xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Bölgesel İncelme İçin Kil Maskesi

0 1.053

Evet sayın okuyucularımız; acar yazarınız Nehir Özer mevsim ve mekan değişikliğinin getirdiği hastalık durumunda bile yemedi, içmedi ve sizler için günümüzün en popüler bölgesel incelme pratiklerinden biri olan kil maskesi uygulaması hakkında bir yazı hazırladı. Üstelik yazıyı yalnızca araştırıp yazmakla kalmadı, bu maskeyi bizzat kendi üzerinde deneyip sonuçlarını da gözlemledi.

Tarife ve deneyimlere geçmeden önce vücuda uygulanan kil maskelerinden vaat edilen “ilk uygulamada 8 cm incelme” gibi sonuçların kesinlikle alınamayacağını belirtmek isterim. Ancak yine de vücudun sıkılaşıp arınması için harika bir yöntem olan bu maskeyi en azından bir kez denemekte fayda var.

Kil maskeleri internette kısa bir araştırma yaptığımızda karşımıza aslen yüz bölgesine uygulanan ve kırışıklık giderme işine yarayan maskeler olarak çıkıyorlar. Nitekim tüm vücuduma uygulayarak denediğim kil maskesi tarifi benim karşıma “incelten maskeler” araması sonucunda çıktı. Başlangıçta tarifi biraz karmaşık görünse de tüm malzemeleri aktara ve markete yapılacak birer ziyaretle tamamlanabilen bu maskenin tarifi ise şöyle;

İncelten Kil Maskesi:

Malzemeler:

350-400 gram kadar beyaz kil

1 su bardağı demli yeşil çay veya maden suyu

Birer yemek kaşığı ozon, üzüm çekirdeği, portakal, biberiye ve kakao yağı

2 çay kaşığı kırmızı pul biber

Streç film veya alüminyum folyo

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri uygun bir kapta sürülebilir bir karışım haline gelene dek karıştırın. Karışımın fazla akışkan olmaması için maden suyu veya yeşil çayı bir anda değil, azar azar ekleyip kıvamı kontrol ederek dökmenizi tavsiye ederiz. Sıkılaştırıcı maske hazır hale geldikten sonra vücudunuzun istediğiniz bölgelerine (yüz, gıdı, kollar, bacaklar, selülitler, göbek, kalça vb.) sürüp üzerini alüminyum folyo ya da streç film ile hava almayacak ve dökülmeyecek biçimde kapatın. (Bu adım yüz, boyun ve gıdı bölgesi için geçerli değildir.)

Maskeyi yüzde en fazla 20 dakika, diğer bölgelerde ise mümkünse 2-3 saat kadar beklettikten sonra banyoya girip ılık suyla iyice yıkayın. Kil maskesi tamamen duruladıktan sonra vücudunuzu bebe yağı veya ıslak cilde sürülen başka bir güçlü nemlendirici yardımıyla yumuşatmayı unutmayın.

Görüldüğü üzere kil maskesinin tarifi oldukça basit. Ancak hazırlandığı kabın içinde oldukça akışkan duran maske vücuda sürüldükten birkaç dakika sonra kuruyup ufak parçalar halinde dökülmeye başlıyor. Bu nedenle folyolama işlemini özenle ve maske sürülen kısımları sıkıca kapatacak biçimde yapmak çok önemli. Eğer bunu yapmazsanız benim gibi uygulamadan sonra evin dört bir yanından dökülmüş kil parçaları süpürmek durumunda kalabilirsiniz.

Ayrıca ben maskeyi hazırlarken bir su bardağının yarısına yeşil çay, yarısına da maden suyu koyarak bu sıvıyı kullandım. Ancak tersini denemediğim için bunun doğru bir uygulama olup olmadığı konusunda yorum yapamayacağım.

Kil maskelerinin selülit giderme ve yüz sıkılaştırma konusunda oldukça etkili oldukları bilinen bir gerçek. Ancak maskenin bu işi nasıl başardığını da bilmek gerekiyor. En basit haliyle vücuda sürülen kil sürüldüğü bölgedeki suyu çekerek bölgenin gerginleşip sıkılaşmasına neden oluyor. Bu nedenle uygulamanın ilk yarım saati içinde özellikle folyoyla kapattığınız bölgelerde alışık olmadığınız bir yanma hissetmeniz doğal olacaktır.

Bu yanmanın rahatsız edici hale gelmemesi için ise maske yapımında kullanılan pul biber miktarına özen göstermek çok önemli. Başlangıçta size garip gelecek ve muhtemelen rahatsız edecek olan bu yanma acı vermeye ve aşırı kaşıntıya neden olmaya başlamadığı sürece maskenin işe yaradığının bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Benim vücudumda 2 saat kadar beklettiğim kil maskesinin uygulama süresinin 3 saati geçmemesi gerektiği uzmanlar tarafından önemle vurgulanıyor. Kil maskesi tarifte de belirtildiği gibi soğuğa yakın ılık suyla iyice durulandığında ise neden olduğu yanmadan eser kalmıyor.

Elbette internetteki diğer tariflerde sözü edilen 4 ila 7 cm arasındaki incelmenin görülmesi bilimsel olarak da mümkün değil. Ancak uygulama bitip vücudunuzu biraz dinlendirdikten sona kontrol ettiğinizde maskeyi sürdüğünüz bölgelerdeki bariz sıkılaşmayı hissedebiliyorsunuz. Üstelik bizzat denemiş biri olarak maskenin ilk uygulamada selülitleri ortadan kaldırmasa dahi görünümlerini ciddi oranda iyileştirdiğini kesinlikle söyleyebilirim.

Bu nedenle, tek uygulamada mucizevi bir incelme sağlamasa da kil maskesinin ayda bir yapılacak düzenli uygulamayla vücut hatlarının toparlanmasına büyük etkisi olacağına inanıyorum.

Ciltte gerginlik ve sıkılaşma etkisi yaratan diğer doğal tarifler için “Cildi Sıkılaştıran Doğal Maskeler” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Sağlıklı ve güzel günler dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.