xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

0 11.842

Cildinizin koyu ve mat görünümü sizi rahatsız ediyorsa; daha pürüzsüz, parlak ve aydınlık bir cilt istiyorsanız yapabileceğiniz şeylerden biri kozmetik markalarının piyasaya sürdüğü cilt beyazlatıcı krem çeşitleri arasından birini seçip kullanmak.

Hemen bütün markaların ‘Whitening’ ibaresiyle satışa sunulan bu tip ürünleri var. Bu ürünler sayesinde yüzünüz hafifçe aydınlanıyor, koyu renkli lekeler daha belirsiz hale geliyor ve renk tonu eşitsizlikleri azalıyor. Cildin beyazlamasını değil parlayıp aydınlanmasını, dolayısıyla daha pürüzsüz ve açık renkli görünmesini sağlıyorlar aslında yani.

Aynı sonucu cilt beyazlatma maskesi tarifleri hazırlayarak da alabilirsiniz, cildine kimyasal maddeler temas ettirmek istemeyen kişiler bunu tercih ediyor. Bu yazıyı bu konularda dolu dolu bilgilenmek isteyenler için hazırlıyorum, faydalı olacağını umarım.

Önce cildi beyazlatan kremler hakkındaki uyarılardan söz edeceğim , sonra bu açıdan etkili olduğunu okuduğum bir ürünü tanıtacağım, sonra da evde yapılabilecek maske tarifleri yazacağım.

Tekrar hatırlatmak istiyorum;  cilt beyazlatma ürünleri ve yöntemlerinden  mucize beklemeyin. Ama saygın dermokozmetik markalarının kaliteli ürünlerini düzenli olarak kullandığınız veya cildi beyazlatan maskelerden 1 – 2 tanesini devamlı uyguladığınız takdirde cildinizin daha aydınlık bir görünüm almasını, renk tonunun eşitlenmesini ve lekelerin daha az göze batar hale gelmesini  umabilirsiniz.

Cilt Beyazlatıcı Kremlere Dikkat!

Cildi beyazlatacağını vaat eden kremler özellikle Afrika ve Asya kıtalarında çok satılıyormuş; çünkü bu kıtalarda yaşayan insanlar, bronzlaşmak için gayret sarf eden Batılıların aksine, tenlerinin açık renkli olmasını istiyorlarmış. Fransız dermatolog Khadi Sy Bizet bu tip ürünlerin kortizon içerenlerinin uzun süre kullanılması halinde yüksek tansiyon ve şeker hastalığına yol açabileceğini söylüyor. Kortizon bir ilaçtır biliyorsunuz ve doktorlar reçeteye kortizon yazdıkları zaman kısa süreli kullanılması şartı ile yazarlar.

Kortizon içeren cilt beyazlatıcı kremlerin de uzun süre kullanılmaması gerekir. Afrikalılar kortizonu ciltlerinin üst tabakasının tahrip olması için kullanıyorlarmış, böylece ne olacak; alttan daha açık renkli bir cilt gelecek. Ama kortizon bu şekilde de kana karışıyor ve insana zarar veriyor. Bir de tabii; cildin renginin biraz aydınlanması için uğraşmak var, çok koyu renkli bir cildin renginin baya açılması için uğraşmak var. İkincisi için uğraşanlar daha yoğun uygulamalar yapıyor, daha ağır kimyasallar kullanıyorlardır mantıken. Bu da zarar görme riskini arttırır.

cilt beyazlatma

Hidrokinon içeren beyazlatıcı kozmetikler de uzun süreli kullanıldıkları takdirde ciltte kızarıklık, kaşınma ve yanma oluşturuyorlar; hatta tümörlere yol açabilecekleri düşünülüyor. Bir de civa var; civa içeren kozmetiklerin yol açabileceği şeyler gerçekten ürkütücü. 1970’lerde piyasaya çıkan kozmetik ürünlerin çoğunun ana maddesi civa türevleri imiş. Civanın vücuda ve iç organlara verdiği zararlar anlaşılınca bu tip ürünler önce Avrupa’da, sonra da ABD’de yasaklanmış.

Cildinize civalı krem sürdüğünüz zaman civa kan dolaşımıyla karaciğere gidiyor ve orada 3 ay kadar kalıyor. Karaciğerden atıldığında safra kanalına gidiyor, burada bir kısmı emiliyor, kalan kısmı böbreklere taşınıyor. Sözün kısası; civanın vücudu terk etmesi epeyce zaman alıyor. Zaman içinde biriktiği takdirde vücudu yavaş yavaş zehirliyor bu madde. Bazı firmalar, piyasaya sürdükleri kremin içinde civa varsa bile bunu belirtmiyorlarmış bu arada.

Afrikalı kadınlar çok düşkünler cilt beyazlatıcı ürünlere. Amaç Amerika’daki ünlülere benzemek, erkekler tarafından daha çok beğenilmek ve de itibar sahibi olmak. Böyle bir şey de varmış bu ülkelerin kadınları için; açık renkli bir tene sahip olmak için para sarf edebiliyorsanız ona göre bir havanız oluyor.

