xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cildi Makyaja Hazırlamanın 5 Adımı

0 1.755

Pek çok kadın için makyaj yapmak her gün uygulanan bir rutin haline gelmiştir. Hatta yıllardır makyaj yapanlarımız göz kalemi, rimel, fondöten gibi makyaj malzemeleri ve onların kullanımı hakkında kendimize özel pratik yöntemler ve hileler geliştiririz. Peki, bizi güne hazırlayan ve kendimize güvenimizi tazeleyen makyajın cildimizi en çok yoran ve yaşlanma etkilerine karşı savunmasız hale getiren etkenlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Her ne kadar en doğru makyaj yapma teknikleri uygulansa ve en kaliteli ürünler kullanılsa da makyajın uzun vadede yol açabileceği sivilcelenme, akne oluşumu, yağlanma, erken yaşlanma gibi etkilerden korumak için cildi makyaja hazırlamak gerekir. İşte makyajınızın güzel olduğu kadar sağlıklı da olması için izlemeniz gereken adımlar.

1.Yüzünüzü temizleyin ve arındırın.

Su ve sabun özellikle sık sık makyaj uygulanan ciltlerin temizlenmesi için yeterli olmayabilir. Eğer her gün makyaj yapıyorsanız kuru ciltler için 4-5, yağlı ciltler için ise 6-7 PH değerine sahip alkolsüz bir cilt temizleyici ürün edinmelisiniz. Makyajınızı sadece yüzünüze uygulasanız da bu ürünü boyun bölgenize de uygulamanız faydalı olur.

2.Peeling uygulayın.

Cildinizi tam anlamıyla temizlemek, yağ ve makyaj artıklarından arındırmak için haftada 1 – 2 kere bitkisel içeriğe sahip kaliteli bir peeling ürünü kullanın. Kimyasal peelingler size güvenilir gelmiyorsa bir miktar toz esmer şekeri biraz doğal zeytinyağıyla karıştırarak cildinize doğal peeling de uygulayabilirsiniz. Çok sık peeling yapmak pek doğru bir şey değildir. Fakat her gün makyaj ürünlerine maruz kalan bir cilt için biraz daha sık uygulamak gerekebilir.

3.C vitaminini unutmayın.

Her sabah cildinizi iyice temizledikten sonra makyajın cildinizi kurutmasını veya faydalı vitaminleri aşındırmasını önlemek için yüzünüze mutlaka C vitamini içeren bir yüz serumu uygulayın. Dilerseniz serumunuzu anti-aging ya da sıkılaştırıcı özelliği olanlardan da seçebilirsiniz., ancak C vitamininin cildi makyaja hazırlama açısından kritik öneme sahip olduğunu unutmayın.

cildi-makyaja-hazirlamak

4.Nemlendiricinizi doğru uygulayın.

Nemlendiricilerin cilt için öneminden bahsetmeye gerek yok, ancak nemlendiricinizi nasıl uyguladığınızın da önemli olduğunu iliyor muydunuz? Özellikle makyaj hazırlığı için uygulanan nemlendirici ürünün cilde parmaklarla bastırılıp dağıtılarak uygulanmaması gerekiyor. Bunun yerine parmak uçlarınıza çok az miktarda nemlendirici alın ve onları hafifçe yüzünüze dokundurup çekin. Nemlendirici dağılmaya müsait yapısı sayesinde dokunmayı atladığınız yerlere de yayılacaktır.

5.Cildinizin yüzeyini ve renk tonunu düzenleyin.

Esas makyajınıza geçmeden önce cildi makyaja hazırlamak için silikon içeren bir makyaj bazını tüm yüzünüze mümkünse bu ürüne özel bir fırça kullanarak, eşit biçimde uygulayın. Makyaj bazı yüzünüzdeki girinti-çıkıntıları, fazla büyük olmayan akneleri ve kırışıklıklardan kaynaklanan boşlukları kapatarak eşitleyecek, böylece makyajınız daha doğal ve düzgün görünecektir. Eğer ten renginizden az da olsa farklı tonda bir baz kullanıyorsanız renk farkının göze batmaması için ürünü mutlaka boyun bölgenize de uygulayın.

Bunlara dikkat!

En kaliteli makyaj ve cilt bakımı ürünlerini kullanıyor olsanız dahi gece yatmadan makyajınızı mutlaka ama mutlaka iyice temizleyin ve cildinizi nemlendirip öyle uyuyun.

Makyaja hazırlık için önerdiğimiz ya da sizin kullandığınız ürünlerin hiç birini göz çevrenize uygulamayın ya da uygulamadan önce bu hassas bölge için uygun olup olmadıklarını mutlaka öğrenin. Göz çevresi için bu bölgeye uygun olarak üretilmiş uygun krem, serum ve diğer ürünlerden edinebilirsiniz.

Eğer yeterli vaktiniz varsa yukarıda sıraladığımız her adımın arasında birer dakika, makyaj bazınızı sürdükten sonra ise 10-15 dakika kadar bekleyip makyajınızı yapmaya öyle başlayın. Vaktiniz yoksa bile bu bekleme sürelerini biraz kısaltarak da olsa mutlaka uygulamaya çalışın. Uygulamalar arasında bir süre beklemek cildinizin son uygulanan ürünü daha iyi sindirmesini; böylece daha sağlıklı olmasını ve makyajınızın da daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.