xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cildi Güzelleştiren Yumurta Maskeleri

0 812

Yumurta, özellikle de yumurta akı saç ve cilt bakım maskelerinde sıklıkla kullanılan bir malzeme. Bunun sebebi yumurtanın beyaz kısmının cildi sıkılaştıran ve toparlayan, ince kırışıklıkları daha belirsiz hale getiren proteinler içeriyor olması. Evde yapılabilecek maske tarifleri arayan ziyaretçilerimiz için cildi güzelleştiren yumurta maskeleri derlemek iyi olur dedim bu durumda.

 

Cildi anında geren yumurta akı maskesi

1 yumurtanın akına yarım yemek kaşığı toz şeker ekleyip karışımı çırpın. Elde ettiğiniz maskeyi parmak uçlarınızla yüzünüze yedirin. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın. Bu maske geçici bir sıkılaşma etkisi yapar. Ayrıca cildin temizlenmesini sağlar.

Sivilceli ciltler için yumurta maskesi

Geniş gözenekli, yağlı bir cildiniz varsa ve / veya yüzünüzde sık sık sivilce çıkıyorsa bu maske sizin için.

Malzemeler: 1 yumurtanın akı / 1 çay kaşığı süzme bal / 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Uygulama: Limonla yumurta akını ortaya köpük köpük, beyaz bir karışım çıkana kadar çırptıktan sonra süzme balı ekleyip bir süre daha çırpın. Karışımı temiz cildinize sürüp kuruyana kadar bekleyin, bu en az 15 dakika sürecektir. Maskenin kuruduğundan emin olunca cildinizi bol ılık suyla yıkayarak temizleyin.

Yumurta akıyla siyah nokta bandı

Bir yumurtanın beyazını köpürene kadar çırpın. Yüzünüzün göz çevresi dışındaki her yerine sürdükten sonra siyah noktaların üstüne peçete parçaları yapıştırın. Şimdi 1 kat daha çırpılmış yumurta akı sürün ve kuruması için bekleyin. (15  30 dakika) Sonra kurumuş peçete parçalarını nazik hareketlerle yüzünüzden çekin ve cildinizi bol suyla temizleyin. Ardından nemlendiricinizi sürün.

Sadece yumurta akı maskesi uygulamayı da tercih edebilirsiniz. Bunun için çırpılmış yumurta akını yüzünüze uygulayıp (Göz çevresi hariç) kuruyana kadar bekledikten sonra temizlemeniz yeterli. Bu basit uygulama cildi gerer ve aydınlatır, kırışıklıkları yumuşatır, cildin elastikiyetini arttırır.

Yumurta akı ciltteki fazla yağı giderdiğinden cildiniz normal veya kuru ise gerginlik ve kuruluk hissedebilirsiniz. Çok rahatsız edici bir durum olursa maskeyi cildinizden hemen çıkarın. Veya bu uygulamanın hemen ardından yumurta sarısı maskesi ile cildinizi nemlendirin.

yumurta maskesi tarifleri

Cildi nemlendiren yumurta sarısı maskeleri

1. Bir yumurtanın sarısını çırpıp akışkan, sürülebilir bir hale getirin. Göz çevresi dışında yüzünüzün tamamına sürüp kuruyana kadar bekledikten sonra bol suyla çıkarın.

2. Yumurta sarısına 1 yemek kaşığı organik bal ve 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı ekleyin. Bu malzemeleri güzelce karıştırın. Parmaklarınızla masaj yaparak yüzünüzün göz çevresi dışındaki yerlerine sürün. Maske kuruduktan sonra yüzünüzü bol ılık suyla yıkayıp temizleyin.

Akneli ciltler için yumurta sarısı maskesi

1 yumurtanın sarısına 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyip malzemeleri karıştırın. Yüzünüzü temizleyip maskeyi uygulayın. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Cildi gençleştiren yumurta maskesi

Malzemeler: 1 yumurtanın sarısı / 1 adet olgun muz / 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Uygulama: Muzu püre haline getirip temiz bir kaseye koyun. Üstüne yumurta sarısıyla zeytinyağını ekleyip hepsini karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 – 20 dakika beklettikten sonra bol suyla yıkayarak çıkarın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.