Khadi Sy Bizet’in müşterileri arasında 3 tane Malili iş kadını varmış ve bu yüzden sağlık sorunları yaşamalarına karşın ciltlerini beyazlatmaktan vazgeçemeyeceklerini ifade ediyorlarmış. Çünkü vazgeçerlerse insanlar onların ciltlerini beyazlatmak için imkanları, paraları olmadığını düşünürlermiş; bu da saygınlıklarının azalmasına sebep olurmuş.

Cilt beyazlatıcı krem, losyon vb. alacağınız zaman içeriğini incelemeniz ve şu kelimelerin olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor: Mercuric, Mercurio, Mercurouschloride, Mercury ve Calomel.

 

Cilt Beyazlatıcı Ürünler: NeoStrata Lotion Plus 15 Aha:

neostrata lotion plus 15 aha

Cilt tonundaki eşitsizlikler kadınları çok rahatsız eden cilt sorunları arasında yer alıyor. Yüzde 15 glikolik asit içeren NeoStrata Lotion Plus 15 Aha ize bu konuda yardımcı olabilir. Fakat bu ürünü bir uzmana danışmadan kullanmamalısınız, cilt tipinize uygun değilse fayda sağlamak bir yana, zarar bile görebilirsiniz. Ürün hassas ciltler için uygun değil ayrıca.

Şu da var; daha önce cildinize glikolik asit uygulamadıysanız NeoStrata’nın bu versiyonundaki asit oranı sizin için fazla olabilir. Bu losyon kıvamındaki parfümsüz ürün cildi hassaslaştırıyor, bu yüzden kullandığınız süre boyunca iyi bir güneş koruyucu da kullanmalısınız.

Ayrıca sert peeling uygulamalarından ve cildinizi keselemekten de kaçınmalısınız. Neostrata Lotion Plus 15 Aha’nın temizlenmiş cilde günde 2 kere uygulanması tavsiye ediliyor fakat ağır bir ürün olduğundan 1 kere kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Ürünü kullanmaya başladıktan sonraki 1 – 1.5 ay boyunca birtakım sıkıntılar yaşayabilirsiniz; yanma ve karıncalanma hissi, kızarıklık, hafif soyulmalar ve sivilcelenme gibi. Bunlar beklenmeyen etkiler değil, losyonu bir dermatoloğun önerisiyle kullanıyorsanız endişelenmeyin ve herhangi bir şeyden kuşkulandığınız zaman kendisine danışın.

2. ve 3. aylarda bu olumsuz etkiler ortadan kalkacak ve losyonun etkilerini belirgin bir şekilde görmeye başlayacaksınız – olması gereken bu. Ayrıca, dermatoloğunuz, kullanım sıklığını giderek azaltmanızı önerecektir.

NeoStrata Lotion’un daha düşük oranda glikolik asit içeren bir çeşidi de var, önce onu kullanıp sonra bu ürüne geçmeyi de tercih edebilirsiniz. İlk zamanlarda yaşanacak problemleri göze alıp alamayacağınızı da iyi düşünün. Son olarak; bu tip ürünleri yazın kullanmamakta fayda var. Cildiniz epeyce hassaslaşacak, güneşli havalarda korumanız daha zor olur.

Cildi Beyazlatan Maske Tarifleri:

Domates Maskesi:

Domates cildi ağartan, aydınlanmasını sağlayan başlıca doğal ve ekonomik ürünler arasında sayılıyor. Orta boy 1 domatesi yıkayın ve blenderda veya başka bir şekilde suyunu çıkarın. Bu domates suyuna, macun kıvamına gelmesini sağlayacak miktarda ak buğday unu ekleyin. Elde ettiğiniz maskeyi ağzınıza ve gözlerinize fazla yaklaştırmadan yüzünüze sürün. Kurumasını bekledikten sonra ki bu 5 – 10 dakika sürecektir, yıkayıp çıkarın. Bu maskeyi en az 2 ay boyunca ve  2 günde 1 kere olmak üzere uygulamanız gerekiyor.

domates suyu ile cilt beyazlatma

Daha kolay bir uygulama olarak şunu da yapabilirsiniz: Yüzünüzü kalın 1 dilim domatesle 5  – 10 dakika ovalayın. Domates suyunu yüzünüzde kurumaya bırakın, sonra da yüzünüzü yıkayın. Domatesi toz şekere batırırsanız daha güçlü bir peeling etkisi elde edersiniz.

Domatesle yapılan bir başka cilt aydınlatıcı uygulama da şöyle: Domates suyu hazırlayın, suyu pamuğa emdirin ve pamuğu cildinize sürün. Domates suyu yüzünüzde iyice kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın.

