xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Bütçenizi Sarsmayacak Bir Sevgililer Günü İçin 14 Tavsiye

0 1.249

14 Şubat yaklaşıyor, bugün için bir planınız var mı? Bütçenizi sarsmayacak bir Sevgililer Günü geçirmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki tavsiyeler ilginizi çekebilir.

Sevgililer Günü Çiçeği 

Mümkünse Çiçeği Çiçekçiden Alın

En iyi kırmızı güller soğuk bir depoda bekletilenlerdir. Isısı 0 – 3 dereceden daha yüksek bir ortamda saklanan güller, bundan daha sıcak bir ortama geçtiklerinde an be an ölmeye – yani solmaya başlarlar. Dalından koparılan güllerin bir noktada solması kaçınılmaz olsa da, romantik sürprizinizin ömrünü uzatmak için aşağıdaki tavsiyelere göz atın;

1. Yol kenarı satıcılarından çiçek almayın. Onlardan aldığınız çiçeklerin ömrü bir veya iki gündür, çünkü yol kenarı satıcıları en iyi ürünleri almazlar. Sattıkları ürünler ikinci kalitedir.

2. İnternetten çiçek satın almayın. Çevrimiçi ortamda çiçekler dışında neredeyse her şey için ekonomik alternatifler bulabilir, güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat mecbur değilseniz bu şekilde çiçek almayın. Neden mi? Çünkü kargoyla gönderilirler ve kargo kamyonlarında canlı çiçeklerin uzun ömürlü olmasını sağlayacak soğutucu bölmeler yoktur.

3. Sevgililer Günü çiçeği almak için yerel çiçek mağazaları dışında toptan çiçek satan yerleri ve marketleri de tercih edebilirsiniz. Fakat önce çiçeklerini bir buzdolabında saklayıp saklamadıklarını sorun. Eğer öyle ise, aldığınız çiçekler bir çiçekçi dükkanındakiler kadar uzun ömürlü olabilir.

4. Açmamış, sıkı tomurcukları tercih edin veya başka bir deyişle o anda pek iyi görünmeyen çiçekleri. Çünkü birkaç saat içinde çiçek açarlar ve günlerce bu şekilde kalırlar. Açılmış çiçeklerin ömrü daha kısa olur.

5. Çiçek paketine yiyecek de ekleyin. Alacağınız çiçek buketine küçük bir yiyecek de ekleyip ekleyemeyeceklerini sorun. Biliyorsunuz birçok çevrim içi çiçek paketine böyle bir şey ilave edilir. Bunu bir reklam numarası, daha çok para için yapılan bir çeşit hile gibi düşünmeyin. Bir paket çikolata veya kahve, bir kutu şekerleme, bir dilim kek gibi şeyler  çiçeğin etkisini gerçekten arttırıyor.

6. Kalitesinden emin olmadığınız şeyleri iade etmekten ya da değiştirmekten kaçınmayın. Marketten aldığınız bir ürün bozuk çıkarsa onu hiç tereddüt etmeden iade edersiniz değil mi? Bu durum sevgilinize aldığınız çiçekler için de geçerli olsun. Eğer çiçekler verdiğimiz tüm tavsiyelere rağmen kısa sürede solarsa çiçekçiden yenilerini talep etmekten çekinmeyin.

Sevgililer Gününde Akşam Yemeği 

14 Şubat’ta romantik bir akşam yemeği yemek söz konusu olduğunda 1 numaralı tasarruf kuralı restoranlardan uzak durmaktır. Romantik yemeğinizi evde de yiyebilirsiniz ama bunu günün ruhuna uygun bir şekilde yapmalısınız. Bunun için:

7. Mutfakta yemeyin. Mutfak masası yerine evinizin rahat bir yerini tercih edin. Şömineniz varsa yere bir battaniye serin ve piknik tarzında bir yemek ortamı hazırlayın. Veya salondaki masayı romantik bir şekilde dekore edin. Bu yemeğin evde her zaman yediğiniz akşam yemeklerinden farklı olmasını sağlayacak fikirler üretin.

