xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cep Telefonu İle Fotoğraf Çekmenin Püf Noktaları

0 1.222

Fotoğraf çekmek çok güzel bir hobidir. Eskiden fotoğraf hobisi çok zahmetli bir işti: Makineye filmi takıp, belirli bir sayıda fotoğrafı çekilir ve film fotoğrafçıya teslim edilip fotoğraflar kağıda bastırılırdı. Fotoğrafçının işi bitene kadar çekilen fotoğraflar görülmediği için tamamen şansa kalmış bir şekilde makineden ne çıktıysa ona razı gelinirdi. Süslü albümlerde saklanan bu fotoğraflar misafir gelince bir şekilde açılır ve gelen misafirin beğenileri alınırdı. Günümüz teknolojisi ile artık herkes her an her yerde fotoğraf çekebiliyor ve bunları anında insanların beğenilerine sunabiliyor. Eski fotoğraf albümleri tozlu raflarda dururken fotoğraflar sosyal medyada paylaşılıyor.

 

Bugün cebinde cep telefonu olan herkes aynı zamanda bir fotoğrafçı olabilir. Bu durum basılı kağıda fotoğraf dönemini eskide bırakıyor. Sadece sosyal medyada yayınlamak veya bilgisayarda muhafaza etmek amacıyla çekilen fotoğraflar için gereken çözünürlüğü bütün akıllı telefonlar sağlayabiliyor. Üstelik cep telefonlarınıza indireceğiniz bazı fotoğraf uygulamalarıyla çektiğiniz fotoğrafı filtre ve efektlerle daha güzel ve beğenilir hale getirebiliyorsunuz.  Bu yazıda özellikle cep telefonu ile fotoğraf çekmenin püf noktaları hakkında birkaç ipucu vereceğiz.

Kamera Camı Temizliği

Akıllı telefonlar çanta veya cepte taşındığından camları fotoğraf makinelerine oranla daha çabuk ve kolay kirlenir. Dolayısıyla fotoğraf çekmeden önce cep telefonunuzun kamera camını silmek fotoğraf çekimlerinizde daha iyi sonuçlar almanız için faydalıdır.

Fotoğraf ve Işık Ayarı

Kullandığınız makine nasıl olursa olsun eğer ışık kötüyse fotoğraf da genelde kötü olur.  Cep telefonları düşük ışık ortamında iyi bir performans göstermiyorlar, bu da iyi aydınlatılmış ortamlarda fotoğraf çekme zorunluluğunu doğuruyor. Cep telefonunun kamerasının flaşını açarak dolgu ışığı elde etmek mümkün ancak en güzel fotoğraf için en etkili ışık yanal ışıktır. Çektiğiniz objenize direkt güneş ışığı vurmamasına dikkat edin. İç çekimlerde fotoğrafını çekeceğiniz şeyi pencere yanına taşımak daha iyi sonuçlar almanıza yarayacaktır.

Makineyi Titretmeyin

Çekim esnasında elleriniz titrediğinde veya sallandığında fotoğraflar bulanık çıkar. Telefonu tek elle tutmak yerine iki elle birden tutmak, bir yere yaslanmak veya sabitleyici aparat kullanmak sarsıntıları minimuma indirir. Ayrıca telefonlarda, fotoğraf çekerken deklanşöre bastıktan sonra fotoğrafın çekilmesi için kısa bir süre beklemek gerekiyor. Bu yüzden fotoğraf çekilinceye kadar sabit tutmaya devam etmelisiniz.

Telefonunuzun Tüm Fotoğraf Özelliklerini Bilin

Çoğu insan cep telefonu aldığında kullanma kılavuzunu okumadan kullanmaya başlar. Telefonla fotoğraf çekecekseniz öncelikle telefonunuzun kullanım kılavuzunu iyice okuyun. Telefonla gelen otomatik ayarları kullanmak zorunda değilsiniz.  Kendi ayarlarınızı yapabilir, çözünürlük ve kaliteyi en yüksek düzeyde tutabilirsiniz.

Fotoğrafları Kurgulayın

Dünyanın en güzel manzarasını da çekseniz fotoğraf yalın halde güzel görünmeyebilir. Cep telefonunuza indireceğiniz bazı programlarla çektiğiniz fotoğrafların çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bununla ilgili hem Android hem de IPhone’larda kullanabileceğiniz Snapseed uygulamasıyla fotoğraflarınızda aydınlık ve koyuluk ayarları yapabilir, sıcaklık veya soğukluk katabilir, mesela bitki resimlerinde bitkilerin renklerini daha vurgulu gösterebilirsiniz. Aşağıda çekilmiş bir fotoğrafın bu uygulama ile değişiklik yapılmadan öncesi ve sonrasını görebilirsiniz. Tabii sadece bu uygulama değil her iki işletim sistemi için de birçok uygulamaya ulaşmak mümkün.

cep telefonu ile fotoğraf çekimi önce - sonra

Yakınlaştırma (Zoom) Özelliğini Kullanmayın

Akıllı telefonlar ne kadar üst model olursa olsun nihayetinde telefondur ve profesyonel bir fotoğraf makinesiyle kıyaslanmamalıdır. Dijital bir fotoğraf makinesinde zoom yapabilir ve kaliteli fotoğraf çekebilirsiniz ancak cep telefonlarıyla yapılan zoomlarda aynı sonucu almak pek mümkün olmuyor.  Bunun yerine resim çekeceğiniz objeye yakınlaşmak daha etkili sonuç aldırır. Bunun için de telefonunuzun macro mesafesini bilirseniz gereğinden fazla yakınlaşmaz ve netlik ayarında da sorun yaşamazsınız.

Farklı Bakış Açıları Geliştirin

Cep telefonuyla fotoğraf çekmenin püf noktaları arasındaki en önemli nokta bakış açısıdır. Fotoğraf çekerken yaratıcılığınızı konuşturmalısınız. İlla ekran göz hizasında olacak diye bir kaide yok. Mesela telefonu yan tutarak, ya da yere yakın tutarak veya duruma göre yukarıdan aşağı tutarak çok daha değişik fotoğraflar çekebilirsiniz.

Son olarak söylemeliyiz ki fotoğraf çekmek ayrıca bir sanattır. Bazen çok ucuza alınmış düşük özellikli bir cep telefonuyla çekilmiş fotoğraf, çok büyük paralarla alınmış profesyonel bir makineyle çekilmiş fotoğraftan daha güzel görünebilir, sosyal medyada daha fazla beğeni alabilir. Güzel bir kompozisyon, ışık, renkler ve doğru bakış açısını sağladıktan sonra teknoloji işin içine girer. Bunlar olmadıktan sonra teknoloji fazla bir işe yaramaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.