Portakal Maskesi:

Haftada 1 – 2 kere uygulanması gereken bu maske cilt lekeleri üzerinde de etkilidir. Yapmanız gereken şey güneşte kurutulmuş portakal kabuğu rendesini sade yoğurtla karıştırmaktan ibaret. Miktarları öyle ayarlamalısınız ki ortaya macun kıvamında bir karışım çıkmalı. Bu karışımı yüzünüzde 15 – 20 dakika beklettikten sonra çıkarın.

Sandal Ağacı Tozu:

Bu maske cildi aydınlatmanın yanı sıra tazelenmesini ve doğal bir parlaklık kazanmasını da sağlıyor. Maskeyi hazırlamak için bir miktar sandal ağacı tozunu limon suyu ve domates suyu ile karıştırıp macun kıvamında bir karışım elde etmek. Karışımı yüzünüze sürüp kurumasını bekliyor, sonra da ılık suyla yıkıyorsunuz. Sandal ağacı tozu sivilceli ve pürüzlü ciltlerin düzelmesine de yardımcı oluyormuş.

Yulaf Ezmesi, Domates ve Yoğurt Maskesi:

Bu maskenin içeriğindeki domates ve yoğurt lekelerin solmasını ve cilt renginin açılmasını sağlar, yulaf ezmesi ise peeling etkisiyle cildi ölü hücrelerden arındırır. 1’er tatlı kaşığı yulaf ezmesi, domates suyu ve yoğurdu iyice karıştırarak bir hamur elde edin. Bu hamuru yüzünüze sürüp 25 – 30 dakika bekletin, sonra suyla yıkayarak çıkarın.

salatalık suyu ile cilt beyazlatma

Limon Suyu – Salatalık Suyu Maskesi:

1 tatlı kaşığı limon suyu ile 1 çay kaşığı salatalık suyunu karıştırın ve karışımı yüzünüze sürüp 15 – 20 dakika kurumaya bırakın.

Zerdeçal ve Limon Suyu Maskesi:

Bu maske yüzünüzde güneşte fazla kalmaktan ötürü oluşan hasarı ve renk farklılıklarını azaltır. Maskeyi hazırlamak için limon suyu ve zerdeçalı ince bir hamur kıvamında olacak şekilde karıştırmanız gerekiyor. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 – 15 dakika bekledikten sonra yıkayarak çıkarın.

Cilt Beyazlatıcı Papatya Maskesi:

Papatya suyu tahriş olmuş ciltleri ferahlatır, balın nemlendirici ve pürüzleştirici etkisi vardır, gül suyu ise çok etkili bir doğal toniktir. Bu 3 malzemeyi karıştırarak hazırlayacağınız papatya maskesi ise cildinizin daha beyaz, daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlar. Ciltteki renk bozuklukları üzerinde de oldukça etkilidir. Karışımı fazlaca hazırlayıp hava geçirmeyen bir kabın içinde buzdolabında saklayabilir ve 1 hafta süresince kullanabilirsiniz.

Bu maske için temin etmeniz gereken malzemeler 3 tatlı kaşığı papatya ile 1’er yemek kaşığı bal ve gül suyu. 1 fincan suyu kaynatın ve papatyaları içine atın. 7 -8 dakika daha kaynattıktan sonra suyu süzüp soğumasını bekleyin. Sonra diğer malzemeleri ekleyip güzelce karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürüp yarım saat kadar bekletin. Sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp gül suyuyla silin.

Cildi Beyazlatan Doğal Yöntemler:

cilt beyazlatıcı maske tarifleri

Limon suyu:

Limon suyu cildi ağartır ve cilt lekelerini daha belirsiz hale getirir. Bunu sağlamak için taze sıkılmış limon suyunu cildinize uygulayıp 15 dakika kadar bekletmeniz gerekiyor. Fakat cildiniz hassas ise veya limona alerjiniz varsa size zarar verebilir. Ayrıca cildi daha hassas hale getirir ve kuru ciltlerin daha da kurumasına yol açabilir. Bu yüzden cildinize limon suyu uyguladıktan hemen sonra güneşe çıkmamalı, ille de çıkacaksanız yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanmalısınız. Cildiniz kuruysa limon suyu uyguladıktan sonra nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Çiğ Patates Dilimleri:

Bir yere uzanın, yüzünüzü çiğ patates dilimleri ile kaplayın ve 10 dakika bekleyin. Bu basit uygulama ciltteki renk tonu düzensizliğinin giderilmesine yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağını düzenli olarak cildinizdeki lekeli bölgelere uygularsanız lekelerin rengi açılır, dolayısıyla yüzünüz de daha aydınlık görünür.

Salatalık Suyu:

Salatalık suyunu cildinize direkt olarak da uygulayabilirsiniz. Cilt beyazlatıcı etkisi olan basit bir uygulama şöyle yapılıyor; gece yatmadan önce yüzünüzü salatalık dilimleriyle ovalıyor, sonra da 1 tatlı kaşığı salatalık suyunu cildinize sürüyor ve öyle uyuyorsunuz. Sabah kalkınca yüzünüzü yıkıyorsunuz tabii.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.