BBL Forever Young Tedavisiyle Gençleşin!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzün en etkili ve kalıcı anti aging uygulamalarından biri olan Forever Young BBL yöntemi aynı zamanda çeşitli cilt sorunları üzerinde yüz güldürücü sonuçlar vermesiyle de tanınıyor. Cilt lekeleri, renk tonu farklılıkları, karın sarkması gibi problemleriniz varsa; cildinizdeki akneler ve akne izleri sizi rahatsız ediyorsa BBL ışın teknolojisi kurtarıcınız olabilir.

Günümüz insanının genç görünmeyi sağlayan, erken yaşlanma sorunuyla savaşan ürünler ve yöntemlerle çok ilgili olduğu inkar edilemez bir gerçek. Bu eğilim büyük bir pazar oluşturuyor ve piyasaya hemen her gün yeni bir şeyler sürülüyor. Bunlardan biri de cildi kısa sürede sıkılaştıran ağrısız bir yöntem olan BBL tedavisi. Bu yazıda size genetik gençleşme sağladığı iddia edilen bu uygulamayla ilgili bilgiler vereceğim. Cildinizdeki sarkmalar, gevşemeler, kırışıklıklar, lekeler ve ton farklılıklarından kurtulmanızı sağlayacak etkili bir ameliyatsız cilt germe yöntemi arıyorsanız konu ilginizi çekecektir.

BBL güneş ışınlarının yarattığı hasarı düzeltmek, akne tedavisi, yaşlılık lekeleri ve çilleri ortadan kaldırmak ve genişlemiş gözenekleri kapatmak amacıyla da uygulanıyor. BBL ışınları genişlemiş damarlara uygulandığı zaman damarlar ışığı emerek kapanıyor, böylece cilt kızarıklığı daha belirsiz hale geliyor. BBL ile leke tedavisi ise şu şekilde gerçekleşiyor: Derideki lekeleri renklendiren fazla pigmentler ışınların etkisiyle parçalanıyor. Bu parçalar 1 – 2 hafta sonra vücuttan atıldığı zaman da lekeler daha soluk bir hal alıyor.

BBL teknolojisi nedir?

BBL’nin  daha sıkı ve gergin, daha genç ve lekesiz bir cilde büyük paralar harcamadan sahip olmak ve tedavi sonrasında günlük hayatını öylece devam ettirmek isteyenler için çok uygun bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Herkesin estetik operasyon yaptırmaya ayıracak bütçesi olmaması bir yana, masrafı sorun etmeyecek durumda olan kişilerin bazıları da cerrahi müdahalelerin sonrasındaki zahmetli ve eziyetli süreci yaşamak istemiyorlar. BBL benzeri tedaviler daha hızlı ve pratik bir şekilde uygulanıyor, acı vermiyor ve narkoz uygulanmasını gerektirmiyorlar. Tedaviden sonra cildinize daha özenli davranmanız, güneş ışınlarına korunmasız bir şekilde maruz kalmaktan sakınmanız gerekiyor; hepsi bu.

BBL’nin açılımı olan ‘Broad Band Light’ ifadesi ‘Geniş bant ışık’ anlamına geliyor. Tedavi sırasında sorununun giderilmesini veya gençleşmesini istediğiniz bölgeye farklı dalga boylarında ışınlar gönderiliyor. Bu ışınların dalga boyuna ve cildin hangi kısmına kadar ineceklerine kişinin durumuna göre karar veriliyor.

Bu konforlu ve acı vermeyen uygulamanın sonrasında günlük hayatınızı etkileyecek ödem, döküntü, soyulma gibi sorunlar yaşamıyorsunuz. Sadece bir kızarıklık oluşuyor, o da yarım saat içinde ortadan kayboluyor.

bbl forever young - anti aging

BBL (Forever Young) tedavisi nasıl uygulanır?

BBL için önce uygulama bölgesine bir jel sürülüyor, sonra sıra cildin lazer epilasyon cihazına benzeyen bir cihazla ısıtılmasına geliyor. Cilt altına verilen ısı dermis tabakasındaki kolajen liflerini ve zamanın etkisiyle tembelleşen fibroblastları uyarıyor. Bunu şöyle de açıklayabiliriz: Cilt altındaki gençleştirici unsurlar zamanla görevlerini yapmayı unutuyorlar, BBL ışınları onlara bunu hatırlatıyor. Tedavi esnasında derin tabakalar ısıtılırken cilt yüzeyi soğutularak korunuyor, bu yüzden cildinize uygulanan yüksek sıcaklıktaki enerjiden dolayı yanma veya acı hissetmiyorsunuz.

BBL vücudun hangi bölümlerine uygulanıyor?

BBL ışın teknolojisi yüz ve boyun bölgesine, dekolte bölgesine, kollara, karın bölgesine, ellere (Özellikle kahverengi lekeler için), sırta ve omuzlara uygulanabiliyor.

Orta yaş grubundaysanız ve cildiniz güneş ışınları ve diğer çevresel faktörler yüzünden yıpranmış durumdaysa BBL sizin için ideal bir cilt gençleştirme yöntemi olabilir. Kadınlar bu yöntemi en çok yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklardan kurtulmak ve bu kısımlardaki elastikiyet kaybını gidermek amacıyla talep ediyorlar. BBL’i bunların dışında gıdı bölgesindeki, kol ve bacakların iç kısımlarındaki sarkmalardan kurtulmak için de yaptırabilirsiniz.

BBL tedavisi herhangi bir yan etki yapıyor mu?

BBL’nin cildinizi yakacağından veya izler bırakacağından korkmayın, bu gibi riskler söz konusu değil. Bu güvenli gençleştirme yöntemi uygulama sırasında da, sonrasında da herhangi bir soruna yol açmıyor. İnsanlara cazip gelmesinin sebeplerinden biri de bu zaten. Cildin tedaviden sonraki birkaç saat boyunca dış etkenlerden korumak, bunun için de cildi koruyacak bir maske ve bir de güneşten koruyan maske kullanmak gerekiyor. Ama bu birkaç saatten sonra serbestsiniz; nemlendiricinizi sürebilir, makyaj yapabilirsiniz.

anti aging yöntemleri - bbl

Forever Young BBL tedavisinin sonuçları:

Araştırmalar  BBL tedavisi yaptıranların cildindeki genetik materyalin gençleştiğini gösteriyor. BBL uygulanmış bir cildin DNA’sı yaşı daha genç olan birinin DNA’sına benzemeye başlıyor. Cilt altındaki tabakayı ısıtarak cildi yenileyen maddelerin daha sıkı bir şekilde çalışmasını sağlayan bu ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi düzenli olarak uygulandığında ortaya belirgin derecede daha genç, sıkı ve pürüzsüz bir cilt çıkıyor.

BBL ile ilgili çeşitli araştırmalar ve testler var, onlardan biri şöyle: Kollarında yaşa bağlı ve farklı seviyelerde sarkma sorunu olan 50 yaşın üstünde 5 genç kadının kol kısımlarına 3’er seans tedavi uygulanmış. Daha sonra bu bayanların kollarının tedavi uygulanmış kısımları ile uygulanmamış kısımları karşılaştırılmış ve arada belirgin bir fark olduğu görülmüş. Bu kıyaslama ayrıca BBL tedavisi gören bayanların hücreleriyle yaşları 30’un altında olan ve henüz güneş ışınlarının yol açtığı yaşlanma belirtilerine maruz kalmamış başka 5 kadının hücreleri arasında da yapılmış. Bunun sonucunda da yaşlı hücrelerin yapısının BBL sonrasında genç hücrelere benzemeye başladığı görülmüş.Böylece BBL’in hücrelerin DNA yapısını da gençleştirdiği sonucuna varılmış.

BBL’den bir estetik cerrahi operasyonunun sağladığı tam toparlayıcı etkiyi bekleyemezsiniz, fakat cildinizde fark edilir düzeyde bir iyileşme oluşmasını umabilirsiniz. Bu cilt gençleştirme yöntemini estetik operasyonun alternatifi olarak değil, estetik ameliyat olmaksızın alınabilecek en iyi sonucu alabileceğiniz bir uygulama olarak düşünün. Sonuçların verimliliği cildin durumuna göre de değişiyor tabii. Ameliyatsız gençleşme uygulamaları ilerlemiş yaşlılık belirtilerini ve cilt sorunlarını tamamen ortadan kaldıramazlar, fakat daha belirsiz hale getirebilirler. Dramatik boyutlarda olmayan sorunları ise tamamen veya büyük oradan ortadan kaldırabilirler.

