xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Carol / Film 2015

0 1.211

İngiltere yapımı dram – romantik tarzda bir film olan Carol (2015) 1950’li yılların New York’unda geçiyor ve dönemin özelliklerini oldukça iyi yansıtıyor. Todd Haynes yönetmenliğindeki filmin konusuyla başlayayım yazıma:

 

Carol orta yaşlı, güzel, varlıklı bir kadındır ve sosyetenin tanınan isimleri arasındadır. Bir gün Manhattan’da bir dükkanda çalışan fotoğrafçılık meraklısı genç bir kadın olan Therese’le tanışır. Bir eşcinsel olan Therese ve evli – çocuklu bir kadın olmasına rağmen gençliğinden beri kadınlara eğilimi olduğunu anladığımız Carol o kalabalık mağazanın içinde birbirlerini uzaktan gördükleri anda karşılıklı olarak fena halde etkilenirler. 2 kadının giderek daha tutkulu hale gelen aşklarını anlatan film süresince aşıkların dışarıya yansıyan halleriyle gerçek durumları arasındaki farkı da görüyoruz. Therese göründüğünden daha cesur bir kadındır, Carol ise göründüğünden daha zayıf. Eşinden boşanıp kızının velayetini almaya uğraşmaktadır ve kocasının yoğun baskısı yüzünden sıkıntıdadır. Yaşadığı ilişki de, yıllardan 1952 olduğunu da hesaba katarsak işini kolaylaştıracak değildir tabii ki. Birbirlerine cinsel bir çekimden çok sevgiye duydukları özlemin etkisiyle yönelen 2 kadının birlikte mutlu olmaları direnme güçlerine bağlıdır.

Carol (2015) genel seyirci kitlesine hitap edecek tarzda bir film değil. Oscar adayı olmaması tartışmalara yol açan bu kaliteli yapımın durağan bir gidişatı var. Dönem filmlerini sevenler ve iyi bir oyunculuk gösterisi izlemek isteyenler Carol’ı kaçırmamalı, herhangi bir LGBT filmi değil bu; eşcinsel temalı filmlerin çoğunda görülen abartıların bulunmadığı, kostümlerin, arabaların, müziklerin ve mekanların 50’li yılları başarıyla yansıttığı bir sanat filmi.

Bazı izleyiciler Blanchett’in Carol rolünde kariyerinin en iyi performansını gösterdiğini düşünüyorlar. Rooney Mara da erkeklerin kendisiyle çıkar ilişkileri kurmasından dolayı yıpranmış ve gerçek sevgiye özlem duyan Therese karakterine büyük bir başarıyla hayat veriyor.

Süre: 118 dakika

Oyuncular: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Sarah Paulson, Carrie Brownstein, Jake Lacy, Cory Michael Smith ve John Magaro.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.