xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Belli Başlı Cilt Bakımı Hataları

0 1.204

Kendinize baktığınızı, cildinize özendiğinizi düşünüyorsunuz ama acaba bunu doğru şekilde yapıyor musunuz? Makyajlı uyumak çok büyük bir hatadır mesela ve bunu herkes bilir, fakat bazen kendimizi çok yorgun ve üşengeç hissettiğimiz için makyajımızı silmeden uyuyuveririz. Bunu kırk yılın başı yapıyorsanız pek bir sorun olmaz, ama alışkanlık haline getirirseniz cildinizin erken yaşlanması kaçınılmaz olur. Sivilceleri sıkmak konusunda kendine hakim olamamak da sık yapılan cilt bakımı hataları arasındadır.

Bitti mi, hayır; ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlayan peeling işlemini fazla sık yapmak da yanlış. Kullandığınız ürünlerin içeriklerine dikkat etmelisiniz, aynı gün içinde hem peeling etkisi yapan bir krem hem de retinoid gibi dökücü maddeler içeren bir krem sürmemelisiniz mesela. Peelingin fazlası cildin doğal yapısını bozuyor ve onu koruyan yağ bariyerini ortadan kaldırıyor. Bunu istemeyiz, de mi?

Düzenli olarak solaryuma girmenin cilt kanseri riskini epeyce arttırdığını duymuş muydunuz? Öyleymiş. Siz tatlı bir bronzluğu amaçlıyorsunuz ama aldığınız radyasyon deriden derinlere işleyip dokulara ve hücrelere zarar veriyor.

Yazın yapılan cilt bakımı hataları konusuna gelince; cildimizi güneşten yeterince korumamak bu hataların en başta geleni. Kaldı ki buna yıl boyunca dikkat etmek gerekiyor aslında ama yazın daha önemli hale geliyor tabii. Tüyleri ağda, epilasyon veya jiletle aldıktan hemen sonra havuza girmek de doğru değil, özellikle çok hassas cilt yapısına sahip olanlar için.

Yazlık ayakkabı ve terliklerle açıkta kalan topuklara ekstra bakım uygulamamak da bir başka hata. Bu şartlarda topuklar kolayca çatlayıp kuruyor. Bakımsız ayaklarınızı kışın çorapların, kapalı ayakkabıların içinde gözden saklayabilirsiniz belki ama yazın işler öyle değil, iyi bir görünüm için topuk bakımı yapmayı ihmal etmemek lazım.

Sık yapılan güzellik hataları listemize son olarak makyaj fırçalarını uzun süre temizlememeyi de ekleyelim. Ara ara temizlemezseniz fırçalarınızda bakteriler yuvalanır ve makyaj yaparken de cildinize geçerler. Kirli fırçalarla güzel bir makyaj yapmanın pek mümkün olmaması da cabası.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.