xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Cilt Lekeleri İle Baş Etmenin Yolları

0 1.278

Yüzünüzdeki cilt lekeleri görünümünüzü bozarak sizi rahatsız mı ediyor? Emin olun ki yalnız değilsiniz, sizinle aynı dertten muzdarip olan birçok kişi var. Bu yazıdaki evde hazırlanabilecek maske tarifleri sıkıntınızı azaltacak veya ortadan kaldıracaktır, yeter ki onları düzenli olarak uygulayın. Fakat şunu da unutmamalısınız; oluşmasının üzerinden uzun zaman geçmiş, tene işlemiş lekeleri tamamen ortadan kaldırmak pek mümkün değildir, bunları ancak kimyasal uygulamalar yaptırarak belirsiz hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemler taze, hafif, uzun bir geçmişi olmayan lekeler üzerinde etkili olabilir.

Yarıya yakını shea yağından oluşan siyah sabun bu konudaki en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir.  Bu doğal sabun cildi ölü hücrelerden arındırmak ve cilt tonunu hafifletmek açısından oldukça başarılı. Cilt üzerindeki bakterileri azaltarak cilt lekelerinin kaynağını ortadan kaldıran çay ağacı yağı da kullanmanız gereken doğal bakım yağları arasında yer alıyor. Lavanta yağı da aynı amaçla kullanılabilir.

İşte size bir adet kahverengi cilt lekeleri için doğal maske tarifi: 1 yemek kaşığı yoğurt, birer çay kaşığı karbonatla zeytinyağı ve 3 damla limon suyunu bir kasenin içinde güzelce karıştırın ve karışımı yüzünüze sürün. Maske kuruduktan sonra ovarak yüzünüzden çıkarın, ardından yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bunu lekelerinizin yoğunluğuna göre haftada 1 veya 2 kere yapabilirsiniz.

Lekeli noktaların üstüne patates dilimleri koyup 10-15 dakika bekletmek cilt lekelerinin azalmasını sağlıyor. Bir yumurtanın akını biraz bal ve limon suyuyla maske kıvamına getirip yüze uygulamak da olumlu sonuçlar veriyor. Cildiniz kuru değilse bir fincana yarım limonun suyunu sıkıp pamukla lekelerinizin üstüne sürebilir ve yarım saat sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Limon cildi kuruttuğu için kuru ciltli olanlara önerilmez ama hemen ardından nemlendirici bakım yapmak kaydıyla bu yöntemi deneyebilirsiniz. Limon suyuna biraz bal veya yoğurt karıştırmak cildi daha da kurutmamak açısından daha garantili olur.

İşte cilt lekelerine karşı mücadelenizde işe yarayacak bir doğal maske tarifi daha: 1 domatesi doğrayın, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 çay kaşığı limon suyuyla karıştırın. Karışımı blenderdan geçirip ince bir tabaka halinde olmak üzere lekelerinizin üstüne sürün. 10 dakika sonra ılık su kullanarak cildinizi maskeden arındırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.