xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cilt Çatlakları Hakkında Merak Ettikleriniz

0 1.115

Sağlıklı cilt yumuşak, esnek ve nemli olur. Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerde daha sık görülen cilt çatlakları ile muhatap olmamanın yollarından biri uygun nemlendirici ürünler kullanarak, doğal bakım maskeleri hazırlayarak, yeterinde su içerek ve dengeli beslenerek cildin nemini kaybetmemesini sağlamaktır.

 

Cildinizde çatlaklar oluştuktan sonra, hele ki bu çatlaklar sedef rengine dönüştüyse hangi çatlak tedavisi yöntemine başvurursanız başvurun sorundan bütünüyle kurtulamazsınız. Bu yüzden insanlara daima cilt çatlaklarını önlemek için tedbir almaları tavsiye edilir. Cildinizi düzenli olarak besleyip nemlendirmeli ve bunu hem içten (Sağlıklı beslenme), hem de dıştan (Cilt bakımı) yapmalısınız.

Cilt çatlaklarının sebepleri meselesine gelince; derinin çatlamasına yol açan pek çok etken vardır. Gebelik döneminde ve ergenlik çağında insanlar çatlak oluşumuna daha açıktır. Vücut geliştirme sporundan hızlı sonuç almak için hormon ilaçları kullanan kişiler ve kısa sürede büyük miktarlarda kilo alıp verenler de bu açıdan tehdit altındadır. Çatlak oluşumunu bir ‘Deri gerilmesi’ sorunu olarak algılamayın, bu durum vücutta oluşan hormonal değişikliklerle ilgilidir. Yukarıda sayılan durumların hepsi bünyedeki hormon seviyesinin değişmesine yol açar.Sonuç itibarıyla hormon seviyesinin değişmesine yol açan herhangi bir etken cildinizde deri çatlakları oluşmasına yol açabilir.

karın çatlakları

Tıp dilinde ‘Stria’ olarak anılan çatlaklar ne vücut fonksiyonlarını engeller, ne de bir hastalık riski veya hayati risk oluşturur. Fakat bunlar insanın görünümünü farklı seviyelerde olmak üzere bozarlar, bazen çok yüksek seviyede. Bu yüzden gerçekten can sıkıcı bir estetik sorun oluştururlar.

Gebelik çatlakları çocuk bekleyen kadınların oldukça büyük bir kısmının maruz kaldığı bir sorundur. Hamilelik sürecinde bayanların vücudunda çok fazla değişiklik olur, gebelik hormonları çok şeyi değiştirir. Size tavsiyem, bebek beklediğinizi öğrendiğiniz gibi çatlak karşıtı tedbirler almaya başlamanız. Normalde de bakımına özen gösteren biri olabilirsiniz ama artık daha fazlasını, daha iyisini yapmalısınız. Cildiniz kuruysa, ailenizde çatlak sorunu yaşamış kadınlar varsa riskiniz daha büyük olur. Kısacası, çatlaklarla mücadeleye başlamak için cildinizde çatlaklar oluşmasını beklemeyin.

Size bir çatlak önleyici maske tarifi vereyim: 1 su bardağı kakao yağını benmari yöntemiyle (Bir kabın içine koyulan bir şeyi içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirerek ısıtmak) eritin. Sonra içine çeyrek fincan avokado yağı ile 25 – 30 damla lavanta yağı ekleyin. Malzemeleri güzelce karıştırıp cildinize uygulayın. Bu doğal cilt bakım maskesi cildi yumuşatır, nemlendirir ve gerilmeyi önler.

Çatlak oluşumunu önlemek için doğal yağları direkt olarak da kullanabilirsiniz. Aloe vera yağı, kantaron yağı, zeytinyağı, keten yağı ve kayısı çekirdeği yağı bu açıdan işinize yarayacak yağlardır. Aktarlarda dandik doğal yağlar da oluyor, soğuk sıkma yöntemiyle yapılmış yağları tercih ederseniz daha iyi sonuç alırsınız.

kalça çatlakları

Deri çatlakları vücudun her yerinde görülebilir, ama yoğunlaştıkları yerler daha çok yağ miktarının yüksek olduğu bölgelerdir. Göğüs, kalça, kollar, baldırlar, karın bölgesi gibi.

Çatlak kremleri ve çatlak karşıtı doğal bakım yöntemleri:

Cilt çatlaklarının kadınların canını en çok sıkan, en çok çözüm aranan cilt sorunları arasında yer aldığının gayet farkında olan kozmetik firmalarının ürettiği çeşit çeşit çatlak kremleri çok yeni, çok hafif ve belirsiz çatlaklar üzerinde iyileştirici etki yapabiliyor. Bu tip kremler cildi nemlendiriyor, elastikiyetini arttırıyor ve böylece yeni çatlaklar oluşmasının önünü alabiliyorlar ama pahalı kremlere 1 ton para vermenin çok da anlamı yok aslında; neticede çatlakları tamamıyla gideremiyorlar. Aşağıda sunacağım yöntemler bile, genelde cilt altına cildin kendini yenilemesini sağlayacak maddeler verilmesi mantığına dayandıkları halde bunu sağlayamadıktan sonra onlar nasıl sağlasın? Yani; cildinizde çatlaklar oluşmasını engellemek için zengin içerikli nemlendiriciler kullanın ama çatlakları giderecekleri umuduyla pahalı, bazıları bütçenizi zorlayan ürünlere para vermeyin. Ortalama bir nemlendiriciden daha yoğun bir nemlendirme yapabilirler ama çatlakları gideremezler. Dün 1 bugün 2; o derece yeni çatlaklar üzerinde etkileri olabilir, o da belki. ‘Çatlaklardan kurtulmak’ ifadesini onlardan bütünüyle kurtulmak olarak algılamayın. Mevcut durumda en iddialı tedavinin yapabileceği şey çatlakların belirginliğini oldukça azaltmak. Yok etmek söz konusu değil, şu anda öyle bir yöntem yok.

Evde yapılabilecek maske tarifleriyle çatlak tedavisi:

Ev ortamında hazırlanabilen doğal maske tarifleri ekonomiktir, cildi kimyasallarla muhatap etmemek açısından sempatiktir ve durumunuza, sorununuza, cilt tipinize uygun olmaları kaydıyla en az hazır kozmetik ürünler kadar etkilidir. Yüz maskesi, nemlendirici, tonik, parfüm, sabun; bu tip ürünleri evde de yapabilirsiniz ama işte; doğal ürünlere sempati duymak, zaman ayırmak ve istikrarlı davranmak lazım. Bir hevesle birkaç uygulama yapıp sonra bırakırsanız beklediğiniz etkiyi sağlayamazsınız. Veya sağlasanız bile sürdüremezsiniz.

Doğal maskeleri cam bir kasenin içinde ve tahta kaşık veya spatulayla karıştırarak hazırlarsanız daha verimli sonuçlar alırsınız. Karışımlar için kullanılan ürünlerin organik ve taze, karıştırmak için kullanılan gereçlerin kaliteli gereçlerden yapılmış olması ortaya çıkan ürünün de daha kaliteli ve etkili olmasını sağlar.

gebelik çatlakları

Çatlak karşıtı doğal maske:

Bu maske için gliserin, kakao yağı ve keten yağı temin etmeniz gerekiyor. Malzemeler eşit miktarda olmalı, 1’er yemek kaşığı olabilir mesela. Bunları özenle karıştırın ve elde ettiğiniz maskeyi çatlakların üstüne ve çevresine sürün. Yarım saat sonra da ılık su kullanarak ve cildinizi keseleyerek çıkarın. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Cilt çatlakları için doğal yağ karışımı:

1’er yemek kaşığı susam, ceviz ve badem yağlarını 1 tatlı kaşığı menekşe yağı ile karıştırın ve karışımı sorunlu bölgelere masaj yaparak sürün. Hafif seviyedeki karın çatlakları üzerinde olumlu etki yapan bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Peeling yaptıktan sonra uygularsanız daha iyi sonuç verir.

