xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cildin Erken Yaşlanmasına Yol Açan 12 Etken

0 1.042

Yıllar ilerledikçe cildimizde olumsuz değişiklikler olması kaçınabileceğimiz bir şey değil, cilt yaşlanması ile savaşan pahalı ve etkili yöntemler bile bir noktaya kadar başarılı olabiliyorlar. Fakat bir de erken yaşlanma, yaşından ileride bir cilt yapısına sahip olma durumu var ki bunun önüne geçmek mümkün. Kendi hesabıma gençlik yıllarımda pervasızca güneşlenmemiş, bu konuda daha dikkatli davranmış olsaydım bugün cildimin daha iyi durumda olacağını düşünüyorum mesela. Aşağıda cildin erken yaşlanmasına yol açan bazı etkenleri göreceksiniz. Bunları dikkate alarak cildinizin zamanından önce ve haddinden fazla yıpranmasını önleyebilirsiniz.

 

1. Cildi nemsiz bırakmak: Her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır, kuru ciltlerin daha da fazla tabii ki. Günde en az 2 kere yaşınıza ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın. Cildiniz kuruysa her zaman el altında iyi bir nemlendirici bulundurun.

2. Sigara: Günde ortalama 10 sigara içiyorsanız ve bu durum 10 yıldan fazla zamandır devam ediyorsa deriniz daha hızlı yaşlanır. Sigara cildin sağlıklı görünmesini ve esnek olmasını sağlayan kolajen ve elastin proteinlerine zarar verir, deriyi besleyen damarları daraltır, oksijenin ve A vitamini gibi cilt dostu vitaminlerin tamamının deriye ulaşmasını engeller.

3. Güneş ışınları: Yaz mevsiminde, deniz tatillerinde daha çok olmak üzere cildini güneşten korumayanlar zaman içerisinde foto yaşlanma, yani güneş ışınlarına aşırı ve tedbirsiz bir şekilde maruz kalmaya bağlı yaşlanma sorununa maruz kalırlar. Düzenli olarak mevsime ve şartlara uygun bir güneş koruyucu kullanmamak, güneşin çok yüksekte olduğu saatlerde uzun uzun güneşlenmek vb. hatalar ciltte güneş lekeleri ve ince kırışıklıklar oluşmasına yol açar, yaşlılık lekeleri zamanında önce belirmeye başlar, deri kabalaşır, çillenme artar. Güneşe aşırı maruz kalmak deri kanseri riskini de arttırır.

4. Uyku pozisyonu: Cildin erken yaşlanmasını önlemek açısından en doğrusu sırtüstü uyumaktır. Sürekli yüzünü yastığa dayayarak uyuyanlarda yıllar içinde yastığa bağlı kırışıklıklar oluşur.

5. Fazla alkol: Sosyal içici iseniz veya günde 1 – 2 kadehten fazla tüketmiyorsanız alkol bünyenizde veya cildinizde önemli bir tahribat yaratmaz. Ancak sıklıkla ve fazla miktarda alkol tüketen biri iseniz cildinizde kızarıklık oluşur, zamansız kırışıklıklar belirir, kolajen miktarının ve deri elastikiyetinin azalmasına bağlı erken yaşlanma belirtileri görülür.

6. Sürekli ve aşırı makyaj / Makyajla uyumak: Günün büyük bir bölümünü yüzünüzde ağır bir makyajla geçirirseniz ve / veya yatmadan önce cildinizi makyaj malzemelerinden iyice arındırmazsanız cildinizde hava almamaya ve devamlı kimyasal maddelere / boyalara maruz kalmaya bağlı erken yaşlanma belirtileri oluşur.

7. Düzensiz uyku: Devamlı olarak gereğinden az veya fazla uyumak ve uyuma / uyanma saatlerinin düzensiz olması da erken yaşlanmaya yol açar.

8. Yanlış kozmetik seçimi: Temizleyici ürünler, cilt bakım ürünleri, makyaj malzemeleri…bilinçsiz kozmetik kullanımı da cildi erken yaşlandırır. Her zaman cilt tipinize ve yaş grubunuza uygun ve olabildiğince organik ürünleri tercih edin.

9. Dengesiz beslenme: Kilo vermek için ağır diyetler yapmak, tek tip beslenmek cilt sağlığı için gereken besinlerden mahrum kalmamıza yol açar. Yeterince beslenemeyen cilt de erken yaşlanır. Cilde dıştan bakım yapmak tek başına yeterli değildir. Dengeli beslenerek cildinizi içten de korumalısınız.

10. Stres: Devamlı olarak stres altında iseniz, öfkeli biriyseniz başa boyun, omuz ve yüzdeki kaslar olmak üzere bütün kaslarınız kasılır. Sıklıkla tekrarlayan kasılmalar çizgilerin önünü açar. Hayatınızda strese yol açan bir şeyler her zaman olacaktır, bunu engelleyemezsiniz. Ama gerçekten isterseniz stresten daha az etkilenmenin yollarını bulabilirsiniz.

11. Aşırı mimik kullanımı: Kaşları çatmak, gözleri kısmak, tek kaşı kaldırmak gibi mimikler devamlı olarak tekrar edilirse küçük kas büzülmeleri meydana gelir. Bu büzülmeler zamanla kalıcı kırışıklıklara dönüşür. İnsan mimiklerinin farkına varıp onları kontrol edebilir mi bilemiyorum ama en azından güneş altındayken şapka ve güneş gözlüğü kullanarak güneşten rahatsız olduğunuz için yaptığınız mimikleri engelleyebilirsiniz. Veya sürekli olarak yaptığınızın farkında olduğunuz mimiklerinizi kontrol etmeye çalışabilirsiniz.

12. Hava kirliliği: Şehirlerde, özellikle büyük şehirlerdeki, sanayi bölgelerindeki egzos gazları ve hava kirliliği cildimizi olumsuz etkiliyor. Tası tarağı toplayıp havası temiz bir yere taşınmak söz konusu olmayabilir ama her fırsatta ormanlık alanlarda yürüyüş, piknik vb. etkinlikler yaparak cildinizin temiz hava almasını sağlayabilirsiniz. Bu ayrıca kendinizi daha iyi hissetmenizi de sağlar.

Erken yaşlanmayı önlemenin 9 yolu için tıklayın

Evde yapılabilecek 10 cilt maskesi için tıklayın

Cildi yenileyen kivi maskeleri için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.