xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cilt Bakım Ürünlerinizi Nasıl Seçmelisiniz?

1 1.145

Günlük cilt bakımı rutinimiz için kullandığımız ürünler güzellik yanında cilt sağlığı açısından da son derece önemlidir. Eğer cildinize iyi gelip gelmediğini yeterince analiz etmeden alıştığınız ürünleri tekrar tekrar satın alıyor ya da kullandığınız  kozmetik ürünlerini fiyat, ambalaj, popülarite gibi etmenlere dayalı olarak sıklıkla değiştiriyorsanız farkında olmadan  cildinize büyük bir kötülük ediyor olabilirsiniz. Ömür boyu sağlıklı, gergin, dengeli bir renge ve yağ yapısına sahip, canlı görünen bir cilt yapısını muhafaza etmek istiyorsanız size iyi gelen, bütçenize uygun ve elinizdeki ürünler bittiğinizde kolayca yeniden temin edebileceğiniz sınırlı sayıda birkaç marka ve ürün belirleyip bunlara mümkün olduğunca sadık kalmanız gerekir. İşte cilt bakım ürünü seçerken dikkat edilecekler;

1. Cilt tipiniz ile cildinizin rengine ve sorunlarına hakim olun.

 Eğer cilt tipinizi tam olarak bilmezseniz onun yapısına ve sorunlarına uygun çözümler üreten ürünleri bulmanız mümkün olmayacaktır. Özellikle temel bakım ürünleri ve nemlendirici seçimi yaparken bu bilgi son derece önemlidir. Üstelik uzun süre kullanacağınız bir marka ya da ürün ararken cildinizin yalnızca yağlı mı, kuru mu yoksa karma mı olduğunu bilmeniz de yeterli değil. Örneğin cildiniz hem kuru, hem de hassas olabilir. Bu durumda genelde kuru cilt bakımı için önerilen yüksek yağ içerikli ürünler cildinize yarardan çok zarar verebilir. Bu nedenle cildinizin kozmetik açıdan hangi sınıflara dahil olduğunu tam anlamıyla öğrenmeye çalışmalısınız.

 Cilt rengi hem fondöten, kapatıcı, baz gibi ürünleri hangi tonlarda tercih edeceğinizi bilmek, hem de cildi güneşten koruma konusunda yeterli önlem almak açısından önemlidir. Eğer açık tonlarda bir cilde sahipseniz 30 ve üstü, orta tonlar olarak tabir edilen buğday renklerinde bir cildiniz varsa 10 ila 20, cildiniz koyuysa da 10’dan düşük SPF (güneş koruma faktörü) içeren ürünlere yönelmeniz gerekir. Bu aralıkların fazlaca dışına çıkmak cildinizin güneşe karşı korumasız kalmasına ya da ihtiyaç duymadığı ekstra kimyasal maddelere maruz kalarak erken zamanda yaşlanma etkileri göstermesine neden olabilir. Eğer cildinizde doğuştan gelen ya da çeşitli nedenlerden kaynaklanan renk farklılıkları söz konusuysa cildinizde gördüğünüz en yaygın renk tonuna sahip ama aynı zamanda renk düzenleyici özelliği olan cilt bakım ürünleri tercih etmelisiniz.

cilt-bakim-urunu-secerken

2.Doğru satıcıyı bulun.

 Her ne kadar fiyat olarak kozmetik mağazalarından bir üst bantta yer alsalar da; eczaneler kozmetik ürünleri satın alırken başvurabileceğiniz en güvenilir kaynaklardır. Eğer ürünlerinizi bir mağazadan satın almayı tercih ediyorsanız mutlaka alanında uzman, kozmetik üretimine yoğunlaşmış ve güvenilir bir marka seçtiğinize emin olun. Bakım malzemelerini aldığınız yerin kolayca ulaşılan bir şubesini öğrenmeye çalışın ve ürününüz biterse yenisini mağazada bulup bulamayacağınızı, eğer bulamazsanız başvurabileceğiniz farklı temin kanalları olup olmadığını mutlaka sorun. Unutmayın, nadir bulunan çok iyi bir ürünü yalnızca bir sefer kullanıp sonra cilt bakımı rutini kalitenizi düşürmektense yine size uygun ancak daha mütevazı bir ürünü düzenli olarak kullanmak size daha fazla fayda sağlayacaktır. Bu nedenle seçtiğiniz ürünün maddi durumunuzda ufak dalgalanmalar olsa da devamlı satın alabileceğiniz bir çeşit olmasına da dikkat edin.

 3. Ürünlerin üzerinde “organik” kelimesini arayın.