BBL ışın tedavisi için en fazla 1 saatlik bir zaman ayırmanız gerekiyor. Sadece yüz ve boyun bölgelerini hedefleyen bir seans ise 20 – 25 dakikada bitiyor.

Araştırmalar BBL tedavisinin hem içten, hem dıştan gençleştiren bir yöntem olduğunu gösteriyor. 3 – 5 seanslık bir uygulamadan sonra görünüm olarak da, hücre yapısı açısından da daha genç biri haline geliyorsunuz.Yılda 2 kere idame uygulaması yaptırarak bu sonucun devamlılığını sağlamak mümkün, fakat devam ettirmemeyi tercih etmeniz halinde bununla ilgili bir sorun çıkmıyor. Cildiniz normal yaşlanma sürecini yaşamaya devam ediyor, tedaviyi devam ettirmediğiniz için daha hızlı yaşlanmaya falan kalkmıyor.

BBL Tedavisi Yaşlanmış Cilde Nasıl Etki Ediyor?

Broad Band Light teknolojisi yaşı ilerlemiş kişilere uygulandığında cilt elastikiyetinin zamanın etkisiyle azalmasından dolayı oluşan kırışıklıkların görünümünün fark edilir derecede azaldığı görülmüş. Ayrıca tedavinin uygulandığı bölgelerde cildin belirgin derecede kalınlaştığı tespit edilmiş.

Sciton firması tarafından geliştirildiği için Sciton BBL ismiyle de anılan cihazın ürettiği ışıklar çeşitli dalga boylarında dağılarak ilerliyorlar. Önce kişinin cilt tipi ve cilt sorunları tespit ediliyor, uygulanacak ışınların dalga boyuna bu tespitin sonuçlarına göre karar veriliyor.

BBL uygulaması cildinizde bir cerrahi operasyonun yaptığı etkiyi yapmayacaktır. Fakat sonuçlar bu tedavi sayesinde estetik ameliyata ihtiyaç duyma zamanının epeyce ötelenebileceğini gösteriyor. 40lı yaşlarda ciltteki yaşlanma belirtileri artmaya başlar. Estetik ameliyat, yüz güldürücü sonuçlarına rağmen insanların çok da gönüllü olduğu bir çözüm değildir; muhtemelen ameliyat lafının iticiliğinden dolayı. Bu yaşlarda yılda 2 kere BBL tedavisi yaptırmaya başlarsanız cildinizin yaşlanma süreci yavaşlayacağından böyle bir ameliyata ihtiyaç duyacağınız zamanı ileriye atmış olursunuz.

Forever Young BBL Tedavisi En Çok Hangi Amaçla Kullanılıyor?

BBL’nin deva olabildiği dertlerin sayısı oldukça fazla aslında fakat erkekler ve kadınlar bu tedaviyi en çok cilt gençleştirme amacıyla uygulatıyorlar. Günümüzün erkekleri cilt bakımına büyük önem veriyorlar ve anti aging teknolojilerinin nimetlerinden faydalanmaya da hiç karşı değiller. BBL tedavisi yapan doktorların kapısını çalan erkeklerin sayısı giderek artıyor.

BBL Cilt Kızarıklığı Sorununu Nasıl Gideriyor?

Yüz kızarıklığı sorunu bazen insanın günlük yaşamını fazlasıyla olumsuz etkiler. Bazı kişilerin bünyesi çoğumuzu etkilemeyen durumlara bile bu tepkiyi verir. Şiddetli yüz kızarmasından ötürü sosyal ortamlarda, iş yerinizde sıkıntı çekiyorsanız; yüzünüzün kızarıvereceğini düşünerek tedirginlik duyuyorsanız BBL teknolojisi size yardımcı olabilir. Cildinizdeki genişlemiş damarlar BBL ışınlarının etkisiyle kapanırlar ve böylece kızarıklıklar daha az belirgin hale gelir. Sorunun çözülmesi için kaç seans tedavi görmeniz gerektiği tedaviyi yapacak olan medikal estetik uzmanı tarafından belirlenir.

DR. Yasemin Hızarcı ile BBL Tedavisi ve detaylı bilgi için TEL: (0212) 352 12 03

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BBL Forever Young Tedavisiyle Gençleşin!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin