xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Çiçeklerin Ruh Halimiz Üzerindeki Olumlu Etkileri

0 1.222

İçinde bulunduğumuz ortamın ruh halimiz üzerinde büyük bir rolü olabilir. Bazen hayat zorlaşır, etrafımızı bir karanlık sarar ve ışığı görmekte zorluk çekeriz. Olumlu bir bakış açısı yakalayabilmek daha iyi hissetmemiz açısından çok önemlidir ama bizi çevreleyen nesneler ve varlıklar da moralimiz üzerinde etki yapar. Çiçeklerin ruh halimiz üzerindeki olumlu etkileri buna güzel bir örnektir.

Çiçeklerin ve yeşilliklerin sağlığımız üzerinde stresi azaltmak ve kendimizi huzurlu hissetmemize yardımcı olmak gibi önemli etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Birçok çalışma, çiçeklerin onları bir hediye, bir jest olarak alan veya evlerinde bulunduran insanlar üzerinde iyileştirici etkisi olduğunu göstermiştir. Etrafında çiçekler olan insanlar daha az tedirgin, daha az endişeli ve depresif görünürler.

Ruh Halini Olumlu Etkileyen Belli Başlı Çiçekler

Her ne kadar bütün çiçekler moralimizi yükseltse, bize neşe, mutluluk ve rahatlık gibi duygular verse de bazılarının etkisinin daha fazla olduğu görülüyor:

Papatyalar Ve Gerberalar

Sarı, turuncu, kırmızı, beyaz ve pembenin farklı tonları arasında değişen parlak ve canlı renkleriyle bu basit kır çiçekleri hemen herkesin ruh halini anında düzeltebilir. Aklımıza güneş ışığıyla dolu uzun yaz günlerini, neşe dolu anıları ve sevdiklerimizle dışarıda zaman geçirmenin keyfini getirirler. Saflığı, neşeyi ve masumiyeti simgeleyen bu kır çiçeklerinin vazo ömrü de uzundur. Masanızın üstüne koyun ve yaklaşık 2 hafta boyunca bu renkli görüntünün tadını çıkarın.

Ortanca Çiçeği

Ortancalar yatıştırıcı ve neşelendirici etkisi olan yetiştirilmesi ve bakımı kolay çiçeklerdir. Bahçeli evlerde çok görülürler. Sevdiğiniz birine bir buket ortanca hediye ederek etrafında neşeli ve rahatlatıcı bir atmosfer oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Müge Çiçeği

Müge yoğun kokulu, bakımı kolay, çan şeklinde bir çiçektir. Tatlı ve unutulmaz parfümü insanları olumlu etkiler. Birçok büyük parfüm şirketi müge kokusunu taklit eden parfümler yaratmıştır.

Yalnız dikkat, müge çiçeği zehirlidir! Çocukların ulaşamayacağı bir yere koymak ve basit temaslardan bile kaçınmak gerekir.

Laleler

Bu mütevazı ama muhteşem çiçekler, sadece bahar aylarında canlandıkları için, sıcak bir karşılamayla ve yeni başlangıçlarla bağlantılıdırlar. Basit ve tatlı görünümleri ilham vericidir, insanın gününü aydınlatırlar.

Güller

Gül, bütün zamanların en klasik ve en sevilen çiçeğidir. Rengine bağlı olarak farklı duyguları sembolize ettiği kabul edilir. Gülün mitolojide de yeri vardır. Eski Yunanlılar ve Romalılar aşkın simgesi olan tanrıçalarla, Venüs ve Afrodit’le ilişkilendirmişlerdir.

Gül, Tarot’ta bir denge sembolü olarak kabul edilir. Vaatleri, yeni başlangıçları ve umutları ifade eder. Güzel, zarif ve çekici çiçekler olan güller düğünlerin favori çiçekleri arasında yer alırlar. Gerçek dostluğun ve sevginin simgesi olarak kabul edildiklerinden, özel birine çiçek vermek isteyenlerin başlıca tercihlerinden biridirler.

Ayrıca, stres seviyesinin düşmesine yardımcı olabilirler. Journal of Physiological Anthropology’nin bir çalışmasına katılan ofis çalışanları, çalışma ortamlarında güller olmasının kendilerini daha sakin ve rahat hissetmelerini sağladığını belirtmişlerdir.

Orkide

Zarafeti ve güzelliğiyle, canlı renkleri ve yıl boyu kullanılabilme özelliğiyle, özellikle karanlık kış günlerinde evlere neşe getirir. Orkide çiçeğinin bulunduğu ortamdaki pozitif enerjiyi arttırdığı ve geceleri yatak odasındaki havayı temizlediği bilinmektedir.

Feng Shui’yi uygulayanlar yatak odasının karşılıklı ilişkilerin gerçekleştiği kısmına ya da başucu masasının üstüne koyulan orkidelerin dürüst ve onurlu bir partnerle tanışmanıza yardımcı olacağına inanırlar.

Bilimsel Çalışmalar Da Çiçeklerin Faydalı Etkilerini Doğruluyor

Çiçeklerin ruh halimiz üzerindeki olumlu etkileri renkleri ve estetik görünümleriyle bize keyif vermekten ibaret değildir. Aynı zamanda yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak, daha iyi uyumamıza yardımcı olmak, acı ve ağrı eşiğini yükseltmek gibi etkileri de vardır.

2008 yılında yapılan bir çalışma içinde çiçekler ve saksı bitkileri olan odalarda yatan hastaların durumuyla çiçeksiz odalarda yatanların durumu karşılaştırılmıştır. Sonuçta birinci gruptakilerin ameliyat sonrasında daha az ağrı kesiciye ihtiyaç duydukları, daha az endişe ve yorgunluk hissettikleri, sistolik kan basıncı ve nabız değerlerinin daha düşük olduğu görülmüştür.

Teksas A & M Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma da doğanın insanlara hediyesi olan çiçeklerin iş başarısını da olumlu etkileyebileceğini göstermiştir. Bu araştırmada, çiçek ve bitki içeren iş yerlerinde çalışan insanların fikir üretme, problem çözme ve yaratıcılık yetenekleri artmaktadır.

İçinde çiçekler ve bitkiler bulunan sınıflara daha fazla katılım olmaktadır ve böyle sınıflardaki öğrencilerin yaratıcılık ve özgür düşünme becerileri daha çok gelişmektedir. Ayrıca genel bir hoşnutluk içinde oldukları görülmüştür.

Zihninizi günlük yaşamın stresinden arındırmak için evinizi çiçeklerle doldurun. Sabahları iç açıcı ve yatıştırıcı bir görünüme uyanmak için çiçeklerden faydalanın veya dinlendirici bir gece uykusu uyumak için yatak odanıza çiçek koyun. (Bunun için lavanta, yasemin veya gardenyayı tercih edin. Yatıştırıcı ve rahatlatıcı kokuları uykuya dalmanızı kolaylaştırır.)

Çiçekler ayrıca insanlarla samimi bağlantılar kurmanıza da yardımcı olurlar. Çiçek hediye etmek ailenizle ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi sıcaklaştırır ve güzelleştirir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.