xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Bir Web Sitesini Büyütmenin Püf Noktaları

0 1.276

Eskiden bir web sitesinin nasıl büyüyüp geliştiğini çok merak ederdim. Bu işlerin içine azıcık girince bir web sitesiyle uğraşmak hele hele o siteden bir getiri sağlamanın o kadar da kolay olmadığını ancak verilen emeklerin karşılığını görünce gayet zevkli bir iş olduğunu fark ettim. Belki benden başka merak edenler vardır diye bir web sitesi nasıl geliştirilir, nasıl büyütülür diye bir yazı yazayım dedim.

 

Bir web sitesini geliştirmek bir bakıma çocuk yetiştirmeye benzer. Nasıl ki bir çocuğu besleyip büyütmek ilgi, emek ve zaman isterse siteyi geliştirmek için de bunlara gerek vardır. İlgi, alaka göstermezseniz siteden de size hayır gelmez, bu kadar basit.

Web sitelerinin ve blogların en önemli besin kaynağı yazıdır. İnternette milyonlarca yazı var ancak sorun şudur ki web sitelerinin gelişmesi için gereken, özgün makale tarzındaki yazılardır. Siteyi ne kadar kaliteli özgün yazılarla doldurursanız o kadar çok ziyaretçi gelir ve ne kadar çok ziyaretçi gelirse siteniz de o kadar büyür. Sonuçta sitenin büyümesi demek ziyaretçilerinin çoğalması demektir.

Sitedeki yazıların özgün ve seo uyumlu makale şeklinde olması kadar, işe yarar ve doğru içerikler olması da önemlidir. Aynı şeyleri tekrar eden, içi boş, sadece site dolgun görünsün diye yazılmış yazılar sitenin gelişimine pek de katkı sağlamaz. Bunun yerine yazıların içerdiği bilgilerin doğru olması ve okuyana yazının konusu hakkında yardımcı olması beklenir. Siteye eklediğiniz yazılar az olabilir ama öz olması şarttır.

web sitesi nasıl büyütülür

Bir web sitesini büyütüp geliştirmek kısa sürede olan bir iş değil. Gerekli zaman ve sabrınız yoksa bu işe bulaşmayı hiç tavsiye etmem. Verilen emeklerin karşılığını anında görmek diye bir şey yok. Bazen siteye girersiniz aklınıza bir şey gelmez. Bazen aklınıza çok güzel bir konu gelir bir şeyler yazarsınız, güzel olduğunu da düşünürsünüz fakat beklediğiniz olumlu tepkiyi almazsınız. Bu işe biraz da yatırım gözüyle bakabilirsiniz. Verdiğiniz emekler size anında dönüş yapmayabilir ama bu emekler bir dağ gibi birikip size topluca da dönüş yapabilir. Bunun içindir ki eğer bu işi seviyorsanız ve yapmak istiyorsanız sabırlı olmalı ve özgün içerik üretmeye devam etmelisiniz.

Yazılara eklenen fotoğraflar da web sitesini geliştirmek açısından etkilidir, güzelce isimlendirirseniz bunlardan da indeks alırsınız. Ayrıca yazı içindeki fotoğraf ve videolar ziyaretçilerin ilgisini çeker. Fotoğrafların sayısı yazıya ve konuya göre ayarlanmalı. Kısa yazılar için 1 -2 fotoğraf yeterlidir, bazı konulara galeri eklemek gerekir, uzun yazılarda ise, araya birkaç fotoğraf serpiştirirseniz yazınız daha renkli görünür, uzunluğuyla göz korkutmaz.

Yazdığınız yazılar uzun süre güncelliğini koruyan yazılar olmalıdır. Mesela cep telefonlarıyla ilgili yazılar yazacaksınız. Diyelim ki Android işletim sistemine sahip telefonlar hakkında örnek verirken sürüm ismine odaklandınız bu durumda, yazınız sizin yazdığınız sürümün yenisi çıktıktan sonra ilgi çekiciliğini kaybedecektir.  Daha genel bilgiler verirseniz yazdığınız yazı yıllar sonra da okunduğunda birilerinin işine yarayabilir. Böyle yaparsanız sitenizdeki yazılar yıllar sonra bile ziyaretçi çeker.

web sitesi nasıl geliştirilir

Siteyi teknolojik açıdan da güncel tutmak gerekiyor. Mesela günümüzde internete cep telefonuyla daha fazla girilir oldu. Dolayısıyla sitenize cep telefonu ve tablet PC’lerle kolayca girilemezse milyonlarca mobil aygıt kullanıcısının sitenize ziyaretini zorlaştırırsınız.

Başka sitelerde, interaktif sözlüklerde, sosyal medyada sitenizin linkini verebileceğiniz yazılar yazmanız da sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırır. Twitter, Facebook, Pinterest, Instagram ve Google Plus  gibi ortamlarda aktif olun, link verin, başka hesapları takip edin, gruplara göz atın.

Sürekli yazamazsanız, ya da belli bir süre yazamayacak durumda olursanız sitenize yazı ekleyecek güvenilir yazarlar bulun.

Bir web sitesine, özellikle de yeni açılmışsa düzenli olarak ve bolca içerik eklemek gerekiyor. İster 2 – 3 makale, ister 10 – 15 makale ekleyecek olun, bunu günün saatlerine yayarak yapmanızı tavsiye ederim. Bir de, 2 – 3 gün çok sayıda yazı ekleyip sonra 1 hafta boş bırakma hatasını yapmayın. Bunun yerine her gün 2 yazı ekleyin daha iyi mesela, düzenlilik önemli çünkü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.