xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cilt Bakımında Tonik (Toner) Faktörü

0 835

Yüzünüz, güzelce yıkadığınız zaman temizlenir tabii, ama bu mükemmel bir temizlik olmayabilir. Cilt bakımında tonik (toner) kullanımı işte bu yüzden tavsiye edilir. Cilt tipinize uygun bir tonik kullanarak yüzünüzü yıkadıktan sonra kalan kir ve tozlardan da kurtulabilirsiniz. Tonik, ayrıca, cilt temizliği yaptıktan sonra kullanacağınız nemlendiricinin daha kolay emilmesini de sağlar. Sonuç olarak iki işlevi vardır:

*Temizleme işleminin son aşamasında kullanılan bir ürün olarak cildinizin kirlerden ve tozlardan tamamen arınmasını, temiz olmanın ötesine geçip tertemiz olmasını sağlar.

*Nemlendirici bakım ürünlerinin cilde daha iyi nüfuz etmesine yardım eder.

Ben bir sürü kozmetik kullanan biri değilim fakat evimde hemen her zaman bir şişe tonik (Benim için gül suyudur bu) bulunur. İşe yaradığına, yüzümün ve boynumun iyice temizlenmesini sağladığına gerçekten inanıyorum. Tonikle cilt bakımı yapmanın sonucunu hemen görüyorsunuz zaten. Yüzünüzü biraz önce yıkamış olsanız bile, pamuğun rengi az – çok koyulaşıyor. Bu da demektir su ve sabunla yıkadıktan sonra da cildimizde bir parça kir, yağ falan kalıyor.

Ben gül suyunu buzdolabında saklamak adetini edindim, bunu size de tavsiye ederim. Tazeliğini çabuk kaybetmemesi için serin bir ortamda, ağzı sıkıca kapalı olarak saklanması gerekiyor zaten. Hem soğuk olduğu zaman serinletici ve rahatlatıcı hoş bir etki de yapıyor.

Tonik Nasıl Kullanılır?

*Pamuğa emdirip yüzünüzde ve boynunuzda gezdirebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, bu bölgeleri yıkadığınız halde az veya çok miktarda kir çıktığını göreceksiniz. Cildiniz yağlı ise özellikle bu yöntemi tercih edin. Benim cildim kuru ama toniği bu şekilde kullanıyorum.

*Daha çok kuru ciltler için tavsiye edilen diğer bir uygulama şekli de bir parça toniğe bulanmış avuçlarla cilde hafif hafif vurmaktır. Bunu hiç yapmadım, pamukla silmenin etkisinden memnunum.

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi

Gül suyu veya papatya içeren tonikler kuru ve normal ciltler için uygundur. Benim kuru bir cildim var ve direkt gül suyu kullanmayı tercih ediyorum. Buzdolabında muhafaza ettiğim gül suyunu pamuğa emdirip yüzümü, kulaklarımın arkasını, boynumu siliyorum. Bunu düzenli olarak yaparsam pamuğa daha az kir geliyor, bir süre ihmal edersem daha fazla. Sonuç hoşuma gidiyor. Cildimi hem temiz ve serin, hem de yumuşak hissediyorum.

Cildiniz yağlı ise az miktarda alkol içeren tonikleri tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.