xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Beyin Sarsıntısı / Concussion

2 1.488

Will Smith’i sever misiniz? Ben severim, Bennett Omalu isimli bir doktoru canlandırdığı Beyin Sarsıntısı (Concussion) filmini de sevdim. Film gerçek olaylara dayanıyor, futbol oyuncularının sağlık sorunları, Dr. Omalu’nun incelemeleri, keşifleri falan, hepsi gerçekten olmuş.

Dram, biyografi ve spor (Amerikan futbolu) unsurlarını barındıran filmi hiç sıkılmadan seyrettim, doktorun karısı bebeğini düşürdüğü zaman küfür ettim, başka birkaç yerinde daha ettim galiba. Bir aksiyon filmi değil kesinlikle, hatta düşük bir temposu var ama merak uyandıran, sürükleyici bir yapım bana göre.

Filmin konusu şöyle: Bir zamanlar NFL’nin (Amerikan Ulusal Futbol Ligi) popüler oyuncularından biri olan Mike Webster ailesinden ve insanlardan kopuk, fiziksel ve psikolojik sorunları olan bir meczuba dönüşmüştür. Webster kalp krizi geçirerek öldüğünde otopsisini yapmak Dr. Omalu’ya düşer.

Omalu, talep ettiği ayrıntılı incelemeler sonucunda Amerikan futbolu sırasında oyuncuların kafalarının birbirine çarpmasının beyinde bazı hasarlara yol açtığı kanısına varır. Bu tespiti Amerikan Futbol Heyeti tarafından tehdit edilmesine ve futbol düşmanı olarak suçlanmasına yol açar. Ayrıca açıklamalarını geri alması istenir.

Omalu direnmeye çalışır. Öte yandan benzer sorunlar yaşayan başka oyuncular da görülür, bazıları yaşadıklarına dayanamayarak intihar ederler.

Bütün bu oyuncuların CTE (Kronik Travmatik Ensefelopati) hastalığı yüzünden öldüğünü resmi olarak duyuran Dr. Omalu NFL komitesinin baskılarına, yıldırma çabaları ve tehditlerine rağmen iddialarında ısrar eder. Doktorun mücadelesi hiç kolay olmayacaktır.

Beyin Sarsıntısı (Concussion) dibine kadar kullanılıp posalarıyla da ilgilenilmeyen futbol oyuncularının dramını ve onların durumuna dikkat çekmeye çalışan bir doktorun mücadelesini anlatan bir film anlayacağınız. Bir spor mafyası hikayesi bir yönüyle de. Ve insan mafyanın değil doktorun galip gelmesini istiyor haliyle, oyuncuların düştüğü durum gerçekten dramatik; sapıtıyorlar, beyinleri sulanıyor, aileleri için sorun ve hatta tehlike teşkil eden insanlar haline geliyorlar vesaire.

Onların çaresizliği ve kenara atılmışlığı içinizi acıtıyor, herhangi bir şeyin mafyasının / tekelinin ne kadar iğrenç bir yapı olabileceğini görüp sinir oluyorsunuz; bu duygular içinde film akıp gidiyor. Beni hiç sıkmadı, ilgiyle ve iyi adamın kazanması dileğiyle seyrettim.

2015 ABD, İngiltere, Avustralya yapımı filmin adı bazı kaynaklarda Doğruyu Söyle olarak geçiyor. Yönetmen koltuğunda Peter Landesman oturuyor. Oyuncu kadrosuna gelince: Will Smith, Alec Baldwin, Albert Brooks, Gugu Mbatha – Raw, David Morse, Arliss Howard, Paul Reiser ve Luke Wilson.

2 Yorumlar
  1. derya soygül

    Will Smith i severim de öbür adamdan hoslanmiyorum.

    1. Hilal Uslu

      Güzel film ama, konusu ilgi çekici, bir gün tekrar seyrederim diye hala DVD’lerimin arasında duruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.