xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cilt Bakımı Erkekler İçin de Gerekli

0 1.080

Sayın erkek ziyaretçiler; sizin cildiniz de kuruluk, yağlılık, kırışma, akne sorunu gibi durumlardan muaf değil biliyorsunuz ki. Cilt bakımınıza özen gösteriyor musunuz acaba? Binkelam için bu konuyla ilgili ilk yazımı yazıyorum; konumuz erkek için cilt bakım önerileri.

Cildinizi korumaya dikkat eder, cilt bakımı bir rutin hale getirirseniz hem daha iyi görünürsünüz, hem de erken yaşlanma belirtileri sergilemezsiniz. Ayrıca özel hayatınızda ve iş hayatında daha başarılı olursunuz. İnsanlar hakkındaki ilk izlenimimiz onların görünümleri ve konuşma tarzlarıyla ilişkili oluyor, diğer yönlerini zamanla öğreniyoruz. Bir kadınla ilk defa buluşacağınız veya bir iş görüşmesine gideceğiniz zaman bakımlı görünmeniz önemli bu yüzden.

Erkek cildi kadın cildine göre daha yağlıdır genel olarak, belirgin bir cilt kuruluğu sorunu yaşamıyor olabilirsiniz. Yine de cildinizi kırışmaktan korumak için günlük olarak nemlendirici kullanmanızda fayda var. Cildiniz normal veya yağlıysa hafif bir nemlendirici losyon veya jel kullanmanız yeterli olacaktır. Ama kuru bir cildiniz varsa daha yoğun içerikli ürünleri tercih edin.

Bakımlı bir cilde sahip olmanın temel kuralı cilt temizliği yapmak. Bunun için sabun kullanıyorsanız PH değeri yüksek olmayan, nemlendirici özellikli bir sabunu tercih edin. Yüzünüzü ılık suyla yıkamaya da dikkat edin. Cildinizi günde 2 kere temizlemelisiniz ayrıca.

Erkek cildi kolajen salgısı bakımından şanslıdır. Deri daha kalın, kolajen de fazla olunca derinin incelmesi ve çizgilerin belirginleşmesi 40’lı, hatta bazı şanslı erkeklerde 50’li yaşları bulur. Fakat erkekler için de şöyle bir durum var; dışarıda daha fazla zaman geçiriyor ve dolayısıyla dışsal etkenlere daha çok maruz kalıyorlar. Bu da derin kırışıklıkların erkeklerde daha belirgin olmasına yol açıyor. Kaliteli bir güneş koruyucu kullanarak cildinizin dış etkenlerden daha az etkilenip daha geç yaşlanmasını sağlayabilirsiniz.

Erkeklerde terleme sorunu önemli ve can sıkıcı bir sorundur. Bu sorun bazen dıştan uygulanan ilaçlarla halledilebilir. Hayatınızı zorlaştıracak, hakkınızda olumsuz bir izlenim uyanmasına yol açacak derecede terliyorsanız botoks enjeksiyonu yaptırma yoluna gidebilirsiniz.

Erkekler için cilt bakımı önerileri listemizde sıra tıraş konusuna geldi. Tıraş kremi olarak kremsi yapıdaki ürünleri tercih etmenizde ve tıraş olmaya başlamadan önce cildinizin kremi iyice emmesi için birkaç dakika beklemenizde fayda var. Orta yumuşaklıkta bir fırça kullanın ve aynı jileti 3 – 5 kereden fazla kullanmaktan kaçının.

Tıraş peeling etkisi yapan bir işlemdir, yani ciltteki ölü hücrelerin giderilmesini sağlar. Bu da cildi daha hassas hale getirir. Bu yüzden tıraş sonrası yapacağınız en doğru şey cildinize hafif bir nemlendirici sürmektir. Alkol, mentol gibi maddeler içeren losyonlar; parfümlü kolonyalar kullanmayın; bunlar cildinizi kurutur. Ayrıca yanma, karıncalanma veya batma hissi duymanıza yol açarlar.

Boyun, göğüs ve sırt bölgelerindeki kıllar bazılarınızı rahatsız ediyor; değil mi? Bunu halletmek için lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Erkeklerde cilt yapısının genelde yağlı olması sivilce sorununun da daha yoğun yaşanmasına neden oluyor. Sivilcelerle başınız öyle böyle değil, fena halde dertteyse yapmanız gereken şey bir dermatoloğun kapısını çalmak. Arada bir beliren birkaç sivilceye piyasada bolca bulunan kozmetiklerle de çare bulunabiliyor. Fakat ciddi boyutlardaki akne sorununa ona göre müdahale lazım.

Sivilcelerinizi tedavi ettirmezseniz yüzünüzde sivilce izleri kalır ki bunların ortadan kaldırılması hiç kolay değildir. Bir uzmanın yönlendirmesiyle tıbbi peeling, lazer vb. yöntemlerden birini uygulatarak bu dertten kurtulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.