xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Buz Terapisi Nedir, Ne İşe Yarar?

0 1.712

Buzdan cilt bakımı ve cilt sorunları için 2 şekilde faydalanabiliyorsunuz; bunlardan biri uygulanması kolay, sonucu etkili yöntemler olan buz küpleri ile güzelleşme yöntemlerini uygulamak, diğeri ise buz terapisi yaptırmak. Bugün terapi hakkında derlediğim bilgileri yazıcam, kendi başınıza uygulayabileceğiniz diğer yöntemleri de ayrıca yazmak niyetindeyim.

Ice Theraphy cihazı ile yapılıyor bu uygulama. Cihaz havadan oksijen ve nem alıyor, bunları cildin tanısına göre belirlenen bir soğukluğa getirerek elde ettiği buz kristalleriyle cildin hiçbir zarar görmeksizin yenilenmesini sağlıyor. Ülkemizde bu konuyla ilgili olarak sözü edilen kişi medikal estetik uzman Suna Dinç, belki başkaları da yapıyordur, bilmiyorum.

Buz tedavisi olarak da bilinen bu uygulama ciltteki üst deriyi tamamen kurutup yok etmeyi ve alttan gelecek yeni, sağlıklı cilde yol açmayı amaçlıyor. Bu yöntemi denemek isteyenlere önce bir cilt testi yapıp cilt yapısını belirliyorlar, sonra da cildin yapısına ve sorunlarına göre size kaç seanslık bir tedavi gerektiğini tespit ediyorlar. Buz terapisi cildin gerginleşmesini, canlanmasını sağlayan bir cilt gençleştirme uygulamasından ibaret değil; ayrıca farklı cilt sorunları üzerinde de etkili oluyor. Ne gibi mi? Şu gibi:

1 – 3 seans arasında derinin cilde en yakın, en üst tabakası olan epidermiste oluşmuş olan çiller, yaşlılık lekeleri ve güneş lekeleri belirgin derecede azalıyor. Seans sayısı lekelerin ne derece derin olduğuna bağlı, çok hafiflerse 1 veya 2 seans da yeterli olabiliyor.

3 – 7 seans arasında sivilce izleri ortadan kaldırılabiliyor.

Vücut çatlakları 3 ila 18 seanslık bir uygulamayla gideriliyor. Cildinizde yırtıklar varsa seans sayısı 28’e çıkabiliyor.

Nedeni bilinmeyen bir cilt hastalığı olan vitiligo buz terapisiyle tedavi edilebiliyor. Vücudun yüz, dudak, el, kol ve bacak bölgeleri başta olmak üzere herhangi bir yerinde görülebilen ve cildin pigment kaybından dolayı beyazlaşmasıyla seyreden bu rahatsızlıktan muzdaripseniz size önce test amaçlı bir işlem yapılıyor. Test sonucu olumluysa 1 – 3 seans arasında bu hastalıktan kurtulabiliyorsunuz.

Vücuda hiçbir zararı olmayan, acı vermeyen, yara oluşturmayan, kişiye lokal anestezi veya krem – uyuşturucu verilmesini gerektirmeyen buz terapisi estetik ve psikolojik açıdan ciddi bir sıkıntı veren yanık izleri üzerinde de yüz güldürücü sonuçlar veriyor. Çocuklar ve gebe kadınlar için dahi bir risk oluşturmayan uygulama 1. derece yanıkları 1 – 7 seans, 2. derece yanıkları 3 – 18 seans sonunda ortadan kaldırabiliyor.

Buz tedavisinin çözüm getirebildiği diğer bazı sorunlar arasında ameliyat izleri ve keloit ile hemanjiom sorununu da sayabiliriz.  Uygulama hareketsiz hemanjiomları 3 – 20 seans arasında tedavi edebiliyor. (Hemanjiom: Yüzde 30 oranında doğumla birlikte, yüzde 70 oranında doğumu takip eden 1 – 4 hafta içerisinde görülen, çok büyük bir kısmı baş ve boyun bölgesinde oluşan, başlangıçta mavi veya kırmızı lekeler şeklind olan birtakım oluşumlar.)

Şeker veya kalp hastası olmanız, bebek bekliyor olmanız erkeklerin de neredeyse kadınlar kadar ilgi gösterdiği bu uygulamayı yaptırmak için sakınca değil, o derece risksizmiş. İşlemden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz ayrıca. Ciltte 1 hafta süren hafif bir kabuklanma oluyormuş sadece, ama yara kabuklanması gibi değil ve bu makyaj yapmanıza engel olmuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.