Çatlak tedavisi yöntemleri:

Cilt çatlaklarından kurtulmak, daha doğrusu onların daha az belirgin hale gelmesini sağlamak için yaptırabileceğiniz birçok uygulama var.

Bazı sağlık sorunları olan kişilerle gebe veya süt veren kadınlar dışında her yaştan insanlara uygulanabilen biodermogenesi çatlak tedavisi derideki renk üretiminin yeniden uyarılmasını sağlıyor, böylece rengi sedefli beyaza dönmüş çatlak dokuların renklenmesini sağlıyor. Dokularda hasar yaratmayan, onların tekrar canlanmasını sağlayan bu uygulama haftada 2 – 3 seans olarak yapılıyor ve 15 – 20 seansta tamamlanıyor. Biodermogenesi yöntemi uzun süredir mevcut olan ve rengi değişmiş çatlaklarda da büyük oranda iyileşme sağlayabiliyor.

Karboksiterapi ile çatlak tedavisi sırasında vücuda karbondioksit veriliyor, bünye de buna tepki olarak o bölgedeki oksijen oranını arttırıyor ve bir yandan da damarlarda genişleme oluyor. Böylece metabolizma canlanıp hasarlı dokuları onarmaya girişiyor. En iyi sonuçları almak için 2 – 3 aylık bir süre içerisinde 8 – 12 karboksiterapi seansı yapılması gerekiyor. Tedaviden sonra deride bir süre sonra ortadan kalkan kızarıklık, şişlik ve morarmalar belirebiliyor.

çatlak tedavisi

Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisinde üstünde cildin 4 mm. altına inebilen iğneler bulunan bir cihaz kullanılıyor. Vücuda bu iğnelerin açtığı mikroskobik kanallar aracılığıyla verilen fraksiyonel radyofrekans enerjisi deriyi pürüzsüzleştiriyor, sarkmış deriyi gerginleştiriyor,hafif çatlakları ortadan kaldırıyor ve derin çatlakları daha belirsiz hale getiriyor.

Dermaterapi yönteminde kullanılan dermaroller isimli cihazın üstünde 200’e yakın iğne bulunuyor. Cihaz aynı bölgeden defalarca geçerek yüzeyde mikrokanallar oluşturuyor ve bu kanallarla cilt altına birçok cilt yenileyici madde iletiliyor. Bu sistem aracılığıyla iletilen kozmetik formüller cilde yoğun bir şekilde işleyerek cilt çatlaklarının, yara izlerinin ve sivilce izlerinin azalmasını sağlıyor.

Kimyasal peeling tedavisinde cildin belirli katmanlarında kontrollü bir hasar oluşması sağlanıyor. Bunu çatlakların üzerine birtakım asitli karışımlar uygulayıp cildi seans seans soyarak yapıyorlar. Cildi çatlakların derecesine göre hafif, orta veya derin düzeyde soyan bu uygulamayı yaptıracağınız yeri titizlikle seçmeniz lazım. Bu yazdığım bütün tedavi şekilleri için geçerli elbette ama cildin soyulması fikri biraz daha ürkütücü görünüyor. Bu yüzden bu yönteme karar verirseniz kendinizi usta ellere emanet ettiğinizden özellikle, iyice, baya bir emin olmalısınız.

Mezoterapi ile çatlak tedavisi yapılırken amaç kolajen üretiminin yeniden uyarılmasını sağlamak. Bunun için cildin içine cildin kendini tazeleyip düzeltmesini sağlayacak maddeler enjekte ediliyor. Daha çok hafif cilt çatlakları üzerinde etkili olan bu yöntem başka bazı tedavilerle kombine edilerek uygulandığında daha iyi sonuç veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.