xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Birdy

0 2.150

1984 yapımı bir Alan Parker filmi olan Birdy Vietnam Savaşında birlikte savaşan iki arkadaşın; Birdy ve Al’ın hikayesini anlatıyor. Yapım birçok filme konu olmuş olan bu savaşı farklı bir açıdan anlatıyor ve bunu çok başarılı bir biçimde yapıyor.

Bu bir savaş filmi değil ama savaşın insanlarda ne gibi izler bırakabileceğini görebiliyorsunuz. Al savaşta yüzünün yarısını kaybetmiş, Birdy ise psikolojik olarak neredeyse bitmiştir. Çocukluğundan beri kuşları seven, onları takip eden, kuşlara takıntı derecesinde tutkulu olan ve savaştan önce de sorunlu bir kişilik olan genç adam savaştan sonra kendini onlar gibi hissetmeye, hatta onlar gibi davranmaya başlamıştır.

Bunun üzerine Birdy bir akıl hastanesine yatırılır. Onun tedavisinden sorumlu olan psikolog binbaşı Al’in zaman zaman hastaneye gelmesini ve arkadaşıyla konuşup ona yardımcı olmasını ister. Bu konuşmalar sırasında iki gencin tanışıp arkadaş olmalarının hikayesini, anılarını, savaştan önceki ve sonraki durumlarını izliyoruz.

William Wharton’un yazdığı bir romandan uyarlanan film askerlik, dostluk ve savaş sonrası psikolojisini anlatan sağlam ve etkileyici bir yapım. Nicolas Cage filmde henüz 20 yaşında olmasına karşın çok iyi bir oyunculuk çıkarıyor, Matthew Modine’in performansı ise muhteşem. Çekim teknikleri ve müzikler de üst seviyede.

Bu mükemmel bir dostluğun filmi, savaşı sorgulayan ve savaş karşıtı bir film. Konusu ve anlatımıyla kendi tarzındaki filmler arasından sıyrılıyor. Birdy hakkındaki okuyucu yorumlarını gözden geçirirken filmi sıkıcı ve soğuk bulanlar da olduğunu gördüm ama bu tip yorumların sayısının olumlu yorumların yanında devede kulak boyutunda kaldığını söyleyebilirim. Baş roldeki iki genç arasında eşcinsel bir ilişki olduğu yolunda bir algı da var ama anladığım kadarıyla bu söz konusu değil.

Politik bir duruşu ve etkileyici bir senaryosu olan yapım Geceyarısı Ekspresi filmi yüzünden ülkemizde pek sevilmeyen Alan Parker’ın en başarılı filmleri arasında sayılıyor. Adama küsmüş olsanız da bu filmi izlemeniz gerektiği izlenimine kapıldım, ben izlemedim ama bulup izlemeyi kafama koydum. Hareketli, aksiyon dolu filmleri seviyorsanız sizi sarmayabilir ama film hakikaten iyi galiba; bunu seyretmek lazım.

2 saat süren ABD yapımı Birdy’nin oyuncu kadrosu şöyle: Nicolas Cage, Matthew Modine, John Harkins, Sandy Baron, Karen Young, Bruno Kirby, Nancy Fish ve George Buck.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.