xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Bikini – Mayo Seçimi Tüyoları (Çağla Şıkel)

0 1.290

Vücut tipine göre bikini ve mayo seçimi hakkında güzel tüyolar vermiş Çağla Şıkel , bu konu yaz bitmeden Binkelam sayfalarında yer alsın istedim.

Doğru seçimi yapabilmek için öncelikle vücudunuzu tanımanız, güzel ve kusurlu taraflarının farkında olmanız gerekiyor tabii.

Çağla, bu konudaki tavsiyelerini sadece profesyonel mankenlik kariyeri sırasında edindiği tecrübelere ve öğrendiği şeylere göre değil, kişisel zevkini de dikkate alarak hazırlamış. Penti’nin son birkaç yıldır ön plana çıkardığı “Karıştır&Yakıştır” trendini uzun zamandır uyguluyor ve çok seviyormuş. Bu, bence de güzel bir şey. Çünkü, bikini aldığınız zaman üst ve alt parçalardan birinin içinize sinmediği oluyor gerçekten. Benim başıma geldiği oldu bunun.

Vücut Tipine Göre Bikini – Mayo Seçimi

*Küçük Göğüsler

Göğüsleri küçük olan kadınların bir kısmı bu durumdan rahatsızlık duyar ama aslında avantajları da vardır: Göğüsleriniz çok göze batmadığı için daha rahat giyinebilir, dekolte konusunda daha cesur olabilirsiniz. İnce askılı üstler iri göğüsleri taşımakta yetersiz kalır ve pek iyi durmaz, ama sizin böyle bir sorununuz yoktur.

Küçük göğüslerinizden şikayetçi değilseniz ip askılı, üçgen biçimi bikini üstlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunların içi pedli ve pedsiz olan modelleri var. Göğüslerinizin birazcık daha büyük görünmesini istiyorsanız pedli olanları tercih edin. Bu tip bikini üstleriyle, ensede bağlanan askılarını dikkatli bir şekilde yanlara doğru bağlayarak çok rahat bir şekilde güneşlenebilirsiniz.

İncecik askılı üçgen bikiniler bazen iri göğüslerde de güzel ve seksi durur, ancak kullanımı biraz sıkıntı verici olabilir.

Küçük göğüsleri daha gösterişli ve havalı göstermek isteyenler tek omuzlu, fırfırlı üstleri deneyebilirler. Fakat bunlar güneşlenmek için pek uygun değildir.

Alt kısmında kalın bir bant olan bikiniler de küçük göğüslü kadınlar için güzel bir alternatiftir. Bu tarz üstler, alttaki kalın bant toparlayıcı etki yaptığından iri göğüslerde de iyi durur.

Göğüsleriniz küçükse klasik sutyen tarzındaki bikini üstlerini de tercih edebilirsiniz.

*İri Göğüsler

Mini bluz tarzındaki bikini üstleri iri göğüsler için iyi bir alternatif teşkil eder. Bu tarzdaki toparlayıcı bikini üstleri büyük göğüslü kadınlar için rahat ve güvenlidir. Ayrıca estetik bir görünüm sağlarlar.

*Mayokini Modellerini Yakıştırmak İçin Vücudunuza Çok Güvenmeniz Gerekir

Mayokini bikini altı ve üstünün bir parça kumaş veya halka gibi bir aksesuarla birleştirilmiş hali olarak tanımlanabilir. Yanları ekstra oyuk olan bu modeller herkese yakışmaz, gerçekten düzgün bir vücut biçimi gerektirir. Geniş kalçalı ve kısa bacaklı kadınların üstünde güzel durmaz. Ama bacaklarınız uzun, kalçalarınız dar ve göğüsleriniz de normal büyüklükte ise çekinmeden giyebilirsiniz, yakışır.

Mayokini seçerken çok titiz davranmalısınız, zira gerçekten riskli bir modeldir. Vücudunuzun iplerin geçtiği bölgelerinde hafif de olsa bir yağlanma varsa hoş olmayan bir görüntü oluşur.

*Küçük Bir Göbeğiniz Olduğu İçin Bikini Giymekten Rahatsız Oluyorsanız

Küçük bir göbeğiniz varsa ve bu yüzden bikininin size yakışmadığını düşünüyorsanız, göbek toparlayan mayo modellerini tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki gibi bir modele bakabilirsiniz mesela. Hem göbek bölgesindeki küçük çıkıntıyı toparlar, hem de hoş bir dekoltesi var, çok kapalı durmuyor.

*Geniş Kalçalar 

Vücut tipine göre bikini ve mayo seçimi yapmak istiyorsanız kalçalarınızı da dikkate almanız gerekir. Kalçaların biraz toparlanması için kenarları kalın ve arkası genişçe olan bikini altlarını tercih edin.

Geniş kalçalarınız ve hafif bir göbeğiniz varsa arkası geniş ve belinde kemer benzeri bir bandı olan altlara göz atmalısınız.

Yüksek Belli Bikini Altı Kimlere Yakışır?

Yukarıda bel kemeri hafifçe göbeğin üstüne gelen bikini altlarından söz ettik ama bunları yüksek belli olarak algılamayın. Yüksek belli altlar dar kalçalı ve bacakları uzun, daha doğrusu vücuduna göre bir tık daha uzun olan kadınlara yakışır. Çağla Şıkel, o kadar düzgün görünen fiziğine rağmen beli yüksek olan bikini altlarından uzak duruyor. Çünkü, bacak boyu uzun ama beden boyu da uzun ve bu yüzden bu tip altların kendisine yakışmadığını düşünüyor. Ayrıca yanları oyuk olan mayoları tercih ediyor.

Yukarıdaki gibi fazla oyuk olmayan, çok yüksek belli bir bikini altı almayı düşünürseniz bacak boyunuzun beden boyunuza göre uzun olduğundan emin olun. Giyilmesi zor bir model bu, ama yakıştığı kadınlarda çok iddialı durur.

Dikkati vücudunuzun üst kısmına çekmek istiyorsanız bu bikini altının üstü gibi bir üst bulmaya çalışın.

Desen Ve Detaylara Vücudunuzun Öne Çıkarmak / Saklamak İstediğiniz Bölgelerine Göre Karar Verin

Kalçalarınız genişse vücudunuzun üst kısmına dikkat çekmeye çalışın. Bu durumda bikininizin altı sade, düz renkli; üstü ise ona uyacak renklerde desenli veya fırfır gibi detayları olan bir parça olabilir. Göğüs bölgenizin dikkat çekmesini istemiyorsanız bunun tersini yapın.

Çağla Şıkel Seçimi Bir “Karıştır&Yakıştır” Örneği

Yanlardan bağlanan bikini altlarının kendisine yakıştığını düşünen Şıkel, bu tipte siyah bir altı siyah zemin üzerine yaprak ve kiraz desenli bir üstle kombinledi. Bikinilerin altını ve üstünü ayrı ayrı alabilmek bence de güzel bir şey. Siz de vücut tipinize ve zevkinize uygun parçalarla böyle kombinler oluşturabilirsiniz.

(Bikini ve mayolar Penti 2018 koleksiyonundan.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.