Boğa Erkeği – Yay Kadını Aşk Uyumu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğa burcu erkeği ve Yay burcu kadını ilişkisi, tarafların tarzları ve aşka dair ihtiyaçları birbirinden çok farklı olduğu için biraz sıra dışı görünebilir ama bazen bu farklılıklar uzlaşmalarının da sebebi olur. Erkek, sabrı sınandığı ve mantıksız bir öfkeye kapıldığı zamanlar dışında genellikle rahat ve uyumlu olan özel bir kişidir. Hedefe doğru yorulmadan, özverili bir şekilde nasıl gidileceğini bilir. Yoluna devam etmesi için çevresinden minimum düzeyde bir onaylama gelmesi yeterlidir. Sadakati ve bağlılığıyla sevdiği kadının kendini güvende ve mutlu hissetmesini sağlar.

Kadınsa açık fikirli, canlandırıcı ve özgür ruhludur. Hayat yolunda ufkunu genişletecek yeni felsefeleri keşfetmeyi sever. Yeni şeylere yönelik tutkusu bazen pervasızca davranıp başına iş açmasına sebep olabilir. Son derecede samimi ve açık fikirli biridir, partnerine her konuda destek olur.

Boğa erkeği – Yay kadını ilişkisinde uyumun yakalanması biraz zordur aslında. Bu çift her alanda çok iyi arkadaş olabilir, birbirlerine ilham verebilirler. Fakat temel aşk doğaları çok farklı olduğundan aralarında kendiliğinden uzun vadeli, kalıcı bir ilişki oluşması pek beklenmez. Bunu sağlamak için gayret etmeleri gerekir.

Bu ikilinin arzuladığı yaşam biçimleri birbirinden farklıdır. Erkek partneri tarafından sevilmek ve bakılmak ister, onun her ihtiyacını gidermesini bekler. Onun isteği bulduğu mutluluğa yerleşerek sakin ve rahat bir şekilde yaşamaktır. Kadın ise macera, risk ve heyecan ister. Hayatını akşamları bacaklarını uzatıp erkeğiyle birlikte TV izleyerek geçirmeye pek meyilli değildir, oysa Boğa erkeğinin beklentisi tam olarak budur.

Yay burcu kadını ile Boğa burcu erkeği beraberliğinde genellikle heyecan verici bir cinsellik yaşanır, zira ikisi de içten içe seksin fiziksel yönüne odaklanan ve tadını çıkaran kişilerdir. Aralarında ikisini de tatmin eden bir yatak ilişkisi olabilir fakat bu uyumlu ve uzun vadeli bir beraberlik için tek başına yeterli değildir. Tam bir uyum için başka konularda da iyi olmaları gerekir.

Birbirlerinde karşılıklı olarak değer verdikleri bir şey varsa o da dürüstlüktür. Kadın da, erkek de açık sözlü, düşündükleri gibi konuşan insanlardır. Düşüncelerini şirinleştirmeye çalışmaz, birbirlerini yanlış yönlendirmez ve kandırmazlar.

Boğa burcu toprak, Yay burcu ateş grubu üyesidir. Bu istikrarlı erkek ve maceracı, araştırmacı kadın ilişkinin başlangıcında genellikle bir sorun hissetmezler. Romantik düzeyde ikisi de tutkulu ve keyifli zamanlar geçirirler, fakat iş günlük alışkanlık ve tutumlara geldiğinde farklılıklar ortaya çıkmaya başlar. Boğa erkeğinin biraz utangaç olan kişiliğine karşın Yay kadını dışarı çıkmayı, sosyalleşmeyi seven, insanlarla anlaşmakta zorluk çekmeyen biridir.

Erkek, özellikle sıkı bir çalışma döneminden sonra tam bir dinlenme, istikrar ve sükunet ortamı ister. Daha hareketli ve sosyal olması, dışarıya çıkması için tekrar tekrar teşvik edilmekten hoşlanmaz. Anlaşmalarının şartlarından biri kadının, erkeğin bu yönünü anlaması ve anlayışla karşılamasıdır. Bu adamda Yay kadınını etkileyen şeyler vardır; onun çekiciliğini, sabrını ve şehvetini sever.

Onun çok yönlülüğü ve bilmeye, öğrenmeye duyduğu açlık da erkeği etkiler. Bariz farklılıklarına rağmen ikisinin de birbirlerine öğretecek şeyleri vardır, yeter ki bunları bulup değerlendirebilsinler. Birbirlerine olan saygılarını yitirirlerse ilişkinin sonu da görünmeye başlar.

Boğa erkeği – Yay kadını ikilisi bütçenin idaresiyle ilgili sorunlar yaşayabilirler. Bu konuda erkek daha sıkı ve dikkatli, kadınsa oldukça rahattır. Ayrıca erkeğin kadına onun etrafını dikenli tellerle falan çevrelemek niyetinde olmadığına ikna etmese gerekir – istediği şey tam olarak bu olsa bile. Kısıtlanmak bu kadını uzaklaştırır. Davranışlarında ölçülü olması muhtemel krizlerin önünü kesebilir, bu adam onun sosyal kişiliğine ve arkadaşça ilişkilerine tahammül edemeyecek biri değildir. Fakat aldatılmaya tepkisi şiddetli olabilir.

Çiftin mutlu ve kalıcı bir beraberlik kurmaları için erkeğin yapması gereken önemli bir şey insanların onun mülkü olmadığını anlaması ve sahiplenme eğilimine hakim olmasıdır. Yay kadını öngörülebilen, sürprizsiz, sıkıcı bir hayat istemez. Erkeğin sağladığı güvenlik, sevgi ve konfor, özgürlüğü dayanabileceğinden fazla kısıtlanırsa onun için pek bir şey ifade etmez. Erkeğin kadını tam olarak ele geçirmeye, onun hakimi olmaya çalışması beraberliği tehlikeye sokar.

Birbirlerini zihinsel ve cinsel yönden teşvik edebilen bu çift beraber çok gülüp eğlenebilirler. İkisi de mizah duygusuna sahiptir. Hatta mizahın sayılı ortak noktalarından biri olduğu söylenebilir. Ne var ki, iş ciddi bir taahhüt yapma aşamasına geldiğinde beraberliklerinin sıkı bir sınav vermesi gerekir.

Arkadaş veya meslektaş olarak gerçekten harika bir ikili olabilirler. Fakat aralarında uzlaşmaz farklılıklar varsa, ikisi de  herhangi bir ödün vermek veya anlayış göstermek niyetinde değilse uzun süreli bir ilişki yürütemeyebilirler. Aralarındaki evliliğin düzensiz ve sorunlu olması riski vardır.

Yaşam ilkelerini ve görüşlerini değiştirmeye niyeti olmayan Boğa erkeği Yay kadınına sıkıcı gelebilir. Öte yandan yanında böyle sağlam, güvenilir, kolay yıkılmayan bir erkek olmasından memnun da olur. Çiftin farklılıklarının ilişkiyi parçalaması mümkündür, fakat birbirlerinde keşfetmekten keyif duyacakları özellikler de bulurlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Boğa Erkeği – Yay Kadını Aşk Uyumu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin