xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Çalışan Verimini Arttırmanın Yolları

0 947

Her işletme sahibi / yetkilisi / amiri çalışanlardan alabileceği en yüksek verimi almak ister. Fakat istemekle olmuyor tabii; bunu sağlamak için belli bir iş için doğru kişileri seçmek, teşvik edici olmak, insanlara uygun bir çalışma ortamı ve şartları sunmak, teşekkür etmeyi ve ödüllendirmeyi bilmek gerekiyor. İşte çalışan verimini arttırmak için yapılması gereken başlıca şeyler:

Ekip Çalışması

Ortada bir iş başarısı varsa bu başarının tek kişinin gücüyle olma ihtimali oldukça düşük, hatta imkansızdır. Bu bütün iş kollarında aynıdır. Birbiriyle uyumlu insanlardan oluşan bir ekibin başarısıyla bireysel bir başarıyı kıyasladığımızda ekibin başarısı şüphesiz daha yüksek olacaktır. Bu yüzden çalışan verimini artırmanın yolları denilince akla ilk gelmesi gereken şeylerden biri birbirini destekleyecek bireylerden oluşan güçlü bir ekip kurmaktır. Güçlü bir ekip ruhu oluşturabildiğiniz takdirde kişilerin veriminin de güçlü olmasını sağlarsınız.

Ekip çalışmasının önemine dair bir Çin atasözü vardır, bilir misiniz? “Başarılı bir insanın arkasında her zaman başarılı insanlar vardır.”

Çalışma Şartları

Çalışma şartları, yani çalışanların kullandığı aletler ve çalışma ortamı, iş verimliliğini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Sağlanan imkanlar ne kadar iyi olursa verim de o kadar yüksek olur. Çalışanlarına rahat ve eğlenceli bir çalışma ortamı sunan işletmeler her zaman daha iyi verim alırlar. Bu dikkatle planlamış bir ortamdır tabii ki, amaç insanların motivasyonunu arttırmaktır.

İşletme İçi İlişkiler

Bir işletmeye girerken insanların duyduğu ilk sözlerin başında “Ekibimize hoş geldiniz” sözü gelir. Ya da duruma göre “Ekimize uyum sağlayamadınız.” lafını da duyabilirsiniz. Yani “ekip” işletmeler için olmazsa olmaz bir kelimedir. Bütün işletmeler için çalışanlar bir ekiptir ve ortaya verimli sonuçlar çıkması için ekip üyelerinin tam bir uyum içerisinde çalışmaları gerekir. Bu uyum ve ilişkilerdeki sıcaklık, yapılmakta olan işin sonucunu ciddi oranda etkiler.

Çalışma Saatleri

Herkesin malumudur, çalışma saatlerini iyi ayarlayan işletmeler çalışanların verimini artırmada oldukça başarılıdır. Çok uzun saatler çalışmak insanların verimini düşürür. Bunun yerine gerektiği kadar çalışmak performansta gözle görülür derecede bir artış sağlar.

Teknoloji

Eskimiş ürünler kullanan çalışandan yüksek verim beklemek hatadır.  Çalışana ne kadar rahat ve motive edici ortam sağlamış olursanız olun kullandığı donanımlar yeterli değilse verim düşük olur. Doğru insanları seçin, doğru insanları bir araya getirin, onlara iyi koşullar ve kaliteli ekipmanlar sağlayın; bunların her biri sonucu etkileyecek önemli faktörlerdir.

Performans Ödülleri

Çalışan verimini artırmak için uygulanacak etkili taktiklerden biri de performansa göre ödüllendirme yapmak, takdir ve teşekkür etmeyi bilmektir. Çalışan ne kadar ödül alırsa verim de o kadar artar.  Performansa göre ayarlanan  ödül sistemi, işletme içinde rekabeti de artırır ve bu rekabetle beraber verim de doğal olarak artar. İnsanlar ödüllendirilmeyi, takdir edilmeyi severler ve bunu umdukları zaman ona göre çalışırlar.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.