Aslında günümüzde doğal içeriğe sahip kozmetik ürünlerin sentetik olanlara göre daha etkili olduğunu kanıtlayan herhangi bir çalışma söz konusu değildir, ancak yine de beslenme ve bakım konularında doğal olana yönelmekte de bir zarar yoktur. “Organik” kelimesi konuyla ilgili Bakanlıklar ve yetkili kuruluşları tarafından özenle denetlenmektedir. Bu da eğer bir ürünün üzerinde organik ibaresi yer alıyorsa bunun güvenilir bir ifade olduğunu gösterir. Ancak sanılanın aksine “doğal” ve “hipoalerjenik” gibi tabirlerin ürünlerin üzerinde kullanılması çok daha kolaydır. Bu nedenle eğer doğal ürünler kullanmak istiyorsanız gözleriniz öncelikli olarak “organik” ibaresini aramalı.

 4. Yeterli vitamin içeriğine sahip ürünlere yönelin.

Söz konusu cilt bakımı ürünleri olduğunda aranması gereken en önemli vitaminler A, B, C ve E vitaminleridir. Ancak ürün açıklamalarında bu vitaminler bilinen isimleriyle yer almayabilirler. Vitaminler için ürünlerin arkasındaki “içindekiler” kısmında kullanılan yaygın kimyasal isimler;

A Vitamini – Retinoik asit, Retinol, Retinil Propiyonat

B ve B5 Vitaminleri – Niyosin, Nikotinamid, Pantotenik asit, Pantenol

C Vitamini – L-Askorbik Asit

E Vitamini – Dl-alfa-tokoferol

Not: Satın aldığınız ürünün tokoferol asetat içermemesine dikkat edin. E vitaminin bir türevi olan bu madde özellikle açık renkli ciltlerde güneşe karşı aşırı hassasiyete ve güneş hasarına neden olabilir. Mecbur kalmadığınız sürece bu içeriğe sahip ürünleri koyu tenlerde de kullanmamanızı öneririz.

cilt-bakim-urunleri

 5. Cilt bakımı için tam olarak hangi ürünlere ihtiyaç duyduğunuza karar verin.

Eğer genç bir cilde sahipseniz ya da belli bir cilt sorunundan şikayetçi değilseniz cilt bakım rutini için yalnızca iyi bir temizleyici ve kaliteli bir nemlendirici kullanmayı tercih edebilirsiniz. Cildinizde belli belirsiz kırışıklıklar varsa yoğun kimyasallar içeren bir anti aging ürünü yerine daha basit, silikon içerikli bir kapatıcı kullanmanız yeterli olabilir. Göz attığınız ürünler istedikleri kadar hesaplı, zengin içerikli, güzel kokulu veya faydalı olsunlar; önceliğiniz her zaman minimum ürün kullanmak olmalıdır; çünkü cilt bakım ürünleri her ne kadar doğru miktarda kullanıldıklarında mucizeler yaratsalar da aşırı ya da gereksiz kullanım cildinizi yorabilir, yapısını bozabilir ve yaşlandırabilir.

 6. Seçtiğiniz ürünleri denemeden satın almayın.

Günümüzde eczaneler ve kozmetik mağazalarında pek çok ürünün “tester” denilen küçük deneme boyları bulunmaktadır. Bir ürünün hesaplamalarınıza göre mükemmel olması yeterli bir veri olmadığından mümkünse seçtiğiniz ürünlerin testerlarını edinmeye ve bunları birkaç gün kullandıktan sonra asıl ürünleri satın almaya çalışın.

 7. Satın almadan önce araştırın.

 İnternet ve ulaşabildiğiniz diğer kaynaklar üzerinden beğendiğiniz ürünlere dair açıklama ve yorumları okuyun. Kimi yorumların reklam içerikli olabileceğini, her ürünün her kişide aynı etkiyi yapmayacağını ve cilt tipinin ürünlerin etkilerini ciddi biçimde etkilediğini mutlaka göz önünde bulundurun.

 8. Önceliğinizi temel bakım ürünlerinden yana kullanın.

 Eğer bütçeniz gereği istediğiniz tüm ürünleri ancak birkaç ay içinde satın alabilecekseniz önce temizleyici ve nemlendirici gibi temel cilt bakım ürünleri alın. Cildinizin ihtiyaç duyduğu diğer ürünler de temel olanlar kadar önemli olsa da iyi temizlenmemiş, yorgun ve kuru bir cilt üzerinde yeterli etkiyi gösteremezler.  

1 yorum
  1. derya soygül

    Ben çogu kez ambalaj veya kokuya kanip almisimdir. Artik daha dikkatli alisveris yapiyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.