xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cilt Bakımında Vazelin Faktörü

0 1.239

Piyasada ayak bakımı için birçok kozmetik bulabilirsiniz fakat emin olun ki iyi cins vazelinin yaptığı etkiyi yapacak fazla ürün yoktur. Bu yoğun nemlendirici petrolden elde ediliyor ve bu açıdan kendisine dikkatli yaklaşılması gerektiğini düşünenler var. Bir diğer görüşe göre de vazelin yoğun yapısıyla cildi bloke ederek dış dünyanın etkilerinden koruyor.

Vazelinin zararlı olduğunu savunanlar bu blokenin fazla kaçtığını düşünüyorlar. Uygulamada cilt kuruluğunu gerçekten gideren ve özellikle çatlak topuklar üzerinde çok etkili olan vazelin birçok tüketici tarafından kullanılıyor.

Vazelinin faydaları ve zararları konusunda farklı görüşler olduğunu, tam bir fikir birliği olmadığını da ekleyelim. Vazelin kullanmak için çeşitli yöntemler var, şimdi size bunların bir kısmını tarif edeceğiz:

Vazelinle cilt bakımı yapmayı düşünüyorsanız vazelini cildinize direkt olarak değil nemlendiricinin üstüne uygulamanız tavsiye ediliyor. Kurumaya meyilli bir cildiniz varsa denize-havuza girmeden veya soğuk, sert rüzgarların estiği bir günde dışarı çıkmadan önce nemlendiricinin üstüne vazelin sürmek cildinizde sağlam bir kalkan oluşmasına sebep olur.

Fakat vazelini direkt olarak kullanırsanız ürün cildinizi bloke eder ve cildiniz kendine gereken yağı üretemez hale gelir. Vazelinin nemlendiricinin etkisini güçlendiren bir ürün gibi  kullanılmasını tavsiye edenler böyle düşünüyorlar.

Öte yandan şunu da unutmamak gerekiyor; piyasada satılan pek çok kozmetik ürün  vazelin içeriyor ve ve vazelinin kokusu güzel kokulu parfümlerle maskeleniyor. Yani yapmanız gereken şey vazelinden tamamen kaçınmak değil, dikkatli kullanmak.

Vazelini dudak peelingi için kullanabilirsiniz, bunun için yapmanız gereken şey bir parça vazelini toz şekerle karıştırıp dudaklarınıza uygulamak. Saçlarınızı evde boyuyorsanız boyamaya başlamadan önce alınla saçların birleştiği yerlere, kulak arkalarına, boynun yan taraflarına vazelin sürerek boyanın o kısımlara bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Çatlak topuklar için vazelin kullanmak son derecede etkili oluyor, bu konuda hemen herkesin hemfikir olduğu söylenebilir. Bunun için sadece vazelin kullananlar da var fakat daha etkili bir sonuç için şu formülü deneyebilirsiniz:

10 tane aspirini ezin, bir parça vazelinle karıştırın ve topuklarınıza sürün. Ayağınıza pamuklu çoraplar giyin. Birkaç saat sonra topuklarınızın yumuşamış olduğunu göreceksiniz. Bunu düzenli olarak yaparak topuklarınızı sertleşip çatlamaktan koruyabilir ve yazın çekinmeden açık ayakkabı giyebilirsiniz.

Gece boyunca vazelin sürülmüş çoraplı ayaklarla da yatabilirsiniz fakat bazı uzmanlar ayakların uzun süre nemli bir ortamda kapalı kalmasının mantar oluşumuna sebep olabileceğini söylüyorlar. Bu yüzden süreyi o kadar uzun tutmamak daha emin bir yöntem olabilir.

Devamlı oje süren ve dolayısıyla sıklıkla aseton kullanan biriyseniz vazelin yıpranan tırnakları güçlendirmek açısından da işe yarar. Tırnak etlerinizi kolayca geriye itmek için de vazelin kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.