinin ve beklentilerinin gerçekleşebileceği yönünde motive eder. Dinginlik ve huzur verir. Direnme gücü verir, farkındalığı arttırır. Metabolizmayı hızlandırır, bedene canlılık verir. Kuvars taşıyla beraber kullanıldığında etkisi daha da artar.

Jasper taşı: İnanç, kararlılık, sevgi, güç ve cesaretle ilişkilendilir. Yürekliliği arttırır, bereket getirir. Vücudu toksinlerden arındırır. Erkeklerin erkeksi özelliklerini kuvvetlendirir. Sindirim sistemi, safra kesesi, dalak, karaciğer ve mesane üzerinde olumlu etkileri vardır.

Oniks taşı: Geleceğe dair endişeleri olan kişilere iyi gelir. Kişiyi sakinleştirir, olumsuz enerjiden korur. Uykusuzluk, depresyon ve cilt enfeksiyonları üzerinde etkilidir. Kaygıları giderir. Konsantrasyonu arttırır, yaşama sevinci verir.

Mesane hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Bilinci yükseltir. Nazara karşı koruyucu etkisi vardır. Omurgayı ve iskelet sistemini güçlendirir.

Zebercet taşı: Güçlü etkileri olan bir kristal türüdür. Anne – çocuk bağını güçlendirir. Neşe ve cömertlik verir, yaşam enerjisinin korunmasını sağlar. Nedensiz korkuları ortadan kaldırır, kişinin çevreyle iletişiminin daha iyi olmasına yardım eder. Huzur, uyum, iyimserlik ve barışla ilişkilendirilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.