8. Aşkınız için “yakın”. Kabul edelim ki alevler duruma göre romantik veya seksi bir etki yaratabilir. Evde şömine olmaması sorun değil, siz de mumlarla dekorasyon fikirlerini araştırın. Yeterli sayıda doğru seçilmiş, doğru yerleştirilmiş mum artık size sıradan gelen bir ortamı romantik bir cennete çevirebilir.

9. Gül yaprakları kullanın. Birçok yerde poşet içinde satılan kırmızı gül yaprakları bulabilirsiniz. Bunları 14 Şubat’ta yemek yiyeceğiniz, romantik saatler geçireceğiniz yerlere serpiştirin. Kutlamanıza lüks bir görünüm ve his katarlar.

10. Şampanyaya gereğinden fazla ödemeyin. Pek çok insan, en iyi kalite şampanyayı orta kalite olandan ayıramaz. O halde keyfinize harcayabileceğiniz miktarın büyük bir kısmını şampanyaya yatırmanın ne anlamı var? Biraz tasarruf etmek isterseniz, iyi bir şişesi bile şampanyadan daha aza mal olacak köpüklü bir şarap tercih edebilirsiniz.

11. Tatlıya fazla yüklenmeyin. Romantik bir akşam yemeğinin arkasından isteyeceğiniz son şey ağır bir tatlının uykunuzu getirmesi ya da midenizi rahatsız etmesidir. Peki, en ideal sevgililer günü tatlısı ne olabilir? Cevap: Sorbe! Hem hesaplı, hem de hafif bir tatlı olan sorbeyi mandalina ve nane gibi farklı aromalarla zenginleştirerek sevgililer günü yemeğinize mükemmel bir final yapabilirsiniz.

Klasik Bir Sevgililer Günü Hediyesi: Mücevher

Sevgililer günü hediyesi olarak mücevher almayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken ilk şey gerçekçi bir bütçe belirlemektir. Kararınızı verirken bu mücevherin bir yatırım ürünü değil, sevgilinize vereceğiniz romantik bir hediye olduğunu unutmayın. Fiyatın yanı sıra zarafet ve güzelliği de mutlaka göz önünde bulundurun.

12. Mümkünse mağazadan satın alın. İnternetten çiçek satın almaktan kaçınmanızı önceki maddelerde belirtmiştik. Bu durum mücevherler için de geçerlidir. İnternet üzerinden pırlanta sunan pek çok satıcı, taşlarının sertifikalarını da sitelerinde bulundururlar. Ancak, ciddi bir para harcayacağınız bir takıyı mağazada elinizle tutarak ve büyüteçle incelemek yine de önemlidir. Fiyat araştırması için interneti kullanın, ancak, çevrenizdeki bir kuyumcudan benzer fiyatlar alabiliyorsanız alışverişi oradan yapmayı tercih edin.

13. Seçtiğiniz takının sertifikasını sorun. Değerli bir takıyı beğendikten mutlaka sertifikasını görmek isteyin. Birçok kişi pırlantaların kesim, karat, renk ve berraklığı açıklayan bir sertifikayla beraber satıldığını bilir. Ancak pırlanta dışında altın, gümüş gibi materyallerden üretilen takıların da sertifikaları ya da üzerlerinde, karat damgasına yakın yerlerinde üreticilerine dair bir kanıt niteliğinde olan damgaları bulunur. Beğendiğiniz takıyı satın almadan önce kuyumcunuzdan sertifika bilgilerini istemeyi unutmayın.

14.Ancak sertifikaya odaklanıp estetiği unutmayın. Sevgiliniz sertifikayı değil, ona hediye ettiğiniz takıyı kullanacak. Bu nedenle bütçenizin izin verdiği en güzel parçayı satın almaya çalışın. Eğer gittiğiniz kuyumcu sizinle sıkı bir pazarlığa tutuşursa mantığınızın sesini dinleyin. Üzerinde direttikleri fiyat size çok yüksek ve haksız mı geliyor? Serbest piyasa ekonomisinden faydalanın ve hemen yandaki dükkana bir şans verin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.