xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Bilgisayarda Çalışmak Sırt Ağrısı Yapar Mı? Evet, Yapar!

0 1.762

Bilgisayarda başında uzun süre çalışıyor musunuz benim gibi? Sırt ağrısı çekiyor musunuz peki? Çekmiyorsanız hayret ederim, bilgisayarda çalışmak bende giderek sıklaşan sırt ağrılarına sebep oluyor. Bunun sebebi başka şeyler de olabilir ama kendi açımdan öyle sanmıyorum, bilgisayar başında geçirdiğim saatler arttıkça artan bir sorun bu.  Henüz çok rahatsız edici bir seviyede değil, idare ediyorum ama bunun böyle gitmeyeceğinden korkmaya başladım. Uyuyup uyanıyorum, ağrı falan yok, çalışmaya başlıyorum, yine yok, ama ilerleyen saatlerde ille de geliyor. Takı yapıyorum ve onunla da ilgisi var sanırım, dik durmak için ne kadar gayret sarf etsem de kambur duruyorum o sırada da.

Bu tip sırt ağrıları için uygulanması gereken basit çözümler var, onları uygulamıyorum ben ve hata ediyorum. Bu konuda bir araştırma yapayım da hem kendim faydalanayım, hem başkalarının işine yarasın dedim. Bu tip sırt ağrılarının nadir görülen bir sorun olduğunu sanmıyorum, bilgisayar başında çalışan çok insan var ve bu sayı giderek artar herhalde. Günde 2 – 3 saat pek sorun çıkarmaz herhalde ama ben bu süreyi çok aşıyorum. Araştırmalar bilgisayarla haftada 15 – 20 saatten fazla muhatap olan kişilerin kas ve iskelet hastalıklarına yakalanma riskinin yüksek olduğunu gösterir. Tek sırt ağrısı da değil, bilgisayar karşısında uzun süreler geçirmek başka sorunlara da yol açıyor. Ben göz yorgunluğu hissediyorum mesela ve sağ elimin bilek kısmında ufak tefek sıkıntılar var. Bunların hep ufak tefek olarak kalacağını da sanmıyorum.

 

Bilgisayarda Çalışmaktan Kaynaklanan Sırt Ağrısı İçin Çözüm Yolları

*Dik durabilmek için elinizden geleni yapın, bunu durmadan kendinize hatırlatın. Sırtınız bükülmüş halde, öne eğilerek çalışırsanız potansiyel ağrılar daha sık gelir ve daha şiddetli olur.

*Monitörünüz göz hizasında olmalı. Dizüstü kullanıyorsanız ve durum böyle değilse bir bilgisayar altlığı kullanın.

*Bilgisayar karşısında geçirdiğiniz her 1 saatin 45 dakikasını çalışmaya ayırın, 15 dakikasında ara verin. Bu 15 dakika süresince bilgidayardan uzak durun ve kollarınızı sağa – sola doğru gerin. Böylece kas ve kemikleriniz açılacaktır. Şu ayakta durup el parmaklarını ayak parmaklarına değdirmeye çalışma hareketi var ya, onu da yapabilirsiniz, bel kaslarının gevşemesini sağlar. Bacakları gerip esnetmek, bir odanın içinde olsa dahi biraz yürümek de işe yarar.

Bunun için şartların uygun olması lazım, ben evden çalıştığım için yapabilirim mesela. Hatta hemen başlayayım diyorum, her gün ağrı çekiyorum, şakası yok. Evet, uyuyup dinlenince geçiyor, güne sırt ağrısıyla başlıyorum, ağrı sonraları, kendimi kaptırıp aralıksız çalışmaya dalınca geliyor ama bu şekilde çalışırsam bu durum olumsuz yönde değişecektir mutlaka.

*Benim gibi düz bir sandalyede değil (Üstelik başka bir odada daha iyi bir çalışma koltuğum da var, bazen kendimi gerçekten ve boydan boya esefle kınamak istiyorum.) boyunuza uygun, kol destekli, sağlıklı bir çalışma koltuğunda oturun. Arkaya bir yastık koyarak bel üstündeki boşluğu doldurmak da faydalı olur. (Bunu yapıyorum işte, ve gerçekten de iyi oluyor.) Bir de, koltuğa yayılın, kıyısına ilişmeyin.

*Dik duruş korsesi diye bir ürün var, ne derece işe yarar bilmiyorum ama ben 1 yıldan fazla zamandır böyle bir şey almayı sayıklıyorum. Bu insana dik durması gerektiğini hatırlatan, dik durmaya teşvik eden basit bir aparat ve fiyatı da uygun sanırım. Şöyle bir baktım, işe yaradığını söyleyen de var, tersini söyleyen de. Günde birkaç saatten fazla kullanılırsa kasları tembelleştirdiği yönünde yorumlar da gördüm. Başlarda insanı rahatsız ediyor ama sonra alışılıyormuş. Fakat uzun süre kullanmamak ve mucize beklememek gerekiyor anladığım kadarıyla.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.